فرمانده نیروی دریایی ارتش:
آمریکایی‌ها باید خلیج فارس را ترک کنند
 

سرویس شهرستان‌ها: فرمانده نیروی دریایی ارتش با تأکید بر این که حضور آمریکایی‌ها در خلیج فارس یک حضور نمایشی و بی‌فایده است، خطاب به کشور‌های حوزه خلیج فارس گفت: حضور آمریکایی‌ها در منطقه خلیج فارس به پایان رسیده و باید منطقه را ترک کنند.

امیر دریادار حسین خانزادی در مراسم برگزاری محفل انس با قرآن منطقه یکم امامت نیروی دریایی ارتش در بندرعباس افزود: شکل گرفتن همکاری منطقه‌ای و دست مودت با کشور‌های منطقه برای ایجاد روند‌های مطلوب و افزایش قدرت منطقه‌ای ضروری است و این امر در آینده‌ای نزدیک رخ خواهد داد و شکی در آن نیست.

او گفت: این که امروز صحبت از اعزام ناوگروه هواپیمابر به خلیج‌فارس می‌شود، حرف جدیدی نیست و آن‌ها در تلاش برای بزرگ کردن سایه جنگ هستند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت:ویژگی کشوری با مرز‌های جهانی این است که در مجاورت فرصت‌ها و تهدید‌ها قرار می‌گیرد و جمهوری اسلامی ایران تنها نظامی است که در تمامی دنیا پنجه در برابر پنجه استکبار انداخته و به‌هیچ‌وجه از سیاست‌های استکبار تبعیت نمی‌کند.

خانزادی با اشاره به این که در مقابل حرف زور استکبار می‌ایستیم، افزود: انقلاب اسلامی پایه‌هایش بر اساس آموزه‌های دینی و انقلابی است و همواره مورد آماج تهدید‌های دشمنان بوده، ولی هیچ بیمی از آن‌ها نداریم.

وی با بیان این که در دو قرن گذشته حدود دو میلیون کیلومتر مربع از خاک ایران جدا شده است گفت: در چهل سال انقلاب اسلامی ذره‌ای از خاک کشورمان جدا نشده است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش افزود: در شرایطی که تمامی دنیا پشت سر دشمنانمان ایستاده‌اند همچنان بااقتدار ایستاده‌ایم.‏

او گفت: حضور آن‌ها در منطقه یک حضور نمایشی و بی‌فایده است و به ملت یاران می‌گویم آماده‌ایم از مرز‌های کشور در برابر هر تهدیدی دفاع کنیم و این آمادگی مربوط به دیروز و امروز نیست بلکه یک تکلیف است و این آمادگی ارتباطی به حضور آمریکایی‌ها ندارد و همیشگی است.

خانزادی افزود: نه تنها در اقیانوس اطلس بلکه در همه اقیانوس‌ها در صورت نیاز و صدور فرمان با ناوشکن تمام ایرانی حضور پیدا می‌کنیم.

Email this page

نسخه مناسب چاپ