صفحات پي دي اف روزنامه اطلاعات فردا، ساعت 11 هرشب آپلود ميشود
Ettelaat Twitter تويتر روزنامه اطلاعات  Ettelaat Facebook فيس بوك روزنامه اطلاعات  Ettelaat RSS آراس اس روزنامه اطلاعات  دريافت آخرين اخبار روزنامه اطلاعات از طريق ايميل

تاريخ خبر: چهار‌شنبه 2 اسفند 1391 ـ 9 ربيع‌الثاني 1434ـ 20 فوريه 2013ـ شماره 25534 پنج‌شنبه 26 ارديبهشت 1392 ـ 5 رجب 1434ـ 16 مه 2013ـ شماره  25593

رهبر معظم انقلاب در ديدار هزاران نفر از قشرهاي مختلف مردم:
حضور پرشور در انتخابات موجب مصونيت كشور مي‌شود


حضرت آيت الله العظمي خامنه اي رهبر معظم انقلاب صبح ديروزدر ديدارهزاران نفر از قشرهاي مختلف مردم، با توصيه به آحاد ملت به خصوص جوانان براي بهره گيري از ظرفيت عميق و انسان ساز ماه معطر رجب، انتخابات 24 خرداد را آزمون افتخارآميز ديگري براي ملت ايران دانستند و با تبيين «اهداف متضاد ملت و دشمنان ملت در اين انتخابات» تأکيد کردند: مردم براي تحقق اهداف خود و ناکام ماندن دشمن، با حضور پرشور و گرم در انتخابات، از ميان نامزدهايي که شوراي نگهبان براساس معيارهاي قانون معرفي مي کند، انساني شايسته، وارسته، مؤمن، انقلابي، «اهل استقامت و عزم و ايستادگي» و برخوردار از همت جهادي را انتخاب کنند که بتواند بهتر از ديگر نامزدها، بار سنگين عزت و پيشرفت کشور را به دوش بکشد و به جلو ببرد.

رهبرمعظم انقلاب، انتخابات ماه آينده را مهمترين مساله کنوني کشور خواندند و با اشاره به تأثيرات کوتاه مدت و بلندمدت اين رويداد خاطرنشان کردند: در اين انتخابات يک نفر با رأي ملت، مدت چهار سال بر سرنوشت و مسائل عمده کشور حاکم مي شود اما برخي تصميمات و کارهاي خوب يا غيرخوب اين فرد، مي تواند حتي در 40 سال آينده بر کشور تأثيرگذار باشد و اين واقعيت، نشان مي دهد که انتخابات رياست جمهوري، چقدر مهم است.

ايشان در تبيين اهميت مضاعف انتخابات 24 خرداد افزودند: با وجودي که حدود يک ماه تا انتخابات فاصله داريم اين موضوع به يک مساله مهم بين المللي تبديل شده و اتاق‌هاي فکر جهاني و دشمنان ايران، حتي مقدمات آن را با دقت رصد مي کنند.

حضرت آيت الله العظمي خامنه اي با تأکيد بر اين‌که دشمنان در قبال اين انتخابات اهدافي کاملاً مغاير با اهداف ملت ايران را دنبال مي کنند افزودند: مردم ايران به دنبال فرد اصلحي هستند که کشور را با سرعت بيشتري در عرصه هاي مادي و معنوي به پيش ببرد و ضمن حل مشکلات موجود و ايجاد زندگي بهتر و مرفه تر، عزت و استقلال ايران را در پرتو «شور و شوق و اميد مردم» ارتقا بخشد.

ايشان افزودند: اما دشمن به موازات تلاش براي سرد کردن انتخابات، دنبال فردي است که اين مختصات را نداشته باشد و ايران را به وابستگي، ضعف، عقب ماندگي در عرصه هاي مختلف و قرار گرفتن در مسير سياست‌هاي بيگانگان بکشاند.

رهبرمعظم انقلاب خاطرنشان کردند: البته بيگانگان در درجه اول به دنبال انجام نشدن انتخابات بودند اما حالا که دستشان از اين هدف کوتاه است دنبال دلسرد کردن مردم، از رونق انداختن انتخابات و تأثيرگذاري در انتخاب مردم هستند.

