پرسپولیس یک گام تا حضور در جمع ۸ تیم برتر آسیا
 

پرسپولیس ایران برای صعود به جمع ۸ تیم برتر آسیا کار سخت اما ممکنی پیش رو دارد.

به گزارش ایسنا، تیم فوتبال پرسپولیس ایران عصر امروز در جریان دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا از ساعت ۱۹:۳۰ در ورزشگاه آزادی از الجزیره امارات پذیرایی خواهد کرد. شاگردان برانکو که در بازی رفت و در ورزشگاه آل نهیان ابوظبی برابر حریف اماراتی خود شکست خوردند حالا امیدوارند تا با جبران نتیجه بازی رفت جواز صعود به جمع ۸ تیم برتر آسیا را به دست بیاورند.شاگردان برانکو در بازی رفت ابتدا توسط علی علیپور در دقیقه ۴۲ پیش افتادند اما در ادامه و در دقایق ۵۲ و ۷۷ دروازه‌شان باز شد تا ۲ بر یک از الجزیره عقب بیفتند. در ادامه این دیدار گادوین منشا که تازه به میدان آمده بود در دقیقه ۸۴ توانست از روی نقطه پنالتی کار را به تساوی بکشاند اما در دقیقه ۹۴ الحمدی گل سوم را برای الجزیره به ثمر رساند تا برانکو و شاگردانش شکست خورده به تهران برگردند.

پرسپولیس در آن دیدار سید جلال حسینی را در اختیار نداشت اما حالا کاپیتان پرسپولیس که محرومیت خود را پشت سر گذاشته می‌تواند در ترکیب پرسپولیس قرار بگیرد. نکته مهم بازی رفت، مصدومیت کمال کامیابی‌نیا از ناحیه کتف بود.‌هافبک پرسپولیس پس از این دیدار به بیمارستانی در ابوظبی منتقل شد اما در ادامه و پس از آمدن به تهران زیر نظر پزشکان باشگاه دوران مصدومیت خود را طی کرد.او در بازی امروز غایب است.

پرسپولیس که در دوره قبل توانست با از پییش رو برداشتن لخویا و در ادامه الاهلی عربستان به جمع ۴ تیم برتر راه یابد در نهایت نتوانست از پس الهلال برآید و به فینال این دوره از رقابت‌ها راه یابد اما الان برانکو و شاگردانش امیدوارند تا با درس گرفتن از تجارب دوره قبل بتوانند به مراحل پایانی لیگ قهرمانان آسیا برسند. البته برای این امر ابتدا باید الجزیره امارات را از پیش رو بردارند. حال باید دید امروز آیا برانکو و شاگردانش می‌توانند شکست ۳ بر ۲ در بازی رفت را جبران کرده و به مرحله یک چهارم نهایی صعود کنند یا خیر.

برانکو: مجبور به بردن الجزیره هستیم

همچنین برانکو ایوانکوویچ، سرمربی تیم‌ ‌فوتبال پرسپولیس دیروز در نشست خبری پیش از بازی ، گفت‌: امروز بازی دوم‌مان برابر الجزیره خواهد بود که این مانند نیمه دوم یک بازی برای ما می‌ماند. بازی امروز برای الجزیره بسیار مهم است، زیرا آن‌ها در لیگ خود نتوانستند عملکرد خوبی داشته باشند. او ادامه‌ داد: نتیجه‌ خوب این بازی می‌تواند باخت‌های آن‌ها را جبران کند اما این دیدار برای ما هم مهم است. ما هم می‌خواهیم به مرحله بعد صعود کنیم. ما بازی رفت را ۳ بر ۲ باخته‌ایم اما به همه ثابت کرده‌ایم که تیم ضعیف‌تری نسبت به الجزیره نیستیم و می‌توانیم نتیجه‌ را جبران کنیم. امیدوارم با حمایت هواداران این بازی را ببریم. بازیکنانم شرایط خوبی دارند و امیدوارم این قضیه به ما کمک کند. تیم ما آماده است اما کمال کامیابی‌نیا متاسفانه نمی‌تواند به دلیل مصدومیت در بازی رفت در این دیدار به میدان رود.او درباره بازگشت به ایران پس از تعطیلات و تمدید قرارداد با پرسپولیس، تصریح کرد: من هنوز با باشگاه پرسپولیس قرارداد دارم و تمرکزم روی بازی امروز است. ما مجبور به برد در این دیدار هستیم که امیدوارم تماشاگران در این قضیه ما را حمایت کنند و به عنوان یار دوازدهم در کنار ما باشند.

تن‌کاته: استرس نداریم

هنک تن کاته، سرمربی تیم فوتبال الجزیره امارات هم در نشست خبری پیش از بازی با پرسپولیس در چارچوب دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: انتظار یک بازی جذاب را دارم. باید از نتیجه‌ ۳ بر ۲ بازی رفت دفاع کنیم تا به مرحله بعد صعود کنیم. می‌دانیم که بازی سختی پیش رو داریم و طرفداران زیادی برای پشتیبانی از پرسپولیس به ورزشگاه می‌آیند. به خودمان اطمینان داریم و تمام بازیکنانمان آماده هستند. می‌خواهیم بدون استرس بازی خوبی را به نمایش بگذاریم.سرمربی الجزیره امارات ادامه‌ داد: ما تیم کوچکی از یک کشور کوچک هستیم که به کشور بزرگی آمده‌ایم. اولین بار است که به تهران می‌آیم. ترافیک وحشتناکی دارد ولی ایران، کشور و تهران شهر زیبایی است. ما توقع داریم که بازی زیبایی را هم شاهد باشیم.

Email this page

نسخه مناسب چاپ