صفحات پي دي اف روزنامه اطلاعات فردا، ساعت 11 هرشب آپلود ميشود
Ettelaat Twitter تويتر روزنامه اطلاعات  Ettelaat Facebook فيس بوك روزنامه اطلاعات  Ettelaat RSS آراس اس روزنامه اطلاعات  دريافت آخرين اخبار روزنامه اطلاعات از طريق ايميل

تاريخ خبر: چهار‌شنبه 2 اسفند 1391 ـ 9 ربيع‌الثاني 1434ـ 20 فوريه 2013ـ شماره 25534 چهارشنبه 28 بهمن 1394-8 جمادي الاول 1437ـ 17 فوريه 2016ـ شماره 26379
رئيس مجمع انجمن هاي پزشکي خواستار مشارکت مردم در انتخابات شد

رئيس مجمع انجمن هاي علمي گروه پزشکي ايران با بيان اين که شرکت در انتخابات مجلس خبرگان رهبري و مجلس شوراي اسلامي در تعيين سرنوشت مردم مي تواند

‌بسيار تاثيرگذار باشد، خواستار مشارکت همه جانبه مردم در اين انتخابات شد.

دکتر ايرج فاضل ديروز در نشست خبري هيات رئيسه مجمع انجمن هاي علمي گروه پزشکي ايران اظهار داشت: کشور ما امروز مانند بيماري است که دوران نقاهت پس از جراحي را مي گذراند و بايد به آن کمک شود تا توان خود را دوباره بازيابد؛ يکي از راه هايي که مي تواند در اين زمينه تاثيرگذار باشد، شرکت گسترده در انتخابات پيش رو و انتخاب اصلح ترين افراد براي ورود به اين دو مجلس است.

وي افزود: در حال حاضر کشور با مشکلات متعددي روبه رو است که مهمترين آنها رکود اقتصادي است که يکي از دلايل آن، شايد فساد اقتصادي باشد.

فاضل بيکاري و بازار فروش محصولات را از ديگر معضلات موجود دانست و افزود: مشکلات اقتصادي بايد حل شوند تا عزت کشور بالاتر رود و شرايط بهتري فراهم شود تا مردم در همه زمينه ها به روزهاي بهتر اميدوار شوند.

رئيس مجمع انجمن هاي علمي گروه پزشکي ايران گفت: انتخابات از ابزاري است که طي آن مي توان مشکلات را به دست و با راي مردم حل کرد؛ هر انتخاباتي علاوه بر راي مردم يک همه پرسي است و در واقع در انتخاباتي که صحيح برگزار شود، مردم فرصت پيدا مي کنند تا خواسته هاي خود را مطرح کنند. رئيس مجمع انجمن هاي

‌علمي پزشکي اجرايي شدن برجام را نيز يک موفقيت دانست و گفت: برجام، موفقيت کمي نيست ما سال ها منتظر به نتيجه رسيدن آن بوديم و اکنون بايد شاهد بهره وري مناسب از آن باشيم.

دکتر فاضل همچنين بر لزوم بازنگري در آموزش پزشکي ايران تاکيد کرد و گفت: آموزش پزشکي قدمتي 80 ساله دارد و نيازمند خانه تکاني است.وي افزود: درحال حاضر پذيرش دانشجو در رشته پزشکي در کشور ما به اين صورت است که جوانان 18 ساله پس از پايان دوره دبيرستان وارد آزموني به نام کنکور مي شوند که اگر نمره لازم را بياورند وارد رشته هاي پزشکي مي شوند؛ اين در حالي است که آنها هيچ برداشت درستي از رشته پزشکي و مشکلات آن ندارند.

وي ادامه داد: آنها وارد تونلي مي شوند که گذر از آن هشت سال طول مي کشد و در نظام آموزشي ما هيچ راهي پيش روي آنها قرار داده نشده است که اگر پشيمان شدند چه بايد بکنند.

فاضل افزود: اين روش پذيرش دانشجو براي رشته حساسي مانند پزشکي که با جان و آبروي مردم سر و کار دارد صحيح نيست.

