هفته سوم لیگ برتر با برگزاری ۴ دیدار امروز آغاز می‌شود
پرسپولیس به دنبال سومین پیروزی متوالی
 

هفته سوم لیگ برتر فوتبال ایران در حالی از امروز آغازمی شود که تیم‌های استقلال تهران و تراکتورسازی تبریز با اندیشه‌های سرمربیان آلمانی و بریتانیایی خود در تهران و پرسپولیس با تفکرات مربی کروات مقابل سرمربی ایرانی استقلال خوزستان دیدارهای حساسی را پیش رو دارند.

به گزارش ایسنا، لیگ برتر با برگزاری چهار بازی وارد هفته سوم می‌شود. چهار دیدار امروز به شرح زیر هستند:

ماشین‌سازی – سپیدرود رشت، ورزشگاه یادگار امام، ساعت ۱۸:۱۵

ماشین‌سازان در حالی سومین بازی خود را در لیگ برتر تجربه می‌کنند که باید به مصاف سپیدرود بحران‌زده بروند. جنجال‌های هفته گذشته شاگردان خداداد عزیزی در دیدار سپاهان و شکست سنگین مقابل این تیم سبب شد تا نماینده رشت وارد حاشیه شود . ماشین‌سازی هم هنوز درگیر تغییر نام خود است و هنوز مجوز رسمی تغییر نام این تیم از گسترش فولاد به ماشین‌سازی صادر نشده است. شاگردان فیروز کریمی در دو دیدار قبلی خود دو تساوی کسب کردند و در رده دهم قرار دارند.

سایپا – ذوب آهن، ورزشگاه دستگردی، ساعت ۲۰:۳۰

دو تیم چهارم و ششم جدول رده‌بندی سومین بازی خود را در حالی در تهران برگزار خواهند کرد که ذوبی‌ها توانستند هفته گذشته مقابل استقلال به تساوی برسند و انگیزه زیادی برای صدرنشینی موقت دارند. البته صدرنشینی موقت این تیم مشروط به شکست پرسپولیس مقابل استقلال خوزستان است. سایپا که هفته گذشته شکست سنگینی مقابل پیکان متحمل شد توانسته بود سپیدرود قعر جدولی را در هفته نخست شکست دهد و اکنون به دنبال بازگشت و کسب پیروزی مقابل شاگردان امید نمازی است.

نساجی مازندران – پارس جنوبی جم، ورزشگاه شهید وطنی، ساعت ۲۰:۳۰

تیم پنجم جدول یعنی پارس جنوبی که توانسته بود نفت مسجد سلیمان را شکست دهد و در دیداری نزدیک بازی را به فولاد واگذار کند، فرصت مناسبی دارد تا در صورت کسب سه امتیاز برابر تیم تازه صعود کرده نساجی، به جمع سه تیم اول جدول راه یابد. شاگردان نکونام هم که هفته گذشته موفق شدند نخستین امتیاز تاریخ لیگ برتری خود را در تبریز برابر تراکتورسازی کسب کنند، به دنبال تاریخ‌سازی کسب نخستین پیروزی خود در ورزشگاه خانگی هستند.

استقلال خوزستان – پرسپولیس، ورزشگاه غدیر اهواز، ساعت ۲۰:۳۰

میزبان اهوازی که در رده سیزدهم جدول شانزده تیمی لیگ برتر قرار دارد به دنبال نخستین پیروزی خود در لیگ هجدهم با سرمربی‌گری یزدی است. خوزستانی‌ها که فقط یک امتیاز در این فصل کسب کرده‌اند، به دنبال استفاده از امتیاز میزبانی هستند و ضمن دل کندن از تیم‌های قعرنشین به دنبال قرار گرفتن در میانه‌های جدول هستند.

صدرنشین یکه‌تاز لیگ برتر در خوزستان به دنبال سومین پیروزی پیاپی خود است تا در سومین فصل خود باز هم برتری خود را به سایر تیم‌ها اثبات کند. شاگردان برانکو در هفته نخست موفق شدند پدیده را شکست دهند و در هفته دوم هم فولاد را متحمل شکست سنگینی کردند به دنبال تکرار این نتیجه برابر دیگر تیم خوزستانی یعنی استقلال خوزستان هستند. البته تکلیف دروازه پرسپولیس هنوز مشخص نشده و معلوم نیست که برانکو می‌خواهد دوباره فرصتی را به رادوشوویچ دهد تا سومین کلین شیت فصل خود را انجام دهد یا دوباره به گلر ملی‌پوش خود اعتماد می‌کند و بیرانوند را درون دروازه قرار می‌دهد.

