آمانو شنبه به تهران می‌آید
مدیرکل آژانس بین المللی اتمی هفته آینده به تهران سفر می کند.
به گزارش ایرنا، یوکیا آمانو شنبه شب (ششم‌آبان) برای دیدار و گفتگو با مقام‌های ایران به تهران سفر می کند.
مدیرکل آژانس بین المللی اتمی قرار است روز یکشنبه باعلی اکبر صالحی معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران هم دیدار و گفتگو کند.
مواضع اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در باره عدم پایبندی ایران به تعهدات برجام با واکنش رهبران کشورهای مختلف جهان از جمله کشورهای عضو گروه ۱+۵روبرو شده است، این درحالی است که آژانس بین المللی ‌اتمی هشت بار متوالی پایبندی ایران به تعهدات برجام را تایید کرده است.
حمایت قاطع آژانس از برجام
سخنگوی وزارت خارجه با اشاره به سفر هفته آینده مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تهران ، این سفر را حمایت قاطع این نهاد بین المللی از برجام ارزیابی کرد‌.
بهرام قاسمی اظهار داشت: در ادامه دیدارهای متقابل میان مدیران آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و مقامات ذیربط در جمهوری اسلامی ایران و با هدف مرور آخرین وضع همکاری ها و ارتباطات دو طرف در زمینه های مختلف مرتبط با برجام، امور پادمانی و همکاری های هسته ای در امور صلح آمیز، آمانو شنبه برای دیداری کوتاه وارد تهران می شود.
وی افزود: سفر آمانو که در تمامی گزارش های رسمی خود به شورای حکام، پایبندی کامل ایران به تعهدات هسته ای خود وفق برجام را تایید کرده است، در فضای فعلی که به دنبال اظهارات بی پایه و غیرقابل قبول مقامات آمریکایی علیه برجام ایجاد شده است، نشانه ای مستحکم مبنی بر حمایت قاطع این نهاد بین المللی از برجام محسوب می شود.

Email this page

نسخه مناسب چاپ