آمریکا، بمب‌افکن‌های اتمی «‌بی – ۲» را برای مقابله احتمالی با روسیه در انگلیس مستقر کرد
سرویس خارجی:آمریکا سه فروند از بمب افکن های اتمی رادار گریز خود موسوم به « بی-۲ اسپریت » را با هدف مقابله احتمالی با تهدیدات روسیه در پایگاه هوایی «فرفورد» در «گلوسسترشر» واقع در جنوب انگلیس مستقر کرد.

در همین رابطه، سرهنگ «کرت ونت» سرپرست ماموریت نظامی سری آمریکا در انگلیس افشا کرد که بمب‌افکن‌های رادارگریزی که در این کشور مستقر شده اند آماده حمله هسته‌ای به روسیه هستند.

وی اظهارداشت: بمب‌افکن‌های رادارگریز این ماموریت آماده انجام حملات هسته‌ای هستند. کرت ونت گفت:این پیامی محکم است که آمریکا و متحدانش می‌توانند قدرت جنگی خود را هر زمان و در هر جا به کار بگیرند.وی تاکید کرد:خلبانان ماموریت‌ سری آمریکا در انگلیس آماده پرتاب کلاهک‌های هسته‌ای هستند. همچنین به گفته منابع خبری ،قرار است این هواپیماها دو ماه در انگلیس باشند که طولانی‌ترین زمان استقرار برنامه‌ریزی شده هواپیماهای نظامی آمریکا در این کشور است.گفتنی است که این بمب‌افکن‌ها رادارگریز هستند و می‌توانند بدون هشدار به هدف خود حمله کرده و بمب‌های متعارف و هسته‌ای تا وزن ۲۰ تن را حمل کنند. در این حال،«سرگئی ناریشکین» مدیر سرویس اطلاعات خارجی روسیه اعلام کرد: اقدامات غیرمسئولانه آمریکا دقیقاً در راستای نابودی سیستم امنیت جمعی جهان و تحریک کننده قدرت‌های منطقه‌ای برای روی آوردن به دفاع تهاجمی از خود است.‌ از سویی،نخستین رزمایش مشترک نظامی آمریکا با اعضای اتحادیه جنوب شرق آسیا (آ سه آن) از دیروز در اوج تنش ها میان واشنگتن- پکن در آب‌های دریای چین جنوبی آغاز شد.در چنین شرایطی، رئیس‌جمهوری آمریکا در ادامه تنش‌های تجاری واشنگتن با پکن در توئیتی مدعی شد: نمی‌خواهیم خدمتکار چینی‌ها باشیم!وی گفت: تعرفه‌ها اثر چندانی بر مصرف کنندگان آمریکایی نخواهد داشت، زیرا ارزش پول چین کاهش یافته است و باعث می‌شود واردکنندگان ما تخفیف بگیرند.

در همین حال،دفتر وزارت امور خارجه چین در هنگ کنگ با بیان این که برخی سیاستمداران آمریکایی با انحراف واقعیات و اهداف مغرضانه، با گستاخی در امور هنگ کنگ و چین دخالت می کنند تاکید کرد: پکن به شدت مخالف چنین اقداماتی است.

خبر دیگر این که نتایج تازه‌ترین نظرسنجی‌ دانشگاه «کوئینیپیاک» حاکی از آن است که رئیس‌جمهور آمریکا با اختلاف ۱۶ درصدی ازجو بایدن پیشتازترین نامزد دموکرات‌ها و اختلاف ۹ درصدی از«پیت بوته‌جج» عقب افتاده است. از سویی، سی ان ان در تحلیلی نوشت:روند تصمیم‌گیری ترامپ که شامل به حاشیه راندن «جان بولتون‌» مشاور امنیت ملی آمریکا است، موجب اعلام سیاست‌ غیر برنامه‌ریزی شده و نامناسب می‌شود که تبعات ناگواری در پی دارد.‌از سویی دیگر،مقام‌های ایالت تگزاس آمریکا اعلام کردند: با مرگ دو تن از مجروحان تیراندازی‌ها در دو شهر «میدلند» و «اودِسا»،شمار قربانیان این حادثه به هفت نفر افزایش یافت.

نسخه مناسب چاپ