ايشان نااميد کردن مردم از شرکت در انتخابات را از تاکتيک‌هاي اصلي دشمن دانستند و افزودند: آن‌ها مي خواهند به افکار عمومي القا کنند که رأي دادن و شرکت در انتخابات فايده اي ندارد پس چرا شرکت کنيم؟

حضرت آيت الله العظمي خامنه اي با استناد به عملکرد هفته هاي اخير «شبکه بزرگ رسانه ها و خبرگزاري‌هاي صهيونيستي» افزودند: بحراني جلوه دادن اوضاع کشور، بزرگنمايي مشکلات، القاي يأس و نااميدي درباره حل مشکلات و تاريک جلوه دادن آينده ملت از جمله روش‌هايي است که شبکه بزرگ دروغ پردازي و تحريف، براي بي رونق کردن انتخابات ايران در دستور کار خود قرار داده است.

رهبرمعظم انقلاب در همين زمينه افزودند: البته مشکلاتي مانند گراني و اشتغال در کشور وجود دارد اما کدام کشور است که بدون مشکلات باشد؟ و آيا فرياد کشيدن هر روزه مردم اروپا در خيابان‌ها، نشانه اين نيست که کشورهاي اروپايي تا خرخره در مشکلات فرو رفته اند؟

حضرت آيت الله العظمي خامنه اي در مقايسه اوضاع ايران و کشورهاي ديگر افزودند: کدام کشور از استقلال ملي و انسجام و وحدت ملت ايران برخوردار است؟ کدام کشور اين همه جوان با نشاط دارد که ميدان‌هاي عظيم علمي را فتح مي کنند؟ کدام ملت توانسته است از «اهميت و عظمت و تأثيرگذاري ملت ايران» در حوادث منطقه اي و جهاني برخوردار شود؟ و کدام ملت توانسته است همچون مردم ايران عزيز، همه خباثت‌هاي دشمنان را ناکام بگذارد و سرافراز و اميدوار به راه خود ادامه دهد؟

ايشان پس از تشريح صحنه «رويارويي سياسي ملت و جبهه ضد ملت در انتخابات» تأکيد کردند: مردم بدانند که حضور پرشور و پررونق در انتخابات، موجب مصونيت کشور و کاهش طمع بيگانگان براي دست اندازي و خباثت مي شود.

رهبرمعظم انقلاب در توصيه اي مؤکد به مسئولان، فعالان سياسي و کساني که تريبون در اختيار دارند افزودند: به مردم اميد بدهيد چرا که واقعيات کشور و عزم و اراده ملت، هر انسان منصفي را به آينده اميدوار مي کند.

ايشان در نوعي جمع‌بندي درباره نتيجه رويارويي ملت و دشمنان در عرصه انتخابات افزودند: آن‌طور که ما مردم ايران را شناخته ايم و لطف و فضل الهي را تجربه کرده ايم، ملت در اين نوبت هم، افتخار ديگري بر افتخارات خود مي افزايد و مشت محکمي به دهان دشمن خواهد زد.رهبرمعظم انقلاب در ادامه سخنان خود در نگاهي اجمالي به معيارهاي انتخاب نامزد اصلح گفتند: تا قبل از انتخابات در اين زمينه نکات لازم را بيان خواهم کرد اما نکته مهم اين است که براي انتخاب خوب و درست، بايد معيارها را شناخت و با مشورت و تفکرو دست يافتن به حجت شرعي، نامزد اصلح را انتخاب کرد.

رهبرمعظم انقلاب با اشاره به ضرورت انتخاب کساني که همتشان بر حفظ عزت و پيشرفت کشور متمرکز است افزودند: هرچه در اين سه دهه بدست آورده ايم به برکت حرکت در جهت اهداف انقلاب بوده است بنابراين کساني را انتخاب کنيم که در همه شرايط، تحقق اين اهداف را سرلوحه خود قرار مي دهند.حضرت آيت الله العظمي خامنه اي با اشاره به لزوم دقت در شعارهاي نامزدها خاطرنشان کردند: گاه برخي براي جلب آرا، شعارهايي خارج از حدود اختيارات رئيس جمهور و امکانات کشور مطرح مي کنند اما مردم با هوشمندي دنبال کساني هستند که شعارهاي مبتني بر واقعيات مي دهند و براي حل مشکلات و فوريت‌ها، روش‌هايي متناسب با ساز و کار کشور را پي مي گيرند.

رهبرمعظم انقلاب با اشاره به آمدن افراد متعدد به صحنه نامزدي انتخابات افزودند: شوراي محترم نگهبان که از انسان‌هاي پرهيزکار، متقي و آگاه تشکيل شده براساس وظايف قانوني خود، کساني را که براي رياست جمهوري صالح هستند به مردم معرفي مي کنند و مردم از ميان نامزدهاي معرفي شده، کسي را که صالح تر است و بيشتر به درد ملت مي خورد انتخاب خواهند کرد.

