آغاز نبرد سروقامتان والیبال ایران در شیکاگو
 

تیم ملی والیبال ایران در اولین بازی خود در مرحله نهایی لیگ ملت های والیبال بامداد فردا به مصاف لهستان می رود.
به گزارش جی پلاس، تیم ملی والیبال ایران در مرحله نهایی لیگ ملت های والیبال با تیم های لهستان و برزیل در یک گروه قرار گرفت؛ تیم هایی که روی هم چهار بار قهرمان المپیک شدند.
تیم ملی والیبال ایران در هفته سوم لیگ ملت ها و در ارومیه میزبان لهستان بود و توانست در یک بازی زیبا و مهیج با حمایت هوادارانش ۳ بر ۲ برابر این تیم به برتری برسد. بازی ایران و لهستان به مانند گذشته و دیگر
بازی های میان دوتیم حواشی زیادی داشت تا جایی که صحبت های خلاف واقع «هینین» سرمربی این تیم با واکنش تند ایران همراه شد.
سرمربی لهستان اعلام کرد که لیگ ملت های والیبال جزء اولویت های تیمش نیست و آن ها در فکر کسب سهمیه المپیک توکیو ۲۰۲۰ هستند، اما این تیم همیشه در هر رقابتی که حاضر بوده برای بهترین رده تلاش کرده است. لهستانی ها که در دوره گذشته قهرمانی جهان، به مقام نخست رسیدند در دور اول لیگ ملت های والیبال با قرار گرفتن در رده پنجم به مرحله نهایی آمده اند.
همچنین درباره برزیل هم باید گفت با وجود این که اولین باخت ایران در لیگ ملت های ۲۰۱۹ مقابل برزیل بود اما تیم ما یکی از بهترین بازی های خود را در مرحله اول مقابل این حریف داشت. جایی که ایران در آستانه برنده شدن بود اما در نهایت ۳ بر ۲ مغلوب قهرمان المپیک شد. برزیل جزء تیم هایی است که با ترکیب اصلی راهی لیگ ملت ها شده است. در میان تیم های حاضر دراین گروه برزیل بیشترین شانس را برای صعود به مرحله نیمه نهایی دارد.
تیم ملی والیبال ایران در اولین بازی خود از ساعت ۲:۳۰ بامداد فردا به مصاف لهستان می رود و در آخرین بازی هم شنبه ۲۲ تیر در همین ساعت رو در روی برزیل قرار می گیرد.
در دیگر گروه هم فرانسه، آمریکا و روسیه حاضر هستند که از هرگروه دو تیم به نیمه نهایی می روند.
کولاکوویچ: در شیکاگو با رقبا می‌جنگیم
سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: در شیکاگو برای کسب نتیجه با همه رقبا می‌جنگیم، اما فعلا به بازی اول فکر می‌کنیم.
به گزارش ایسنا، ایگور کولاکوویچ سرمربی تیم ملی والیبال ایران در نشست خبری پیش از آغاز مرحله نهایی لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ در شیکاگو گفت: ما برای مبارزه با همه رقبا به شیکاگو آمده‌ایم، اما الان باید در مورد اولین قدم و اولین مسابقه صحبت و فکر کنیم نه در مورد عنوان و سکو. گام به گام پیش می‌رویم و هر بازی را پشت سر می‌گذاریم تا به هدف خود برسیم.
وی در ادامه افزود: ما به خوبی و بدون هیچ مشکلی یا مصدومیتی حدوداً یک ماه پیش از لیگ ملت‌ها شروع به تمرین کردیم. ما از ابتدای لیگ ملت‌ها شکل خوبی داشتیم و واقعاً خوب بازی کردیم. پس از آن سفرهای زیاد و فشار زیاد بازی‌ها زمان کافی برای تمرین را باقی نگذاشت.
FIVB: ایران برای چالش به شیکاگو آمده است
فدراسیون جهانی والیبال در مورد عملکرد تیم ملی ایران در دور مقدماتی لیگ ملت‌ها نوشت: ایران لیگ ملت‌های والیبال را با ۱۰ برد و یک باخت آن هم مقابل برزیل شروع کرد و در ادامه اولین تیم غیر میزبانی بود که با کسب ۱۱ برد و ۲ باخت صعودش به فینال لیگ ملت‌های امسال را قطعی کرد. ایران توانست نسبت به دوره قبل لیگ ملت‌ها ۵ برد بیشتر را کسب کند و رکورد جدیدی را از خود بر جای بگذارد.
ایران در گروه دوم مرحله فینال با تیم‌های برزیل و لهستان هم گروه است، اما ایران برای چالش به شیکاگو آمده است و قصد دارد نخستین عنوان قهرمانی معتبر جهانی خود را کسب کند، پس قطعاً بازی‌های خوبی را انجام خواهد داد.
سعید معروف: هدف ما رسیدن به بازی فینال است
کاپیتان تیم ملی والیبال ایران بیان کرد: در ابتدای مسابقات تصور نمی کرده است تیم ملی ایران در جمع
۶ تیم برتر قرار گیرد.
به گزارش سایت FIVB، سعید معروف قبل از شروع دور نهایی رقابت‌ها در نشست خبری در شیکاگو گفت: در ابتدای مسابقات تصور نمی‌کردیم که ایران بتواند به جمع ۶ تیم برتر رقابت‌ها راه یابد. در این مرحله باید تمام تلاش خود را کنیم و بازی به بازی و امتیاز به امتیاز پیش برویم. خیلی مهم بود که توانستیم دو هفته از رقابت‌ها را در ایران برگزار کنیم و از حمایت هواداران برخوردار شویم. حالا با نهایت توان برابر حریفان خود در دور نهایی قرار خواهیم گرفت.
وی گفت: تمام تیم‌های این مرحله تیم‌های قدر و خوبی هستند و کسی نمی‌تواند بگوید که کدام تیم قهرمان می‌شود. از الان پیش بینی سخت است ولی هدف ما رسیدن به دیدار نهایی است.
پخش والیبال ایران از شبکه ۳ سیما
بازی‌های تیم ملی والیبال ایران با تیم‎های لهستان و برزیل (گروه B) در مرحله نهایی لیگ ملت‌های والیبال، جمعه و شنبه (۲۱ و ۲۲ تیر ماه) به صورت زنده از شبکه سه سیما پخش می‌شود.
به گزارش روابط عمومی شبکه سه، این مسابقات در مرحله نهایی لیگ ملت‌های والیبال در سالن چند منظوره کردیت یونیون وان دانشگاه ایلینویز شیکاگو آمریکا برگزار می‌شود.
زمان پخش دیدارهای ایران به قرار زیر است:
* ایران ـ لهستان جمعه ۲۱ تیر ساعت ۲:۳۰ بامداد
* ایران ـ برزیل شنبه ۲۲ تیر ساعت ۲:۳۰ بامداد
گزارشگر بازی «ایران ـ لهستان» کیومرث کُرده است و گزارش دیدار ایران ـ برزیل را جواد محتشمیان برعهده دارد.

نسخه مناسب چاپ