صفحات پي دي اف روزنامه اطلاعات فردا، ساعت 11 هرشب آپلود ميشود
Ettelaat Twitter تويتر روزنامه اطلاعات  Ettelaat Facebook فيس بوك روزنامه اطلاعات  Ettelaat RSS آراس اس روزنامه اطلاعات  دريافت آخرين اخبار روزنامه اطلاعات از طريق ايميل

تاريخ خبر: چهار‌شنبه 2 اسفند 1391 ـ 9 ربيع‌الثاني 1434ـ 20 فوريه 2013ـ شماره 25534 چهارشنبه 10 ارديبهشت 1393- 30 جمادي الثاني1435ـ 30 آوريل 2014ـ شماره 25861
مجيد انصاري معاون پارلماني رئيس جمهوري:
جريان‌هاي خاص با پول بيت‌ا‌لمال عليه دولت فعال شده‌اند


معاون پارلماني رئيس جمهوري با اشاره به توليد فيلم «من روحاني هستم» اظهار داشت: با وجود تاکيد مقام معظم رهبري، رئيس جمهوري و دولت بر همراهي و همدلي قوا، برخي از جريان هايي که حيات سياسي خود را در جنجال و دعوا مي‌بينند به دنبال حاشيه سازي هستند.

حجت الاسلام والمسلمين مجيد انصاري درگفتگو با خبرنگار پايگاه اطلاع رساني جماران، در باره ارزيابي وي از فيلم «من روحاني هستم» و اين که آيا دولت در اين زمينه درصدد انجام واکنشي است، گفت: به نظر مي‌رسد جريان هايي خاص که در گذشته هم فعال بوده اند و فضاي سياسي کشور را به سوي التهاب و افراط گري پيش مي‌بردند، مجددا فعال شده اند و با امکاناتي که در اختيار دارند و متاسفانه عمومي و بيت المال هم هست، عليه دولت و مشخصا رئيس جمهوري دست به کار شده‌اند و با توليد لوح‌هاي فشرده متعدد از جمله فيلم «من روحاني هستم» با اتهام افکني و دروغ پردازي در پي اهداف خاص خود هستند.

وي در ادامه گفت: پس از حماسه سياسي بزرگي که مردم در سال 92 خلق کردند و با انتخاب جناب آقاي دکتر روحاني چهره فرهيخته انقلابي و دانشمند نظام به رياست جمهوري، فضايي از نشاط، آرامش و اميد سياسي کشور را در برگرفت و ما به وضوح اين فضاي مثبت ناشي از انتخابات و استقرار دولت تدبير و اميد را در ماه‌هاي گذشته در عرصه‌هاي گوناگون ديده و اکنون هم مشاهده مي‌کنيم.

معاون پارلماني رئيس جمهوري افزود: به ويژه شعارهاي روشن دکتر روحاني در مورد اعتدال سياسي و پرهيز از افراط گري و تندخويي چه در عرصه داخلي و چه در عرصه بين المللي موجب شد که زمينه‌هاي مشارکت سياسي و همگرايي بيشتر جامعه و همکاري جريان هاي مختلف سياسي و استفاده از نيروهاي خدوم نظام در جريان هاي مختلف سياسي فراهم شود.

انصاري با اشاره به مجموعه اقدام هاي مثبت دولت و شخص رئيس جمهوري گفت: تاکيدات مکرر رئيس جمهوري در برنامه‌ها و مناظره‌ها و شعارهاي انتخاباتي و در عمل مانند ترکيب دولت و استانداراني که انتخاب کردند و همچنين پرهيز از حاشيه سازي و تعامل سازنده قوا با يکديگر به ويژه تعامل دولت و مجلس، تشکيل جلسات منظم و مرتب چه در سطح سران سه قوه،چه در برگزاري جلسات مشترک دولت و مجلس و تاکيد بر پايبندي دولت به قانون و تلاش در اين زمينه، از جمله تقديم فهرست وزيران همزمان با تحليف براي اولين بار در کشور پس از پيروزي انقلاب اسلامي و همچنين ارائه لايحه بودجه دقيقا در روز معين و قانوني آن و تلاش در بازگرداندن امور به مجراي قانون، از جمله مجموعه اقدام هاي مثبت دولت تا کنون بوده است.

