آغاز فعالیت کارگروه‌های پنجگانه قرارگاه نوسازی مناطق سیل‌زده
وزیر کشور از آغاز فعالیت کارگروه های پنجگانه قرارگاه نوسازی مناطق سیل‌زده خبر داد.

به گزارش ایرنا، «عبدالرضا رحمانی فضلی» در حاشیه نخستین جلسه ستاد بازسازی در وزارت کشور درباره ساختار قرارگاه گفـت: قرارگاه با حضور نمایندگان همه دستگاه ها کار خود را آغاز کرده و شرح وظایف هر کدام از کارگروه های پنجگانه آن مورد بررسی و تصویب قرار گرفته است.

وی افزود: بعد از چند جلسه مقدماتی ،قرارگاه با حضور نمایندگان همه دستگاه‌ها کار خود را آغاز کرد و ساختار این قرارگاه و کارگروه های پنجگانه آن به تصویب رسیدو شرح وظیفه هر کدام از این کارگروه‌ها مورد بررسی قرار گرفت.

وزیر کشور اضافه کرد: میزان خسارت ها و برنامه ها و اقداماتی که هرکدام از این دستگاه‌ها باید ارائه می دادند مورد بررسی قرار گرفت و تصمیم بر این شد که این برنامه‌ها ظرف دو روز زمانبندی و به قرارگاه اعلام شود. رحمانی فضلی تاکید کرد: در گروه نظارت و بازرسی با تعیین نظارت هایی، مسیر انجام کار، زمانبندی و اجرا پیگیری می شود.

وزیر کشور درباره منابع مالی اختصاص داده شده به قرارگاه تصریح کرد: با توجه به توصیه مقام معظم رهبری و تاکید رئیس جمهوری همه منابع لازم برای این حضور هم از ردیف‌های بودجه‌ای هم ماده ۱۰ و ۱۲ بحران، بیمه‌ها و بانک‌ها و در صورت نیاز استفاده از صندوق توسعه ملی تامین شود.

رحمانی فضلی افزود: مقرر شد همه دستگاه ها با هماهنگی و اطلاع قرارگاه فعالیت کنند. یعنی هیچ هزینه، کمک و پرداخت بدون هماهنگی قرارگاه نخواهد بود. همچنین مصوب شد در امر نوسازی و بازسازی از ظرفیت همه کشور از جمله نهادهای اجرایی، دستگاه‌های غیر دولتی، نیروهای مسلح و مردم استفاده شود.وزیر کشور درباره موضوع بازسازی و مسکن سیل‌زدگان هم گفت: قرار بر این شد ک‌بنیاد مسکن دستورالعملی تهیه و ابلاغ کند تا هر کس در کشور هر چقدر که می تواند مسکن بسازد و مشارکت کند، متناسب با آن دستورالعمل کار خود را شروع کند و دولت هم حمایت های لازم را خواهد کرد.

رحمانی فضلی همچنین با اشاره به موضوع اطلاع‌ رسانی از سیل و برخی سوء استفاده های صورت گرفته از این موضوع تاکید کرد: با توجه به حجم شایعات و همچنین تحریک و تحرکاتی که انجام می‌شود باید آگاهی رسانی و اطلاعات ما به‌موقع باشد و ‌مشارکت مردم را افزایش دهیم و موجب آرامش افرادی باشیم که واقعا خسارت دیده اند‌.

وی افزود: اولویت ما تعیین خسارت ها و پرداخت به کسانی است که واحدهای تولیدی داشته اند یا دارای محصولات زراعی بودند و وسایل زندگیشان را از دست داده‌اند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