اجرای ۲۴ برنامه برای کاهش وابستگی بودجه به نفت
رئیس سازمان برنامه و بودجه به دلیل ترافیک‌های طولانی و اتلاف وقت در جاده چالوس از مردم عذرخواهی کرد و گفت: متعهد می شویم که قطعه یک آزادراه تهران- شمال امسال افتتاح شود.

به گزارش مهر، محمدباقر نوبخت در حاشیه بازدید از قطعه یک آزادراه تهران – شمال در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ۶۰۰ میلیارد تومان با همکاری بنیاد مستضعفان برای تکمیل قطعه اول آزادراه هران – شمال در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: ۶۰ کیلومتر از این آزادراه احداث می‌شود که با راه‌اندازی آن، مسیر تهران تا چالوس به دو ساعت کاهش خواهد یافت.

وی با اشاره به اینکه همچنین در نظر داریم تا پایان امسال ۳۰۰ کیلومتر آزادراه دیگر احداث کنیم، اتصال دو استان گیلان و آذربایجان غربی به شبکه ریلی را در سال گذشته مورد توجه قرار داد و افزود: امسال هم در نظر داریم قطعه ریلی میانه بستان‌آباد راه‌اندازی شود و به دنبال آسایش و امنیت مردم هستیم؛ از این رو تا پایان امسال قطعه یک آزادراه تهران شمال به بهره‌برداری می‌رسد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره آزادراه

همت- کرج گفت: بخش زیادی از این آزادراه تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد. با این اقدامات، بار سنگین ترافیک خودروهای عبوری که از مسیر استان البرز و کرج به سایر استان‌ها تردد می‌کنند، کاهش خواهد یافت.

وی همچنین از طرح ۲۴ برنامه‌ای با هدف کاهش وابستگی بودجه سالانه به نفت در سال جاری تا سقف ۱۰ درصد خبر داد و افزود: یک طرح ۲۴ برنامه‌ای در چهار محور طراحی شده و در شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا به تصویب رسید که پس از تائید مقام معظم رهبری لازم‌الاجرا خواهد بود. در این طرح قرار است منابع جایگزین درآمدهای نفتی به تدریج اعلام شود. از این ۲۴ برنامه، تعداد ۱۱ برنامه امسال و ۱۳ برنامه هم در سال ۹۹ عملیاتی خواهد شد. معاون رئیس‌جمهوری درباره پروژه‌های عمرانی گفت: ۲۵ هزار میلیارد تومان اوراق اسناد خزانه برای طرح‌های عمرانی اختصاص دادیم که اختصاص این میزان بودجه ظرف سه ماه در سال‌های گذشته بی‌سابقه بوده است. پارسال ۵۴ هزار میلیارد تومان در طول تمام سال، برای بودجه‌های عمرانی اختصاص یافت که نسبت به سال قبل از آن ۳۰ درصد رشد داشت.

وی با تأکید بر اینکه اختصاص بودجه به پروژه‌های عمرانی بر اساس اولویت‌بندی خواهد بود، تصریح کرد: قرار نیست بودجه‌ها را به صورت قطره‌چکانی میان همه پروژه‌ها توزیع کنیم بلکه امسال با صرفه‌جویی ۶۲ هزار میلیارد تومان، منابع بودجه‌ای را به پروژه‌های اولویت‌دار مانند آزادراه تهران- شمال اختصاص داده‌ایم .در سال‌های گذشته هزاران میلیارد تومان برای این آزادراه هزینه شد اما مردم تاکنون چیزی مشاهده نکرده‌اند.

