صفحات پي دي اف روزنامه اطلاعات فردا، ساعت 11 هرشب آپلود ميشود
Ettelaat Twitter تويتر روزنامه اطلاعات  Ettelaat Facebook فيس بوك روزنامه اطلاعات  Ettelaat RSS آراس اس روزنامه اطلاعات  دريافت آخرين اخبار روزنامه اطلاعات از طريق ايميل

تاريخ خبر: چهار‌شنبه 2 اسفند 1391 ـ 9 ربيع‌الثاني 1434ـ 20 فوريه 2013ـ شماره 25534 چهارشنبه 19 تير 1392 ـ يكم رمضان 1434ـ 10 جولاي  2013ـ شماره  25636
رئيس كل سازمان امور مالياتي:
يك چهارم اقتصادكشور ماليات نمي‌دهد

از اين پس دريافت ليست حقوق به صورت برخط (آنلاين) قابل انجام است و بخش هاي مختلف مي‌توانند ليست ها را از طريق اينترنت ارائه کنند.

به گزارش مهر، علي عسکري رئيس كل سازمان امور مالياتي كشور گفت: همچنين از اين پس امكان ارائه صورت معاملات به صورت اينترنتي فراهم شده که پس از تكميل ، اين فرم ها را به صورت اينترنتي به سازمان امور مالياتي كشور ارسال كنند.

وي همچنين گفت: درآمدهاي مالياتي کشور با ميزان ظرفيت توليد ناخالص داخلي همخواني ندارد و اتکاي بيش از حد به درآمدهاي نفتي موجب عقب ماندن در اين جنبه از کشورهاي هم‌تراز شده است.

به گزارش رسانه مالياتي ايران، علي عسکري اظهار داشت: در حال حاضر نسبت ماليات به توليد ناخالص داخلي ( T/GDP) در کشور 7/6 درصد است و اين در حاليست که متوسط اين رقم در جهان 17 درصد است.وي افزود: شاخص T/GDPدر کشورهاي در حال توسعه هم‌تراز ايران حدود 20 درصد و در کشورهاي توسعه يافته بيش از 20 درصد است و اين در شرايطي است که ايران از نظر شاخص‌هاي اقتصادي جزو 20 کشور اول در شاخص توليد ناخالص داخلي در جهان به شمار مي‌رود. رئيس‌کل سازمان امور مالياتي کشور گفت: طبق مطالعات صورت گرفته، تقريبا 25 درصد توليد ناخالص داخلي مشمول ماليات در کشور از تور ماليات خارج است و اين به آن معني است که حدود يک چهارم اقتصاد کشور ماليات نمي‌پردازد.همچنين عليرضا طاري‌بخش معاون سازمان امور مالياتي در گفتگو با فارس در مورد مشکل برخي اصناف با اجراي قانون ماليات برارزش افزوده اظهار داشت: مشمولان فراخوان شده که قانون را اجراء نکرده و ماليات برارزش افزوده خود را پرداخت نکنند، پرونده‌اشان در چارچوب مقررات و با رعايت ترتيبات مقرر قانوني، توسط مأموران مالياتي مورد رسيدگي قرار خواهد گرفت و ماليات و عوارض ارزش افزوده همراه جريمه از آنها وصول خواهد شد.


وي با اشاره به پايان يافتن دوره پنج ساله اجراي قانون ماليات بر ارزش افزوده، در مورد معافيت کالاهاي اساسي در اصلاحيه اين قانون گفت: در قانون معافيت برخي کالاها پيش بيني شده که در اصلاحيه جديد قانون تعداد ديگري از کالاهاي اصلي سبد مصرفي خانوار به آن اضافه مي‌شود تا حلقه معافيت کالاهاي اساسي تکميل شود. به گفته وي اصلاحيه قانون ماليات بر ارزش افزوده در حال تدوين است و تا پايان سال جاري نهايي مي‌شود. طاري‌بخش در پاسخ به اينکه آيا تا کنون همه اصناف مشمول اجراي قانون ماليات بر ارزش افزوده شده‌اند؟ گفت: در تمام نقاط دنيا معمولاً همه فعالان اقتصادي مخاطب اجراي اين قانون نيستند و در کشور ما هم قرار است برخي از اصناف خرد از اجراي اين قانون مستثني شوند.

وي ادامه داد: اما اغلب مؤديان اشخاص حقوقي به استثناي آنهايي که به فعاليت معاف از ماليات بر ارزش افزوده موضوع ماده 12 قانون اشتغال دارند و همچنين مشمولان بندهاي (الف) و (ب) قانون ماليات‌هاي مستقيم ،براي اجراي ماليات بر ارزش افزوده فراخوان شده‌اند و بخش ديگري باقي مانده‌اند که در فراخوان مرحله ششم سازمان که حدوداً تا شهريور انجام خواهد شد، براي اجراي قانون فراخوان مي‌شوند.طاري‌بخش در خصوص سهم ماليات بر ارزش افزوده از مجموع درآمدهاي مالياتي کشور گفت: حدود 22 درصد کل درآمدهاي مالياتي سال گذشته مربوط به ارزش افزوده بوده که با در نظر گرفتن مجموع وصولي اين بخش براي کشور که شامل احتساب عوارض هم خواهد شد، سهم وصولي اين بخش به 32 درصد مي‌رسد که امسال اين نسبت به طور قطع افزايش چشمگيري خواهد داشت.

codex01x

page04

PDF صفحات روزنامه

1
Text Box (double-click to edit)

Ettelaat International

حكمت و معرفت
يادداشت
فرم اشتراك
ettelaat newspaper روزنامه اطلاعات

آدرس: تهران. بلوار ميرداماد - خيابان نفت جنوبي

تلفن : 29999
22258022 : فاكس

Ettelaat Newspaper

Tehran Mirdamad Boulvard

Tel : 009821 29999

Fax : 009821 29999

email: ettelaat@ettelaat.com

چهار‌شنبه 2 اسفند 1391 ـ 9 ربيع‌الثاني 1434ـ 20 فوريه 2013ـ شماره 25534 دوشنبه 28 امرداد 1398- 17 ذی الحجه 1440ـ 19 آگوست 2019ـ شماره 27358

 

صفحات روزنامه را ورق بزنيد Latest Edition آخرين شماره

88 سال حضور مستمر در صحنه اطلاع رساني کشور

PDF صفحات نيازمنديها

PDF صفحات ضميمه

فروشكاه كتاب
روزنامه PDFآرشيو
آرشيو روزنامه