آغاز ساخت مجهز‌ترین مرکز درمان سرطان کشور در قم
 

‏سرویس شهرستانها:عملیات ساخت مجهزترین مرکز درمان سرطان کشور با حضور رئیس مجلس در شهرک سلامت خاتم قم آغاز شد.

دکترعلی لاریجانی رئیس مجلس از پروژه ساخت شهرک درمانی، آموزشی و سلامت خاتم دیدن کرد و همزمان با این بازدید عملیات ساخت مجهزترین مرکز درمان سرطان در کشور در کنار بیمارستان هزار تختخوابی خاتم آغاز شد.

رئیس مجلس در این بازدید ضمن تقدیر از تلاش و همت دکتر مجید قاسمی مدیرعامل بانک‌پاسارگاد و همکاران وی برای اجرای این پروژه گفت: جایگاه شهر قم با توجه به وجود حوزه علمیه و مرقد مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) در این شهر، اقتضا می‌کرد که کار ساخت این بیمارستان با استانداردهای بالا انجام شود.

وی تاکید کرد: از ابتدای اجرای این پروژه احساس کردم در تراز خوبی دنبال می‌شود و شایق بودم برای پیگیری موضوعات آن وقت بگذارم تا کار ساخت بیمارستان خاتم پیشرفت کند.

او گفت: همت آقای قاسمی و بانک پاسارگاد، ساخت این بیمارستان، برای استان قم و کشور نمونه خوبی خواهد بود که سطح بیمارستان‌سازی در کشور را ارتقا خواهد داد.

نماینده مردم قم در مجلس افزود: گزارش‌ها نشان می‌دهد ساخت این بیمارستان از نظر اجرا به لحاظ سرعت و دقت خوب پیش می‌رود که ارزشمند است، به همین جهت از همه مهندسان و شرکت‌های فعال در این پروژه تشکر می‌کنم.

رئیس مجلس با بیان اینکه موانع پیش‌روی ساخت بیمارستان خاتم قابل رفع است، ادامه داد: با توجه به سرعتی که در تکمیل این بیمارستان وجود دارد، اکنون مهم‌ترین موضوع تأمین سرمایه‌انسانی است که باید از جوانان متخصص، آموزش‌دیده و با فرهنگ رفتاری جدید استفاده شود.

او تأکید کرد: تیمی را برای گزینش سرمایه‌انسانی از افراد در حال تحصیل برای فعالیت در بیمارستان خاتم ایجاد کنید، زیرا باید سرمایه‌انسانی هم با استانداردهای بیمارستان توازن داشته باشد.

شهرک سلامت خاتم به مساحت ۱۰۰ هکتار، در سه قطب آموزشی، خدماتی -رفاهی و درمانی-سلامتی در حال ساخت است. قطب درمانی- سلامتی شامل باغ گیاهان دارویی، اورژانس هوایی، کلینیک‌ها، بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی و… است. در باغ گیاهان دارویی که حاصل دو سال مطالعه است، ۱۰۱ نوع گیاه دارویی ارزنده قابل کشت است که ۳۶ گونه از آن در فضایی مدرن کشت شده و آماده فرآوری و تولید است. بزرگ‌ترین بخش در قطب خدماتی-رفاهی هم ساخت یک هتل ۵ ستاره است.

بیمارستان خاتم با زیربنای ۱۸۰ هزار مترمربع، یک مرکز تخصصی در کشور است که در خاورمیانه مشابه آن وجود ندارد. فاز یک این بیمارستان با ۶۵۰ تختخواب و زیربنای ۱۲۰ هزار مترمربع، بزودی افتتاح خواهد شد.‏

‏ به گفته مسئولان ساخت این بیمارستان،این مرکز درمانی به یکی از اصلی‌ترین مراکز ارائه خدمات سرطان در کشور تبدیل خواهد شد. در این مرکز پیشرفته‌ترین دستگاه‌های پزشکی مرتبط که در سایر نقاط کشور وجود ندارند، تأمین خواهد شد که شمار بسیاری از بیماران را از مراجعه به بیمارستان‌های خارج از کشور بی‌نیاز خواهد کرد.‏

Email this page

نسخه مناسب چاپ