پیش بینی کاهش دما تا ۸ درجه ‌در نوار شمالی کشور
در شمال شرق، شرق، جنوب شرق و شرق کرمان از امروز تا دوشنبه گردو خاک و در زابل توفان گرد و خاک پیش بینی می شود که سبب کاهش دید افقی و کیفیت هوا در این مناطق خواهد شد.

به گزارش فارس، بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی و داده‌های هواشناسی امروز و فردا با نفوذ جریانات شمالی سواحل شمالی کشور بارش‌های رگباری همراه با رعد و برق و وزش باد شدید در نوار شمالی استان‌های اردبیل، گیلان،‌ مازندران، گلستان و برخی مناطق آذربایجان شرقی و خراسان شمالی پیش‌بینی می‌شود که شدت بارش‌ها در گیلان و غرب مازندران بیشتر است.همچنین امروز و فردا در نوار شمالی کشور کاهش دما بین ۴ تا ۸ درجه پیش‌بینی می‌شود و در این مدت دریای خزر مواج است.

با توجه به ماهیت بارش‌های تابستانه در هوای گرم، رشد ابرهای جوششی و رگبارهای موقت در مدت زمان کوتاه می‌تواند منجر به سیل ناگهانی به ویژه در مناطق کوهپایه‌ای و روستاهای کوهستانی شود، از این رو توصیه می شود که در زمان مسافرت از اقامت و پارک خودرو در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها جدا خودداری شود.‌در دو روز آینده در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در جنوب سیستان و بلوچستان، برخی مناطق هرمزگان، جنوب کرمان و جنوب فارس رشد ابر، وزش باد،‌گاهی رگبار و رعد و برق پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

آسمان تهران امروز صاف در بعدازظهر وزش باد پیش‌بینی می‌شود که این شرایط فردا هم حاکم است؛ بیشینه و کمینه هوا در تهران ۳۷ و ۲۷ خواهد بود. امروز همچنین اهواز با بیشینه دمای ۴۸ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای ۱۲ درجه بالای صفر و همچنین اردبیل با کمینه دمای ۱۰ درجه بالای صفر خنک‌ترین مراکز استان خواهد بود.

Email this page

نسخه مناسب چاپ