پاسخ مقاومت فلسطین به تجاوزات اسرائیل با شلیک ۲۲۰ موشک
 

سرویس خارجی: گروه‌های مقاومت فلسطین در واکنش به تجاوزهای رژیم صهیونیستی، ۲۲۰ موشک به سمت شهرک‌ها و پایگاه‌های صهیونیستی مجاور غزه شلیک کردند.

«اتاق عملیات مشترک گروه‌های مقاومت فلسطین» مسئولیت مشترک موشک‌باران شهرک‌های مجاور نوار غزه را بر عهده گرفت. شبکه «المیادین» به نقل از رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش داد، مقاومت فلسطین ۲۲۰ موشک به سمت شهرک‌های صهیونیستی شلیک کرد. گردان‌های «القسام» شاخه نظامی حماس پیشتر از هدف قرار داده شدن پایگاه‌های صهیونیستی «رعیم»، «یفتاح»، «زیکیم»، «ناحل عوز» و شهرک‌های «سدیروت» و «ناحل عوز» خبر داده بود. در بیانیه «اتاق عملیات مشترک گروه‌های مقاومت فلسطین» آمده است که پایگاه‌‌ها و شهرک‌های «رعیم، سدیروت، یاد مردخای، اورهنیر، نیتوفوت، مفتاحیم، ناحل عوز، کیسوویم، صوف و نیریم» هدف قرار داده شد و سامانه دفاعی اسرائیل موسوم به گنبد آهنین تا صبح در تلاش بود جلوی این موشک‌ها را بگیرد. تبادل آتش میان نوار غزه و رژیم صهیونیستی از چهارشنبه شب آغاز شد. سرایا القدس (گردان‌های قدس) شاخه نظامی جهاد اسلامی اعلام کرد به رژیم صهیونیستی اجازه نمی‌دهد قواعد نبرد را تغییر دهد، حال بهای آن هر چه می‌خواهد باشد. گردان‌های «ابوعلی مصطفی» شاخه نظامی جبهه مردمی نیز اعلام کرد پاسخ مقاومت به جنایت‌های رژیم اشغالگر، حقی مشروع است. فوزی برهوم از اعضای ارشد حماس هم اعلام کرد: زمان دفاع از خون شهدا و تغییر موازنه نبرد با دشمن فرا رسیده است. «کمیته‌های مقاومت مردمی» هم اعلام کرد مقاومت فلسطین آماده تمام احتمالات است و زمان حسابرسی با دشمن صهیونیستی فرا رسیده است. گفته می شود در حملات موشکی مقاومت، شماری صهیونیست زخمی شدند.از سویی رسانه‌های فلسطین اعلام کردند که آژیرهای خطر در شهرک‌های صهیونیست‌نشین اطراف نوار غزه به صدا درآمد. پاسخ موشکی مقاومت فلسطین بعد از آن آغاز شد که توپخانه‌ رژیم صهیونیستی مواضع نیروهای مقاومت در اطراف نوار غزه را هدف قرار داد.

در چنین شرایطی یک مقام ارشد ارتش رژیم صهیونیستی به رسانه‌ها گفت در پی احتمال حمله نظامی گسترده به غزه، تل‌آویو برای تخلیه ساکنان شهرک‌های صهیونیست‌نشین مجاور نوار غزه آماده می‌شود. این مقام ارشد ارتش رژیم صهیونیستی از احتمال آغاز تجاوز نظامی این رژیم به نوار غزه به بهانه مقابله با نیروهای مقاومت فلسطینی خبر داد. به گفته وی، در صورتی که چنین عملیاتی آغاز شود، شهرک‌های صهیونیست‌نشین نزدیک نوار غزه تخلیه می‌شوند. روزنامه «یدیوت آهارونوت» هم نوشته است که در صورت آغاز عملیات تخلیه، احتمالا بیش از ۳۳نفر باید خانه‌های خود در شهرک‌های نزدیک غزه را ترک کنند. از سویی جنگنده‌های رژیم صهیونیستی بار دیگر مناطقی را در نوار غزه بمباران کردند.جنگنده های رژیم صهیونیستی در حملات خود ساختمان متعلق به یک مؤسسه فرهنگی را به طور کامل تخریب کردند.همچنین هواپیماهای جاسوسی رژیم صهیونیستی گروهی از جوانان در شرق شهرک “جبالیا” در شمال نوار غزه را هدف قرار دادند.همزمان یک روزنامه نگار رژیم صهیونیستی گفت: خلبان های اماراتی در چارچوب آموزش و تمرین با جنگنده اف ۳۵ در بمباران غزه مشارکت کردند.’ایدی کوهین’ در توئیتر خود نوشت: خلبان های اماراتی با جنگنده های خود در حملات به نوار غزه شرکت کردند و این مشارکت در چارچوب آموزش خلبان های اماراتی با جنگنده های پیشرفته اف ۳۵ بوده است.

این درحالی است که منابع فلسطینی از برقراری آرامش شکننده در نوار غزه بعد از اجرایی شدن آتش‌بس بین نیروهای مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی خبر دادند. آتش‌بس بین نیروهای مقاومت فلسطین و اشغالگران از پنجشنبه شب اجرایی شد. بعد از دو روز تجاوزگری صهیونیست ها علیه منطقه نوار غزه و پاسخ موشکی مقاومت به آن با هدف قرار دادن شهرک های صهیونیست نشین اطراف این منطقه، منابع فلسطینی دستیابی به یک سری تفاهم برای بازگشت آرامش به نوار غزه را تایید کردند. همزمان رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در تماس با طرف‌ های بین‌المللی، خواستار مداخله آنها برای توقف فوری حملات به غزه شد.وزارت امور خارجه آمریکا هم بدون اشاره به بمباران مناطق مختلف غزه از سوی رژیم صهیونیستی، حملات موشکی از غزه به اراضی اشغالی را محکوم کرد! « نیکولای ملادینف» نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در روند صلح خاورمیانه هم نسبت به تنش اخیر به وجود آمده در نوار غزه هشدار داد و گفت که افزایش تنش در این منطقه، عواقب ویرانگری خواهد داشت.در خبری دیگردولت کلمبیا کشور مستقل فلسطین را به رسمیت شناخت.دبیرکل اتحادیه عرب از تصمیم کلمبیا در به رسمیت شناختن کشور فلسطین استقبال کرد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