وي با بيان اينکه قرار است در نشست مجمع انجمن هاي پزشکي که در روز 29 بهمن ماه با حضور مسئولان وزارت بهداشت موضوع آموزش پزشکي و معضلات آن مورد بررسي قرار گيرد، افزود بسياري از دروس رشته هاي پزشکي نيز نياز به بازنگري و تجديد نظر دارند .

دكتر علي نوبخت حقيقي دبير علمي مجمع انجمن علمي گروه‌هاي پزشكي هم با اشاره به اين كه اين مجمع براي حل مسائل مهم جامعه پزشكي تشكيل شده است، افزود: فردا دبيران مجمع انجمن علمي گروه‌هاي پزشكي در برج ميلاد به مهمترين مسايل و مشكلات جامعه پزشكي خواهند پرداخت وي حضور مردم به خصوص جوانان، دانشجويان و بانوان را در انتخابات بسيار حائز اهميت دانست و گفت: پيشبرد طرح تحول سلامت و حل مشكلات نظام سلامت نيازمند حضور افراد كارشناس و اصلح در مجلس شوراي اسلامي است كه اين امر با حضور گسترده مردم و انتخاب افراد زبده و اصلح امكان پذير خواهد شد.

محمدرضا ظفرقندي نايب رئيس مجمع انجمن هاي علمي گروه پزشکي ايران نيز در اين نشست بر لزوم حضور مردم در انتخابات مجالس خبرگان و شوراي اسلامي تاکيد کرد و گفت: گروه پزشکي در نظرسنجي هاي مختلف به عنوان يک گروه مرجع قابل قبول براي مردم هستند.

نايب رئيس مجمع انجمن هاي علمي گروه پزشکي ايران همچنين به برگزاري نشست اين مجمع در روز 29 بهمن ماه جاري اشاره کرد و گفت: قرار است در اين نشست مشکلات و چالش هاي مربوط به آموزش پزشکي، اخلاق حرفه اي و طرح تحول نظام سلامت با رويکرد مسائل حوزه درمان بررسي شود.

دکتر سيدجليل حسيني عضو هيات مديره مجمع انجمن هاي

‌علمي گروه پزشکي نيز در اين نشست در مورد طرح تحول نظام سلامت اظهار کرد: اين طرح توانسته است دولت را متقاعد کند که به موضوع سلامت و بودجه آن توجه بيشتري داشته باشد و از اين جهت مورد تاييد اين مجمع است اما در اجرا به دليل شتابزده بودن و مشارکت ندادن صاحب نظران حوزه هاي

‌مختلف پزشکي با مشکلاتي

همراه است.

وي با بيان اينکه يکي از نکات مثبت اين طرح، درمان رايگان بيماران در بيمارستان هاي دولتي است و اينکه ديگر مردم دغدغه اي براي تامين هزينه هاي درمان ندارند، افزود: به طور کلي انتقاداتي به اين طرح وارد شده است که در نشست دو روز آينده اين مجمع به آنها پرداخته و پيشنهاد لازم در اين باره به وزارت بهداشت ارائه خواهد شد .

codex01x

PDF صفحات روزنامه

1
Text Box (double-click to edit)

Ettelaat International

حكمت و معرفت
يادداشت
فرم اشتراك
ettelaat newspaper روزنامه اطلاعات

آدرس: تهران. بلوار ميرداماد - خيابان نفت جنوبي

تلفن : 29999
22258022 : فاكس

Ettelaat Newspaper

Tehran Mirdamad Boulvard

Tel : 009821 29999

Fax : 009821 29999

email: ettelaat@ettelaat.com

چهار‌شنبه 2 اسفند 1391 ـ 9 ربيع‌الثاني 1434ـ 20 فوريه 2013ـ شماره 25534 یکشنبه 27 امرداد 1398- 16 ذی الحجه 1440ـ 18 آگوست 2019ـ شماره 27357

 

صفحات روزنامه را ورق بزنيد Latest Edition آخرين شماره

88 سال حضور مستمر در صحنه اطلاع رساني کشور

PDF صفحات نيازمنديها

PDF صفحات ضميمه

فروشكاه كتاب
روزنامه PDFآرشيو
آرشيو روزنامه