نوبخت درباره درخواست قوه قضائیه برای تخصیص اعتبار با هدف جذب نیرو گفت: نمی‌توان از یک سو بحث صرفه‌جویی را مطرح کرد و از سوی دیگر انتظار داشت تشکیلات توسعه یابد اما قوه قضائیه برای توسعه تشکیلات خود، بهانه جلوگیری از اطاله دادرسی را دارد؛ با این حال جز از طریق اولویت‌بندی و سهمیه‌بندی نمی‌توانیم کاری از پیش ببریم.وی درباره پروژه‌های مسکونی سال جاری تصریح کرد: در سال جاری احداث ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در بخش بافت فرسوده را در برنامه داریم و این غیر از طرحی است که برای ساخت ۱۰۰ هزار واحد دیگر شامل ۵۰ هزار واحد مسکونی در روستاها و ۵۰ هزار واحد مسکونی حمایتی در شهرها ساخته خواهد شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه تا پایان سال ۹۸ طی هشت برنامه ۹۸۸ هزار فرصت شغلی ایجاد می‌شود که بخش زیادی از آن در حوزه مسکن است، اضافه کرد: سازمان برنامه و بودجه با تک‌تک دستگاه‌ها از جمله وزارت راه و شهرسازی برای ساخت مسکن، وزارت جهاد کشاورزی برای تولید محصولات گندم، پرورش ماهی و محصولات باغی و وزارت صنعت، معدن و تجارت توافقنامه امضا کرده است تا این ۹۸۸ هزار فرصت شغلی ایجاد شود.به گفته معاون رئیس‌جمهوری، ۲۰ درصد اول منابع لازم برای ایجاد این ۹۸۸ هزار شغل به دستگاه‌های اجرایی داده شده و ما در حال حاضر از دستگاه‌های مربوطه مطالبه‌گر هستیم و وزارت راه و شهرسازی باید بگوید با ۲۰ درصد تخصیصی تاکنون چه تعداد واحد مسکونی ساخته شده است.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور هم در حاشیه این بازدید قیمت عوارض عبور خودرو از منطقه یک آزادراه تهران- شمال که امسال به بهره برداری می رسد را حدود ۳۰ هزار تومان اعلام کرد.

دکتر خیراله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: این پروژه ویژگی‌های خاص خود را دارد و با حداکثر استاندارد روز استفاده می‌شود. همچنین منظره‌آرایی در این محور اضافه شده است که در زیبایی و ایمن‌سازی مسیر مؤثر است.

وی با بیان اینکه هوشمندسازی کل مسیر آزادراه در منطقه یک با استاندارد بالا در حال انجام است، گفت: روشنایی کل مسیرها در تونل‌ها از مواردی بود که در مطالعات اولیه نبود اما بعداً اضافه شد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل با بیان اینکه پیشرفت فیزیکی پروژه در چهار سال اخیر به ۹۵ درصد رسید، گفت: پس از آنکه چینی‌ها از این پروژه بیرون رفتند منطقه یک توسط متخصصان داخلی به سرعت ساخته و تکمیل شد.

وی درباره رقم عوارضی در منطقه یک آزادراه

تهران – شمال گفت: با توجه به ابعاد این پروژه برآوردی که بخش خصوصی درباره رقم ۱۰۰ هزار تومان در عوارضی این آزادراه دارد با هزینه‌های سنگین سرمایه‌گذاری منطقی است اما با توجه به آنچه باید رقمی باشد که مردم بتوانند استفاده کنند، پیش‌بینی می‌کنیم که رقم عوارضی آزادراه فعلا حدود ۳۰ هزار تومان باشد. البته این موضوع باید توسط کمیته مربوطه بررسی و تعیین شود.

خادمی افزود: به هر حال این آزادراه مزایایی دارد، ۶۰ کیلومتر مسیر را کوتاه‌تر می‌کند و قطعا این رقم عوارضی به صرفه خواهد بود.

وی درباره تحویل اراضی به بنیاد به عنوان سرمایه‌گذار و شریک دولت در این پروژه گفت: بخشی از اراضی در پردیس به بنیاد به صورت تحویل موقت داده شد اما در بخشی از آنها مسکن مهر ساخته شد و فعلاً در حال بررسی هستیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به برنامه اتصال بزرگراه همت به شهر کرج گفت: این مسیر ۵ر۱۴ کیلومتر است که ۵ کیلومتر آن افتتاح شده و ۱۰ کیلومتر ۸۵ درصد رشد دارد و پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان امسال افتتاح شود. وی با اشاره به اینکه این پروژه در قالب دو قرارداد اجرا شد، اولی ۹۹ درصد رشد دارد و قرارداد دوم هم در حال اجراست، افزود: تاکنون ۴۶۰ میلیارد تومان در ادامه آزادراه همت تا کرج هزینه شده است که ۷۰ درصد آن سرمایه‌گذاری دولت است. مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل با اشاره به رفع معارض در بخش زیادی از این آزادراه گفت: تعدادی از خانه‌های حاشیه مسیر خریداری شد همچنین در انتهای پروژه تا اتصال آن به جاده موجود کرج – چالوس چندین رستوران و منطقه گردشگری وجود دارد که باید خریداری شود و برای این منظور ۳۰ میلیارد تومان نیاز داریم که امیدواریم سازمان برنامه و بودجه در این حوزه با ما همکاری کند.منوچهر خواجه‌دولویی معاون ساختمان و تأسیسات بنیاد هم در یک برنامه زنده خبری درباره آزادراه تهران – شمال گفت: تلاش می‌کنیم ۲سال پس از افتتاح منطقه یک، منطقه ۲آزادراه هم تکمیل شود.

Email this page

نسخه مناسب چاپ