اخبار کوتاه خارجی
 

پیروزی آرسنال، والنسیا و چلسی در یک‌چهارم نهایی لیگ اروپا

آرسنال، والنسیا و چلسی با شکست حریفانشان در مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ اروپا به صعود به دور بعد نزدیک شدند.به گزارش ایسنا، مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ اروپا پنج‌شنبه با برگزاری چهار دیداربرگزار شد. در مهم‌ترین بازی آرسنال به مصاف ناپولی رفت و مهمانش را با دو گل شکست داد.گل نخست توپچی‌های لندن را آرون رمزی در دقیقه ۱۵ به ثمر رساند و ۱۰ دقیقه بعد کولیبالی به اشتباه دروازه تیم خود را باز کرد.

در دیگر بازی مهم، والنسیا به مصاف ویارئال رفت که این دیدار با پیروزی سه بر یک تیم مهمان پایان یافت. گونسالو گدس پس از اینکه دنی پارخو نتوانست ضربه پنالتی خود را به گل تبدیل کند، در ریباند دروازه ویارئال را در دقیقه شش باز کرد. ۳۰ دقیقه بعد داور یک پنالتی به نفع میزبان اعلام کرد و سانتی کاسورلا بازی را مساوی کرد.

در نیمه دوم توپی از خط دروازه‌ها عبور نکرده بود و در حالی که به نظر می‌رسید بازی با تساوی به پایان برسد، در وقت‌های اضافه دنیل واس گل دوم والنسیا را به ثمر رساند. لحظاتی بعد گدس توانست برای تیمش دبل کند و با گل خود صعود والنسیا را به دور بعد تقریباً قطعی کند.

چلسی با گل دقایق پایانی مارکوس آلونسو اسلاویا پراگ را یک بر صفر شکست داد. بنفیکا توانست با نتیجه چهار بر دو برابر اینتراخت فرانکفورت پیروز شود. هت تریک ژائو فلیکس ۱۹ ساله در این دیدار قابل توجه بود.

رقم پیشنهادی رئال برای فروش بیل

باشگاه رئال مادرید پس از ماه‌ها محافظه‌کاری سرانجام پایان روزهای حضور گرت بیل مهاجم ولزی خود را در سانتیاگو برنابئو تایید و قیمت پیشنهادیش را برای فروش وی اعلام کرد.به گزارش ایرنا، روزنامه آ. اس اسپانیا در گزارشی نوشت: باشگاه رئال مادرید سرانجام به این نتیجه رسید که زمان فروش گرت بیل»فرا رسیده و قصد دارد تا تابستان امسال با ایده کسب درآمدی قابل توجه از قِبل فروش وی و استفاده از آن در جهت خریدهای مورد نیاز باشگاه، نسبت به این امر اقدام کند.براین اساس، اولویت بالانشینان در سانتیاگو برنابئو این است که نسبت به فروخته شدن بیل به بالاترین قیمت ممکن اطمینان حاصل کرده و از این رو، آنها قیمت پیشنهادی خود را پیش از ورود به هر گونه مذاکره ۱۳۰ میلیون یورو اعلام کردند. علاوه بر این، رئالی ها نسبت به تمایل باشگاه های انگلیسی برای خریداری مهاجمی که پیش از کوچ به اسپانیا دوران موفقی را در لیگ برتر جزیره به همراه ساوتهمپتون و تاتنهام سپری کرده است متقاعد شده اند.

فلیکس، آخرین جواهری که در لیگ اروپا درخشید

مهاجم بنفیکا با عملکرد

فوق العاده‌اش برابر اینتراخت فرانکفورت توانست پیروزی تیمش را در لیگ اروپا رقم بزند.به گزارش ایسنا و به نقل از آس، ژائو فلیکس آخرین ستاره‌ای بود که در لیگ اروپا درخشید. مهاجم بنفیکا در پیروزی ۴ بر ۲ تیمش برابر اینتراخت فرانکفورت در مرحله یک چهارم نهایی سه گل به ثمر رساند و یک پاس گل داد. بازیکن ۱۹ ساله در تیم جوانان بنفیکا بازی می‌کرد تا این که توانست به تیم نخست راه پیدا کند. او در نخستین فصل خود درخشید و توانست در لیگ پرتغال ۱۰ گل به ثمر برساند. فلیکس پنجشنبه در اروپا هم پایش به گلزنی باز شد و علاوه بر پاس گل، هت تریک هم کرد.دومین رقابت اروپایی در دوره اخیر ستاره‌هایی به جهان معرفی کرده است. ماتیس دی لیخت، جاستین کلایورت، مارکوس راشفورد و یان اوبلاک از جمله بازیکنانی هستند که درخشش خود را از لیگ اروپا آغاز کردند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