حضرت آيت الله العظمي خامنه اي بار ديگر بر پايبندي و تبعيت کامل از قانون تأکيد کردند و افزودند: عمل به قانون معياري بسيار خوب و وسيله اي براي آرامش و آسايش ملت و حفظ وحدت ملي است و به هيچ دليلي نبايد کسي از آن تخطي کند.

ايشان حوادث خسارت بار سال 88 را نتيجه تخطي و تخلف عده اي از قانون برشمردند و افزودند: آن‌ها براي اغراض نفساني يا اهداف سياسي يا هر هدف ديگر راهي خلاف قانون رفتند و ضمن «صدمه زدن به خودشان و به ملت و کشور»، نگذاشتند مردم طمع شيرين آراي 40 ميليوني را به خوبي بچشند و احساس کنند.

حضرت آيت الله العظمي خامنه اي تسليم در مقابل قانون را تنها راه صحيح خواندند و افزودند: گاه قانون صددرصد صحيح نيست اما از بي قانوني بهتر است.

ايشان افزودند: ممکن است از مجري قانون در يک بخش، خطايي هم سر بزند اما اگر نتوانيم از راه قانوني آن خطا را اصلاح کنيم تحمل آن، از بي قانوني و عمل خلاف قانون بهتر است.

ايشان داشتن حجت شرعي براي انتخاب يک فرد را مايه آرامش دنيوي و اخروي خواندند و افزودند: اگر تصميمي که با حجت شرعي گرفته شده غلط هم از آب درآمد چون انسان به تکليف عمل کرده سرافراز است.

رهبرمعظم انقلاب در بخش ديگري از سخنانشان ماه رجب را آمادگاهي براي افزايش ظرفيت معنوي خواندند و خاطرنشان کردند: اگر در رجب و شعبان، توفيق حضور قلب حاصل شد و انسان خود را در همه احوال در محضر علم بيکران الهي يافت، حضور پاکيزه در ضيافت بي دريغ الهي در ماه مبارک رمضان، امکان پذير خواهد شد.

ايشان شرکت قشرهاي مختلف مردم به ويژه جوانان در سنت حسنه اعتکاف در ماه رجب را، منظره اي زيبا دانستند و افزودند: همه برکات و دستاوردهاي انقلاب، به پشتوانه همين ذخاير معنوي و روحي حاصل شده است.

حضرت آيت الله العظمي خامنه اي افزودند: ايستادگي، شورانگيزي، حرکت آفريني و قدرت تحسين برانگيز امام راحل عظيم الشأن در مقابل ستمگران جهاني، متکي به اشک‌ها، عبادات و مناجات خالصانه اي بود که آن عزيز، در نيمه هاي شب با پروردگار خويش زمزمه مي کرد.

رهبرمعظم انقلاب رهبانيت در اسلام را به معناي حضور در همه عرصه هاي زندگي خواندند و با تجليل از ايمان، احساسات انقلابي و نقش آفريني جوانان کشور در عرصه هاي ملي افزودند: حفظ و تعميق اين روحيه، ادامه تفضلات و کمک‌هاي پروردگار را تضمين خواهد کرد.

codex01x

page01

PDF صفحات روزنامه

1
Text Box (double-click to edit)

Ettelaat International

حكمت و معرفت
يادداشت
فرم اشتراك
ettelaat newspaper روزنامه اطلاعات

آدرس: تهران. بلوار ميرداماد - خيابان نفت جنوبي

تلفن : 29999
22258022 : فاكس

Ettelaat Newspaper

Tehran Mirdamad Boulvard

Tel : 009821 29999

Fax : 009821 29999

email: ettelaat@ettelaat.com

چهار‌شنبه 2 اسفند 1391 ـ 9 ربيع‌الثاني 1434ـ 20 فوريه 2013ـ شماره 25534 شنبه 29 تیر 1398- 17 ذی القعده 1440ـ 20 جولای 2019ـ شماره 27333

 

صفحات روزنامه را ورق بزنيد Latest Edition آخرين شماره

88 سال حضور مستمر در صحنه اطلاع رساني کشور

PDF صفحات نيازمنديها

PDF صفحات ضميمه

فروشكاه كتاب
روزنامه PDFآرشيو
آرشيو روزنامه