آمریکا، ۶۰ پاکستانی را تحریم کرد
سرویس خارجی: دولت واشنگتن همزمان با اخراج ۶۰ پاکستانی از خاک آمریکا به دلیل نقض قوانین ویزا ،یک شرکت پاکستانی را هم هدف تحریم خود قرار داد. آمریکا یک شرکت پاکستانی را به اتهام فعالیت های

غیر‌قانونی در حوزه هسته ای در فهرست تحریم خود قرار داد.در همین راستا وزارت بازرگانی آمریکا مدعی شد که این شرکت پاکستانی به دلیل تهیه فناوری های تحت کنترل برای فعالیت‌های هسته‌ای غیرحفاظت شده این کشور تحریم شده است. در این حال،«شاه محمود قریشی» وزیر امور خارجه پاکستان نیز اعلام کرد: واشنگتن سه مقام پاکستانی را به دلیل عدم رسیدگی به موضوع مهاجران غیر قانونی این کشور در ا‌مریکا، تحریم کرد.قریشی افزود: ا‌مریکا در صدد استرداد

۷۰ مهاجر غیرقانونی پاکستان به این کشور بود اما اسلام‌آباد از واشنگتن درخواست کرد تا در این خصوص اقدامات کامل حقوقی و قانونی انجام شود. وی گفت:ا‌مریکا در واکنش به این خواسته اسلام‌آباد، سه مقام پاکستانی شامل دو تن از معاونان وزارت کشور و مدیرکل اداره گذرنامه پاکستان را در فهرست تحریم روادید خود قرار داد.

در چنین شرایطی،وزیر امور خارجه پاکستان گفت: اگر کشورش به قرارداد تکمیل خط لوله انتقال گاز از ایران عمل نکند محکوم به پرداخت جریمه روزانه به تهران خواهد شد.از سویی،پس ازاین که وزیر دارایی پاکستان از توافق با صندوق بین المللی پول برای دریافت وام شش میلیارد دلاری خبر داد، احزاب اپوزیسیون «مسلم لیگ شاخه نواز»، «مردم» و جماعت اسلامی این کشور مخالفت خود را با این موضوع اعلام کردند.

در تحولی دیگر گروه تحریک طالبان با انفجاریک بمب جاسازی شده دریک دستگاه موتورسیکلت درشهر«کویته» مرکز ایالت بلوچستان پاکستان چهارنفر را کشت و۱۲تن را زخمی کرد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