اخبار کوتاه خارجی
 

نظرسنجی فیبا برای انتخاب بهترین سنتر آسیا

فدراسیون جهانی بسکتبال با انتشار عکسی از حامد حدادی و یائومینگ چینی به دنبال انتخاب بهترین سنتر آسیا است.به گزارش خبرگزاری فارس فدراسیون جهانی بسکتبال در فضای مجازی نظرسنجی انتخاب برترین پست سنتر قاره آسیا را برگزار کرده است.در این نظرسنجی حامد حدادی، ستاره بسکتبال کشورمان و یائو مینگ اسطوره بسکتبال چین حضور دارند.حدادی در حال حاضر در لیگ لبنان بازی می‌کند و یائو مینگ ریاست فدراسیون بسکتبال چین را برعهده دارد.هر دو بازیکن در NBAحضور داشته‌اند و در مسابقات آسیایی هم مقابل هم بازی کرده‌اند.

پاسخ منفی کویت به پیشنهاد فیفا

فدراسیون فوتبال کویت به رئیس فیفا برای مشارکت در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر پاسخ منفی داده است.به گزارش خبرنگار مهر، جام جهانی ۲۰۲۲ در شرایطی قرار است در کشور قطر برگزار شود که طرح ۴۸ تیمی کردن مسابقات باعث شده تا فیفا به دنبال انتخاب یک میزبان دیگر در کنار قطر باشد.تاکنون کشورهای عمان و بحرین به پیشنهاد فیفا برای شراکت در جام جهانی پاسخ منفی

داده اند. جیانی اینفانتینو رئیس فیفا در همین ارتباط سفری به کشور کویت داشت تا مسئولان این کشور را برای همراهی قطر در جام جهانی قانع کند اما به نظر می‌رسد این طرح هم شکست خورده است.روزنامه «السیاسیه» کویت در این خصوص نوشت: «باوجود تلاش اینفانتینو کویت در جام جهانی قطر را همراهی نمی‌کند. اینفانتینو شروطی را برای مسئولان کویت مطرح کرده است که کویتی‌ها این پیشنهادات را رد کرده اند.»

آزمون بهترین بازیکن دیدار زنیت- آنژی شد

ستاره ایرانی زنیت سن پترزبورگ بار دیگر به عنوان بهترین بازیکن میدان شناخته شد.به گزارش خبرگزاری فارس از هفته بیست و سوم رقابت‌های لیگ فوتبال روسیه، زنیت میزبان آنژی بود و با ۵ گل پیروز شد.در این بازی سردار آزمون، مهاجم ملی پوش کشورمان ۹۰ دقیقه در ترکیب زنیت حضور داشت و در دقیقه ۲ گل اول بازی را به زیبایی به ثمر رساند و در دقیقه ۸ هم پاس گل را برای ایووانوویچ فراهم کرد.سایت چمپیونات روسیه در ارزیابی فنی اش از این دیدار به سردار بالاترین نمره یعنی ۷ و نیم را داد تا ستاره ایرانی بهترین بازیکن این دیدار انتخاب شود.

عمر خربین به الهلال بر می‌گردد

مهاجم سوریه‌ای در پایان فصل به الهلال بر می‌گردد تا جایگزین سوریانو در این تیم شود.به‌ گزارش ‌ایسنا ‌و ‌به نقل از یورو اسپورت عربی، عمر خربین یکی از بهترین مهاجمان فوتبال آسیا است که در سال‌های اخیر با پیراهن الهلال خوش درخشیده است.

این مهاجم سوریه‌ای در نیم فصل دوم به صورت قرضی در پرامیدز مصر بازی کرد. او در لیگ مصر هم عملکرد بسیار خوبی از خود نشان داده و توانسته است در هفت بازی پنج گل به ثمر برساند.باشگاه مصری خواستار قرارداد بستن با خربین به شکل نهایی است اما باشگاه الهلال اعلام کرد که خواستار بازگشت این مهاجم سوریه‌ای است و اجازه نمی‌دهد که قرادادش با پرامیدز تمدید شود.الهلال در لیگ قهرمانان آسیا در دیدار مقابل استقلال رفت با نتیجه دو بر یک تن به شکست داد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