وي ادامه داد: در عرصه سياست خارجي با رويکرد ديپلماسي فعال و عزتمندانه براي دفاع از حقوق مردم و برداشتن تحريم‌هاي ظالمانه از دوش آنان و همچنين ايجاد فضاي مناسب سرمايه گذاري در عرصه کار و توليد و رونق بخشيدن به اقتصاد، از جمله ديگر فعاليت‌هاي مثبت دولت بوده است .

معاون پارلماني رئيس جمهوري گفت: کارهاي سنگين و بسيار دشواري راناگزير از انجام آن بود يم که اگر انجام نمي‌شد ،ممکن بود کشور به سمت بحران پيش برود.مثل بحث هدفمندي يارانه‌ها و ساماندهي منابع و مصارف و اصلاح بودجه و تخصيص بخشي از منابع به طرح ها و پروژه‌هاي عمراني که کلا تعطيل شده بودند و اقدام هاي گسترده ديگري که در حوزه نفت و گاز و ساير عرصه ها انجام شده است، فضايي از اميد و تلاش ايجاد کرده است که اين موضوع خوشايند برخي از جريان هايي که حيات سياسي خود را در جنجال و دعوا مي بينند، نيست.

وي ادامه داد: احساس مي‌کنيم که جريان هاي افراطي به دنبال حاشيه سازي هستند؛ اين در حالي است که آقاي رئيس جمهوري، دولت و همين طور مقام معظم رهبري بر همراهي و همدلي قوا تاکيد دارند و به هيچوجه بناي ورود به اين حاشيه سازي ها نيست. با وجود اين، برخي ازجريان ها مايل هستند که دولت را عصباني يا آن را وارد مسائل حاشيه اي کنند، ولي دولت حواسش جمع است و به اين عرصه ورود پيدا نمي کند.

انصاري افزود : فکر مي‌کنم که مردم با آگاهي و حمايت از دولت، خود پاسخ اين بداخلاقي هاي سياسي را خواهند داد؛ البته به نظر من دستگاه‌هاي قضايي و مسئول بايد با اين هنجارشکني‌ها برخورد قانوني کنند.

وي گفت: اين دولت از نقد سازنده استقبال مي کند ،ولي رواج دروغپردازي، اتهام افکني و توهين به رئيس جمهوري و همچنين مشوش کردن اذهان عمومي از عناوين مجرمانه‌اي است که به نظر من دستگاه‌هاي ذيربط و مدعي العموم بايد نسبت به آن‌ها برخورد کنند؛ به خصوص اين که بايد منابع مالي آن ها مشخص شود که از کدام منبع مالي لوح فشرده‌اي مشحون از دروغ و تهمت عليه رئيس جمهوري کشور را ساخته و در تيراژي گسترده توزيع کرده‌اند.

انصاري در پايان گفت: به هر حال به نظر من سعه صدر و تحمل دولت در جاي خود محفوظ است ،ولي اين موضوع نافي انجام وظايف دستگاه‌هاي قانوني از قوه قضائيه تا ديگر دستگاه‌ها در برخورد با هنجارشکنان نيست.

codex01x

PDF صفحات روزنامه

1
Text Box (double-click to edit)

Ettelaat International

حكمت و معرفت
يادداشت
فرم اشتراك
ettelaat newspaper روزنامه اطلاعات

آدرس: تهران. بلوار ميرداماد - خيابان نفت جنوبي

تلفن : 29999
22258022 : فاكس

Ettelaat Newspaper

Tehran Mirdamad Boulvard

Tel : 009821 29999

Fax : 009821 29999

email: ettelaat@ettelaat.com

چهار‌شنبه 2 اسفند 1391 ـ 9 ربيع‌الثاني 1434ـ 20 فوريه 2013ـ شماره 25534 یکشنبه 3 شهریور 1398- 23 ذی الحجه 1440ـ 25 آگوست 2019ـ شماره 27362

 

صفحات روزنامه را ورق بزنيد Latest Edition آخرين شماره

88 سال حضور مستمر در صحنه اطلاع رساني کشور

PDF صفحات نيازمنديها

PDF صفحات ضميمه

فروشكاه كتاب
روزنامه PDFآرشيو
آرشيو روزنامه