صفحات پي دي اف روزنامه اطلاعات فردا، ساعت 11 هرشب آپلود ميشود
Ettelaat Twitter تويتر روزنامه اطلاعات  Ettelaat Facebook فيس بوك روزنامه اطلاعات  Ettelaat RSS آراس اس روزنامه اطلاعات  دريافت آخرين اخبار روزنامه اطلاعات از طريق ايميل

تاريخ خبر: چهار‌شنبه 2 اسفند 1391 ـ 9 ربيع‌الثاني 1434ـ 20 فوريه 2013ـ شماره 25534 شنبه 28 آذر 1394-7 ربيع الاول 1437ـ 19 دسامبر 2015ـ سال نودم - شماره 26329
معرفي 6 اسوه صلح و اقتدار در کنگره ملي سربازان صلح ايران


سرويس سياسي – اجتماعي: سردار قاسم سليماني فرمانده سپاه قدس و دكتر محمد جواد ظريف وزير خارجه به عنوان منتخبان کنگره ملي سربازان صلح ايران انتخاب و مورد تقدير قرار گرفتند.

در اين کنگره كه با حضور جمعي از مسئولان لشكري و كشوري برگزار شد، سردار قاسم سليماني، دکتر محمدجواد ظريف، امير سرتيپ دادبين، امير سرتيپ بقايي، دکتر علي اکبر صالحي و سردار مرتضي قرباني به عنوان شش اسوه صلح و اقتدار معرفي شدند و مورد تقدير قرار گرفتند.

همچنين در اين مراسم از علي ربيعي وزير كار،تعاون و رفاه اجتماعي و شماري از کهنه سربازهاي سال‌هاي دفاع مقدس از استان‌هاي مختلف کشور و از اقوام و اديان مختلف با اهداي لوح تقدير، تجليل به عمل آمد.

دکترعلي اکبر صالحي رئيس سازمان انرژي اتمي‌ايران در اين مراسم گفت: مسئولان ارشد نظام همواره بر اين نکته تاکيد کردند که سرکوب آزادي‌هاي مشروع به بهانه حفظ امنيت سبب خواهد شد تا اهداف عالي کشور در حفظ امنيت تحقق نيابد.

وي با بيان اين که يکي از مهم‌ترين دلايل رواج خشونت در جوامع امروزي فقدان تعليم و تربيت صحيح در سطح خانواده و اجتماع است، يکي از عوامل زمينه ساز خشونت را رواج بي عدالتي فراگير در تمامي عرصه‌هاي حيات اجتماعي دانست و افزود: خارج شدن از منهج عدل در عرصه‌هاي مختلف حيات انساني از جمله در حوزه‌هاي اقتصادي، سياسي و فرهنگي بسترسازي دوري انسان‌ها از مسير اعتدال و انصاف در عرصه زندگي جمعي است.

رئيس سازمان انرژي اتمي‌با بيان اين که فقدان فضاي آزاد براي رشد استعدادها يکي ديگر از زمينه‌هاي ايجاد خشونت و افراطي گري است، اظهار داشت: چنانچه نيروي موجود در افراد يک جامعه به طور طبيعي مجال بروز و ظهور نيابد ظرفيتي فراهم خواهد آمد تا خواسته‌هاي افراد جامعه از راه‌هاي غير طبيعي و غير اصولي بروز و ظهور يابد.

وي با اشاره به نامه مقام معظم رهبري به جوانان غربي، افزود: نخستين تلاش مدبرانه براي مقابله فرهنگي با روايت تحريف شده از اسلام در نامه اخير ايشان به انجام رسيده است و معظم له در نامه شان از چهره زشت اين مدعيان دروغين پرده برداشتند و روايت اصيل اسلام ناب را براي جهانيان تبيين کردند. اكنون ما وظيفه داريم که به حمايت از اين اقدام خردمندانه بپردازيم و به عنوان پرچمداران صلح جهاني پاي در ميدان اين مجاهدت بزرگ فرهنگي بگذاريم.

ديپلمات‌هاي صلح ، مذاکرات را به نتيجه رساندند

محسن رضايي دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام هم در اين مراسم گفت : بسته شدن پي.ام.دي و اتهامات نظامي‌هر چند که همه آنها اتهام بود، يک موفقيت براي کشور است.

وي افزود: حمله آمريکا به افغانستان و عراق عامل شروع جنگ‌هاي قرن حاضر شده است به گونه اي که جنگ و ناامني وارد زندگي مردم شده است و صلح و امنيت به کالايي کمياب بدل مي‌شود، بنابراين ما به سرباز صلح نياز داريم.

رضايي هدف از برگزاري چنين کنگره اي را گراميداشت ياد قشر بزرگ و گمنامي‌دانست که فداکاري زيادي در دفاع مقدس کرده اند.

وي بيان اين که سربازان در جهان به سه دسته تقسيم مي‌شوند، تاكيد كرد: سرباز صلح براي صلح و عدالت مي‌جنگد و لذا دفاع مي‌کند نه اين که بجنگند، جنگ او جنگ دفاعي است.

رضايي با بيان اين که ما در صلح، هم سرباز صلح داريم وهم ديپلمات صلح يادآور شد: کما اين‌که در مساله برجام ديپلمات‌هاي صلح ما آدم‌هاي توانمندي بودند و هم سربازاني که اجازه ندادند قبل از گفتگوها به ايران حمله شود.

وي تاکيد کرد: اگر اقتدار نيروهاي مسلح نبود، هيچ گاه ميز مذاکره شکل نمي‌گرفت که ديپلمات‌هاي صلح پشت سر آنها قرار بگيرد. اين اقتدار ايران بود که ميز را فراهم کرد و آن ديپلمات‌هاي صلح بودند که توانستند مذاکرات را به نتيجه برسانند بنابراين صلح، تسليم نيست.

دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام با بيان اين که ما صلح را در کنار اقتدار مي‌بينيم، افزود: اقتدار پشتوانه صلح است و اين اقتدار هميشه توانسته است ايران را حفظ کند ، لذا اقتدار منطقي، اقتداري است که به دنبال صلح و به دنبال ارزش‌هاي انساني باشد.

codex01x

PDF صفحات روزنامه

1
Text Box (double-click to edit)

Ettelaat International

حكمت و معرفت
يادداشت
فرم اشتراك
ettelaat newspaper روزنامه اطلاعات

آدرس: تهران. بلوار ميرداماد - خيابان نفت جنوبي

تلفن : 29999
22258022 : فاكس

Ettelaat Newspaper

Tehran Mirdamad Boulvard

Tel : 009821 29999

Fax : 009821 29999

email: ettelaat@ettelaat.com

چهار‌شنبه 2 اسفند 1391 ـ 9 ربيع‌الثاني 1434ـ 20 فوريه 2013ـ شماره 25534 یکشنبه 3 شهریور 1398- 23 ذی الحجه 1440ـ 25 آگوست 2019ـ شماره 27362

 

صفحات روزنامه را ورق بزنيد Latest Edition آخرين شماره

88 سال حضور مستمر در صحنه اطلاع رساني کشور

PDF صفحات نيازمنديها

PDF صفحات ضميمه

فروشكاه كتاب
روزنامه PDFآرشيو
آرشيو روزنامه