استقلال – تراکتور سازی جذاب ودیدنی

همچنین فردا در ادامه همین مسابقات ۴ دیدار برگزار می شود که در حساسترین بازی استقلال در ورزشگاه آزادی میزبان سرخپوشان تبریزی است . استقلال که هفته دوم بهتر از هفته نخست ظاهر شد فردا هم می تواند با اتکا به بازیکنان جدید خود مانند نیو مایر ،تبریزی و حمایت هواداران خود به نخستین برد فکر کند .

نبرد شفر و توشاک با تفکرات کاملا حرفه ای نوید یک دیدار جذاب و دیدنی را می دهد. تراکتور سازان هم با جذب دژاگه وشجاعی ضمن جبران مافات فصل گذشته قصد دارند در لیگ هجدهم به مقام قهرمانی رسیده و یا حداقل با کسب سهمیه آسیا شایستگی خود را چون گذشته اثبات کنند. فردا ورزشگاه آزادی شاهد حضور انبوه تما شاگران خواهد بود وپیش بینی این است که این بازی گل سر سبد هفته سوم شود . هردو تیم با ۲ امتیاز به دنبال نخستین برد خود هستند.این بازی ساعت ۲۰:۳۰ برگزار می شود.

نگاهی به سایر دیدارها :

همزمان با دیدار استقلال و تراکتور نفت مسجد سلیمان هم در خانه از فولاد خوزستان پذیرایی می کند. شرایط فولاد در جدول با کسب ۲ امتیاز بهتر از حریف است ونفتی ها با سود بردن از امتیاز بازی خانگی می خواهند به ۳ امتیاز نخست در هفته سوم برسند. جدال دو تیم جنوبی هم حال وهوای شهر آورد را دارد.

دو تیم خوب و مدعی سپاهان وپیکان در این هفته با یکدیگر ملاقات دارند دو تیم برنده هفته گذشته با ۴ امتیاز به دنبال این هستند که نه فقط فاصله خود را با پرسپولیس کم کنند بلکه نیم نگاهی هم به باخت یا توقف پرسپولیس دارند تا با برد درهفته سوم به صدر جدول برسند .جدال جلالی وقلعه نویی هم باید زیبا و پر گل باشد چرا که دو مربی اعتقادی به بازی دفاعی و ضد فوتبال ندارند. دو تیم پدیده و صنعت نفت آبادان هم در مشهد به میدان می روند . پدیده ۳ امتیاز وصنعت نفت هم با ۲ امتیاز از دو بازی در پی برد هستند دیدار این دوتیم ساعت ۲۰ برگزار می شود.

استقلال – تراکتورسازی، زیر ذره بین کمیته انضباطی

همچنین اسماعیل حسن زاده، رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال درباره برگزاری دیدار استقلال تهران و تراکتورسازی تبریز گفت: با توجه به حساسیت بازی انتظار داریم مقامات هر دو باشگاه مخصوصا کانون هواداران در رعایت نظم و انضباط در سکوها، توصیه کامل را به هواداران خود داشته باشند. قطعا غیر از مقامات رسمی مسابقه و نمایندگان سازمان لیگ، به طور محسوس و غیر محسوس ناظر انضباطی خواهیم داشت و تیم میزبان که بیشتر ظرفیت ورزشگاه را در اختیار دارد، مسئولیت بیشتری هم دارد.

الحاجی گروجانشین مامه تیام در استقلال

همچنین الحاجی گرو، مهاجم نیجریه‌ای فصل قبل اوسترشوندز با عقد قراردادی سه ساله به باشگاه استقلال پیوست و شاگرد وینفرد شفر در لیگ هجدهم شد.این مهاجم نیجریه‌ای که سابقه بازی در لیگ سوئد را دارد، پس از موفقیت در تست‌های پزشکی که در ایفمارک برگزار شد با مدیران استقلال به توافق رسید و جانشین مامه تیام در آبی‌های پایتخت شد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