وزیر کشور: بدون مشارکت مردم، مشکلات قابل حل نیست
 

یزد ـ خبرنگار اطلاعات: وزیر کشور در یزدگفت: دشمن جرئت رویارویی نظامی علیه ایران را ندارد. ‏

عبدالرضا رحمانی فضلی با بیان این که آمریکا با نقض تعهدات جهانی قابل اعتماد و مذاکره نیست افزود: ما بدون مشارکت مردم نمی‌توانیم مشکلات را حل کنیم.‏

وی در سیزدهمین نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان یزد با اشاره به این که قنات یک تکنولوژی بسیار پیچیده است اظهار داشت: ساخت قنات نیاز به محاسبات بسیار دقیق و پیش‌بینی‌های بسیار ظریف و علمی دارد که با تعاون و همکاری‌های بالا ایجاد می‌شود.

وی با بیان این که به شرایط فعلی ایران می‌توان نگاه‌های متفاوتی داشت، اضافه کرد: یکی از این نگاه‌ها، نگاه ناامیدی، یاس و نتوانستن است و نگاه دیگر این است که ما در مقابل هر پیشامدی قدرت تغییر داریم، چرا که معادلات دو طرفه است و ما هم به مانند طرف مقابل توان و امکانات لازم را داریم. ما در این ۴۰ سال و حتی قبل از آن و در دوران مبارزه فراز و فرودهای زیادی داشتیم، ولی برآیند همه اینها به آنجا رسیده که الان استکبار جهانی در مقابل قدرت ما ایستاده است و آنهایی که فکر می‌کردند ما یک هفته‌ای و سه ماهه و یک ساله از میان می‌رویم، الان به دنبال این هستند که ما انرژی هسته‌ای نداشته باشیم و چنین مباحثی را مطرح می‌کنند.

وزیر کشور با بیان اینکه الان مواجهه دشمن با ما مواجهه با قدرت ماست گفت: شرایطی را که آنها بیش از حد بزرگ می‌کنند و در دایره قدرت تبلیغاتی خودشان به رخ می‌کشند، همیشه بوده و الان هم به مانند گذشته است.

رحمانی فضلی افزود: مشکلات را نفی نمی‌کنیم، ولی این که می‌گوییم توطئه‌های دشمن همیشه بوده است، به معنای آن است که ما مشکلات را واقعی ببینیم و وقتی هم واقعی دیدیم، در راه حل مشکلات هم قدم بر می‌داریم.

ما از نسل همان ملتی هستیم که پرچمدار کار و تلاش و پیشرفت بودند و بیش از هزار سال قبل تکنولوژی پیچیده قنات را در کویر ایران اجرا کردند و آب را از کیلومترها دورتر به این نقطه کویر رساندند و آبادانی و پیشرفت در یزد به وجود آوردند.

* ۳ سطح برخورد دشمنان با ایران ‏

وزیر کشور با بیان اینکه دشمنان ما همیشه ادعا داشتند و هر کاری که می‌توانستند علیه ملت ایران انجام دادند و هیچ کاری نیست که انجام نداده باشند گفت: دشمنان تحریم، جنگ هشت ساله، جنگ داخلی، منافقین، توطئه‌های مختلف و هر کاری که توانستند، علیه ملت ایران انجام دادند، ولی به نتیجه نرسیدند.

رحمانی فضلی اظهار داشت: دشمن برای برخورد با ایران ۳ سطح می‌تواند داشته باشد که یکی از آن‌ها، بحث نظامی است و با توجه به تجربه‌ای که در جنگ‌هایی از جمله عراق و سوریه و یمن دارند، به هیچ عنوان توان و جرئت وارد شدن به جنگ نظامی علیه ایران را ندارند.

وی با تاکید بر اینکه دشمن تلاش زیادی برای تقویت گروهک‌های تروریستی علیه ایران انجام می‌دهد خاطرنشان کرد: با آمادگی که داریم، جلوی تمامی این تحرکات را گرفته‌ایم و اجازه ورود این گروهک‌ها به داخل کشور را نمی‌دهیم، و با این که دشمن جرئت ندارد علیه ما وارد جنگ نظامی شود، ولی ما به صورت کامل آمادگی دفاع همه جانبه را داریم.

