آزمون: عدم صعود باعث نمی شود از هدف خود دور شویم
 

سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان گفت: با کسب تجربه از بازیهای انتخابی المپیک، در مسابقات جام ملتهای فوتبال بانوان آسیا موفق تر خواهیم بود.

به گزارش خبرگزاری فارس وبه نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، مریم آزمون، سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان گفت: سعی کردیم

برنامه ریزی خوبی داشته باشیم و تیم ایران را با آمادگی کامل به مسابقات اعزام کنیم. کلا نه اینکه بخواهم بگویم تیم حریف خیلی خوب بود، اما ما با اشتباهاتمان فرصت را برای چین تایپه فراهم کردیم تا به گل برسد.

وی ادامه داد: اگر بچه ها تمرکز بیشتری داشتند مطمئنا چین تایپه ما را با این نتیجه شکست نمی داد و به راحتی نتیجه مطلوب و دلخواه خود را به دست نمی آورد. بازی بسیار حساسی برای هر دو تیم بود و حساسیت بیش از حد بازی باعث شد تا بازیکنان نتوانند تمرکز کامل داشته باشند و اشتباهات زیادی را انجام دادند و اشتباهات فردی باعث شد توپ ها و موقعیت ها به راحتی در اختیار حریف قرار بگیردودو گل نیمه اول روی اشتباه فردی بازیکنان ایران توسط چین تایپه به ثمر رسید.در ادامه بازی متاسفانه داوری اصلا خوب نبود و خیلی روند بازی را تغییر داد. درست از زمانی که بازی شروع شد، خطاهایی که روی بازیکنان ایران می شد را نمی گرفت و در آخر نیمه اول با گرفتن پنالتی اختلاف گل را بیشتر کرد. از بچه ها خواستیم تا خونسردی خود را حفظ کنند و با تمرکز بالاتری بازی را در نیمه دوم آغاز کنند.در نیمه دوم تغییرات زیادی را انجام دادیم و خیلی فشار بر روی تیم حریف گذاشتیم اما در نهایت حملات و فرصت ها با یک اشتباه کوچک بچه ها از بین

می رفت. چین تایپه هم سه گل جلو بود و با حفظ این نتیجه صعود کرده بودو در نهایت این بازی را واگذار کرده و با المپیک خداحافظی کردیم. جام ملتهای فوتبال بانوان را پیش رو داریم و از هیچ تلاشی برای موفقیت در این بازیها دریغ نخواهیم کرد.

وی درادامه خاطر نشان کرد: درست است که نتوانستیم به مرحله بعدی بازیها راه یابیم اما این باعث نمی شود که نگویم پیشرفتی نکردیم و چیزی یاد نگرفتیم. این شکست و عدم صعود هرگز باعث نمی شود از هدف خود دور شویم. با تجربه ای که از این بازیها کسب کردیم به پیشرفت خود ادامه خواهیم داد.بازیکنان از جان خود مایه گذاشتند. راهی که شروع کردیم را ادامه می دهیم و چشم اندازی که برای این تیم متصور هستیم را عملی خواهیم کرد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