پیاده روی جاماندگان اربعین از قرچک تا شهر ری
قرچک ـ خبرنگار اطلاعات:سرپرست فرمانداری قرچک گفت:پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی در قرچک برگزار می‌شود

بهمن خطیبی افزود: پیاده روی جاماندگان اربعین از قرچک به سوی حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار می‌شود.

وی در جلسه ستاد اربعین حسینی(ع) شهرستان قرچک اظهار داشت: برنامه‌ریزی‌های لازم برای برگزاری راهپیمایی عظیم اربعین حسینی(ع) از سوی ستاد اربعین استان تهران انجام‌شده است و با توجه به این که در سال‌های اخیر شاهد حضور گسترده مردم در این پیاده‌روی هستیم، باید تمامی دستگاه‌ها تکالیف مورد تأکید را با جدیت در سطح شهرستان بررسی و عملیاتی کنند.وبا توجه به حضور چشمگیر شهروندان، ضروری است تمامی موارد امنیتی، انتظامی، ترافیکی و نیز پذیرایی از زائرین توسط دستگاه‌ها به‌صورت هرچه مطلوب‌تر انجام پذیرد.

او اضافه کرد: هم‌زمان با اربعین حسینی، شهروندان قرچکی که نتوانستند در پیاده‌روی نجف تا کربلا شرکت کنند، با حضور در مصلای نماز جمعه مراسم پیاده‌روی به سمت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) را با عنوان جاماندگان برپا می‌دارند.

علیرضا جعفری، معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهرستان قرچک نیز در رابطه با اقدامات صورت گرفته و نامه‌های واصله از ستاد استان و برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده توسط ستاد اربعین، مطالبی ارائه کرد.

وی افزود: با توجه به ابعاد جهانی راهپیمایی و حضور بی‌نظیر مردم در اربعین سال گذشته و ضرورت وظایفی که استان تهران برای شهرستان‌ها تعیین کرده است، با همکاری تمامی دستگاه‌ها و همچنین استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم‌نهاد می‌توان نسبت به جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیر نقدی برای برگزاری این راهپیمایی گسترده و پرشور اقدام کرد.

او از تشکیل ۳ کمیته امنیت به ریاست فرمانده انتظامی شهرستان، کمیته فرهنگی به ریاست فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ۱۵ خرداد و کمیته پشتیبانی به ریاست شهردار قرچک به‌منظور ارائه خدمات هرچه بهتر در راهپیمایی اربعین شهرستان قرچک به سمت حرم حضرت عبدالعظیم‌حسنی(ع) خبر داد.‏

Email this page

نسخه مناسب چاپ