صفحات پي دي اف روزنامه اطلاعات فردا، ساعت 11 هرشب آپلود ميشود
Ettelaat Twitter تويتر روزنامه اطلاعات  Ettelaat Facebook فيس بوك روزنامه اطلاعات  Ettelaat RSS آراس اس روزنامه اطلاعات  دريافت آخرين اخبار روزنامه اطلاعات از طريق ايميل

تاريخ خبر: چهار‌شنبه 2 اسفند 1391 ـ 9 ربيع‌الثاني 1434ـ 20 فوريه 2013ـ شماره 25534 پتجشنبه 13 شهريور 1393- 8 ذي‌القعده 1435ـ 4 سپتامبر 2014ـ شماره 25962
پروفسور اختر مهدي، استاد دانشگاه لعل جواهر نهرو ـ هند در همايش علمي پژوهشي امام رضا(ع):
مردم هند ارادت ويژه‌اي به ائمه اطهار(ع) دارند

كرمانشاه ـ خبرنگار اطلاعات: هشتمين همايش سراسري علمي و پژوهشي امام رضا(ع) در آيينه ادبيات معاصر، از سري برنامه‌هاي دوازدهمين جشنواره بين‌المللي امام رضا(ع) با حضور پروفسور اختر مهدي استاد دانشگاه جواهر لعل نهرو از كشور هند، در تالار انتظار كرمانشاه برگزار شد.

دكتر ابراهيم رحيمي زنگنه، مدير كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان كرمانشاه در اين همايش گفت: از آبان ماه پارسال پوستر و فراخوان اين همايش به سراسر كشور ارسال و تا پايان فراخوان بيش از 120 مقاله به دبيرخانه همايش ارائه شد.

وي 10 نفر از اساتيد برجسته رشته ادبيات فارسي دانشگاه‌هاي رازي و آزاد كرمانشاه، كار داوري اين مقالات را برعهده داشتند و 10 مقاله براي ارائه در همايش و 40 مقاله براي چاپ در كتاب مجموعه مقالات آن، انتخاب شد.

رحيمي زنگنه گفت: هدف از برگزاري همايش، ترويج و نهادينه كردن فرهنگ اهل بيت(ع) در ميان مردم به ويژه نسل جوان است و اگر باور داريم كه فرهنگ، اساس توسعه پايدار در ميان جوامع است، بايد فرهنگ ناب اسلامي را گسترش دهيم.

وي افزود: سعادت جامعه و توسعه پايدار فرهنگي فقط با نهادينه كردن فرهنگ اهل بيت(ع) در جامعه محقق مي‌شود و تنها راه برون رفت از مشكلات نيز تمسك به فرهنگ اهل بيت(ع) و ترويج انديشه آنان به جامعه است.

پروفسور اختر مهدي استاد دانشگاه جواهر لعل نهرو از كشور هند نيز گفت: امام خميني(ره) پايه‌گذار انقلاب اسلامي در ايران است كه اسلام راستين را به جهانيان عرضه كرد. امام راحل با انقلاب خود گرد و غبار را از چهره اسلام زدودند و مردم دنيا را با اسلام ناب محمدي(ص) آشنا كردند.

رئيس انجمن ادبيات و زبان فارسي هند و ايران افزود: موج اسلام دوستي در حال حاضر همه دنيا را فرا گرفته است و با گذشت بيش از هزار و چند صدسال از ظهور اسلام، گرد وخاك بسياري برچهره اسلام نشسته بود، اما امام خميني(ره) با انقلاب خود و با خون شهدا توانست اين گرد و خاك را از چهره اسلام پاك كند و چهره درخشان و نوراني اسلام را به جهانيان نشان دهد.

وي با اشاره به جايگاه والاي امام خميني(ره) نزد مردمان هند گفت: پس از رحلت امام خميني(ره) در دورترين نقاط شبه قاره هند مجالس عزاداري برپا شد و در حال حاضر نيز عكس امام(ره) را درخانه اكثر مسلمانان هند مي‌توان پيدا كرد.پروفسور مهدي به جايگاه ائمه اطهار(ع) در نزد مردمان هندو زبان نيز اشاره كرد و گفت: آيين امام ضامن، در آداب و رسوم مردم هند و آيين‌هاي مختلف مانند جشن عروسي و سفر برگزار مي‌شود و نشانگر اعتقاد و ارادت قلبي مردم اين كشور به امام رضا(ع) است.