وزیر کشور با تاکید بر اینکه دومین رویکرد دشمن علیه ملت ایران بحث اقتصادی است، خاطرنشان کرد: اصلا قابل قبول نیست که پس از گذشت ۴۰ سال از انقلاب، همچنان ایران با عنصر نفت توسط دشمنان تهدید شود و با این تهدید، دچار تلاطم و نوسان شویم.

رحمانی فضلی یکی از علل مطرح شدن بحث اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری در چند سال گذشته را به همین دلیل دانست و افزود: در مقابل دشمنان هم اقتصاد ما را می‌شناسند و هم از قدرت و پشتیبانی مردم از نظام به خوبی خبر دارند.

وی خاطرنشان کرد: مردم ما به خوبی می‌دانند که مهمترین موضوع در این کشور موضوع امنیت است و هیچ زمانی نمی‌توان به دشمنان امید بست، این دانستن مردم به دلیل مشاهده ناامنی‌ها و ویرانی‌هایی است که در کشورهایی همچون عراق و سوریه و یمن، از سوی دشمنان به وجود آمده است.وزیر کشور ایجاد تنش‌های داخلی را رویکرد سومی دانست که دشمن می‌تواند به وسیله آن در برابر ایران ایستادگی کند و این موضوع را دشمن با نظام قوی تبلیغاتی علیه نظام ما پیگیری می‌کند.

رحمانی فضلی با اشاره به اینکه مشکلات دیگر کشورها هم به مانند ما و حتی بیشتر از ایران است، گفت: دشمنان مشکلاتی را که در کشورهای خود وجود دارد، نشان نمی‌دهند ولی در ایران با تبلیغات از طریق فضای مجازی می‌کوشند مشکلات ما را بسیار بیشتر از آنچه که هست، نشان دهند.

* آمریکا باید عذرخواهی کند

وزیر کشور اظهار داشت: سخت‌ترین مسئله برای ما آن است که مردم خدای ناکرده احساس ناامنی در جامعه داشته باشند و امنیت آنها حتی به صورت روانی دچار اختلال شود.

وی با اشاره به حوادث طبیعی خاطرنشان کرد: الان در یونان دو هفته نمی‌توانند آتش‌سوزی را خاموش کنند و یا در کانادا به دلیل گرما زدگی ۸۰ نفر جان خود را از دست می‌دهند، ولی این موارد نشان داده نمی‌شود و مشکلات در ایران به صورت بسیار زیادی بزرگ نمایی می‌شود.

رحمانی فضلی با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها به صورت کاملا علنی در برابر تمامی دنیا زیر تعهدات و قول‌های خود زده‌اند خاطرنشان کرد: با چنین افرادی که به این راحتی در برابر چشمان جهانیان زیر قول خود می‌زنند، به هیچ عنوان امکان مذاکره وجود ندارد.

وی با تاکید بر اینکه آمریکا هیچ همکاری در ارتباط با تحقق برجام و عمل به آن انجام نداده است، گفت: ایرانیان به آمریکایی‌ها هیچ اعتمادی ندارند و برای اینکه به مذاکره فکر هم بکنیم، باید ابتدا آمریکا به همه تعهدات پیشین خود عمل و از مردم ایران به صورت رسمی عذرخواهی کند.

وی ادامه داد: هر کسی از دولتی‌ها برای حفظ جایگاه و پست خودش کوتاهی انجام دهد نه تاریخ، نه مردم و نه خدا وی را نمی‌بخشند، ما باید شجاعانه مشکلات را ببینیم و دلسوزانه در راه حل آن‌ها قدم برداریم.

رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: ما به غیر از جلب مشارکت مردم نمی‌توانیم مشکلات کشور را حل کنیم، چرا که اساس این انقلاب مردم هستند و در طول ۴۰ سال انقلاب، همه مشکلات با مشارکت مردم برطرف

شده است.

وزیر کشور بر ضرورت حمایت از مردم و برداشتن مشکلات و سختی‌ها از جلوی پای آنها تاکید کرد و افزود: ما باید امروز نظام‌های نوینی را در حوزه‌های گوناگون اقتصادی به کار بندیم و از سخت کوشی مردمان یزد در هزاران سال قبل که قنات را با این پیچیدگی ساختند، الگو برداری کنیم.

Email this page

نسخه مناسب چاپ