مهدي ادامه داد: در هند آييني وجود دارد كه همه مسلمانان هندو از آن به عنوان «امام ضامن» ياد مي‌كنند و هنگام سفر، افراد خانه را به امام ضامن مي‌سپارند.وي افزود: اهل بيت(ع) نه تنها در ميان مسلمانان هند، بلكه در ميان هندو مذهبان نيز جايگاه بالايي دارند و بسياري هندو مذهبان ايام محرم را عزاداري مي‌كنند و زنان آنها در روزهاي اين ماه به ياد تشنگي علي اصغر(ع) در كربلا، به كودكان خود شير نمي‌دهند.

پروفسور اختر مهدي گفت: معرفي دين اسلام با تمسك به آموزه‌هاي اهل بيت اسلام راستين است و مردم اعم از شيعه و سني، ارادت ويژه‌اي به ائمه اطهار و به ويژه امام رضا(ع) دارند.ماموستا ملامحمد محمدي، امام جمعه اهل سنت كرمانشاه نيز در اين مراسم با اشاره به ارادت عميق اهل سنت به اهل بيت(ع) گفت: برادران اهل سنت اخلاص زيادي نسبت به اهل بيت(ع) دارند و شيعه و اهل سنت با وجود اهل بيت(ع) بايد با يكديگر همدل باشند، تا اين همدلي آنها محبت و صميميت را در جهان اسلام افزايش دهد.

وي افزود: بدون شك موفقيت و كاميابي افراد در گرو ارادت آنها به پيامبر اكرم(ص) و ائمه اطهار(ع) است و بايد مسلمانان جهان اعم از شيعه و سني، يكدل و متحد پيرو فرامين اين خاندان باشند تا رستگار شوند.

تشكيل شوراي ورزش و جوانان در رامهرمز

رامهرمز ـ خبرنگار اطلاعات: براي توسعه و گسترش ورزش در شهرستان رامهرمز و مشاركت همه اداره‌ها در اين روند اقدام به تشكيل شوراي ورزش كرديم.

علي اكبر مرادي رئيس اداره ورزش و جوانان رامهرمز با اعلام اين مطلب افزود: در شوراي ورزش شهرستان 9 كميته شامل ورزش‌هاي پايه و پرورشي، ورزش‌هاي همگاني، ورزش‌هاي قهرماني و حرفه‌اي آموزش و پرورش و پژوهش، ورزش بانوان، كميته اقتصادي، ورزش‌هاي روستايي و بومي محلي، توسعه فضاهاي ورزشي و كميته ورزشي كارگران تشكيل شد.

codex28x

PDF صفحات روزنامه

1
Text Box (double-click to edit)

Ettelaat International

حكمت و معرفت
يادداشت
فرم اشتراك
ettelaat newspaper روزنامه اطلاعات

آدرس: تهران. بلوار ميرداماد - خيابان نفت جنوبي

تلفن : 29999
22258022 : فاكس

Ettelaat Newspaper

Tehran Mirdamad Boulvard

Tel : 009821 29999

Fax : 009821 29999

email: ettelaat@ettelaat.com

چهار‌شنبه 2 اسفند 1391 ـ 9 ربيع‌الثاني 1434ـ 20 فوريه 2013ـ شماره 25534 شنبه 26 امرداد 1398- 15 ذی الحجه 1440ـ 17 آگوست 2019ـ شماره 27356

 

صفحات روزنامه را ورق بزنيد Latest Edition آخرين شماره

88 سال حضور مستمر در صحنه اطلاع رساني کشور

PDF صفحات نيازمنديها

PDF صفحات ضميمه

فروشكاه كتاب
روزنامه PDFآرشيو
آرشيو روزنامه