اخبار کوتاه خارجی
 

ام‌باپه جوانترین بازیکن تاریخ که به ۱۰۰ گل رسید

کیلیان ام‌باپه با گلزنی در بازی برابر آندورا جوانترین بازیکن تاریخ فوتبال است که به رکورد ۱۰۰ گل می‌رسد.به گزارش ایسنا و به نقل از اکیپ، تیم ملی فوتبال فرانسه توانست با ۴ گل آندورا را شکست دهد تا شکست بازی با ترکیه را به دست فراموشی بسپارد. کیلیان ام‌باپه، تائووین وسام بن یدر و زوما گل‌های قهرمان جهان را در این دیدار به ثمر رساندند.کیلیان ام‌باپه با گلزنی در این دیدار به رکورد ۱۰۰ گل رسید. این بازیکن ۶۰ گل را در تیم پاری سن ژرمن، ۲۷ گل در تیم موناکو و ۱۳ گل را در تیم ملی فوتبال فرانسه به ثمر رسانده است.نکته جالب اینجاست که ام‌باپه جوان‌ترین بازیکن تاریخ است که به رکورد ۱۰۰ گل می‌رسد. او با ۲۰ سال و ۱۷۳ روز سن به این مهم می‌رسد. این در حالی است که کریستیانو رونالدو زمانی که ۲۲ سال و ۳۵۶ روز و لیونل مسی وقتی ۲۲ سال و ۹۷ روز سن داشتند توانستند به رکورد ۱۰۰ گل برسند و حالا ام‌باپه تقریباً دو سال از این دو فوق ستاره جلو افتاده است.

گواردیولا پیشنهاد ۲۰ میلیونی یوونتوس را ردکرد

بنابه اعلام یک رسانه اروپایی‌،سرمربی منچسترسیتی پیشنهاد بیانکونری را ردکرده و امکان انتقال به تیم قهرمان سری آ فراهم نیست.به گزارش خبرگزاری فارس، در روزهای گذشته شایعات زیادی انتشاریافت مبنی بر این که مائوریتسیو ساری، سرمربی یک سال گذشته چلسی انگلیس به نیمکت تیم تورینی بسیار نزدیک شده است.البته قبل از او بحث جنجالی انتقال پپ گواردیولا از منچسترسیتی به بانوی پیر مطرح شد.یورواسپورت در همین زمینه گزارش کرد که امکان حضور مربی ۴۸ ساله «آبی‌های آسمانی» شهر منچستر به تیم تورینی کاملا منتفی است.مطابق این اعلام تیم قهرمان کالچو پیشنهادی به مربی اسپانیایی داد که سالیانه حداقل ۲۰ میلیون یورو دستمزد خالص دریافت کند.اما وی این پیشنهاد را ردکرد به این خاطر که با سیتیزن‌ها قرارداد دارد.

مسی پردرآمدترین ورزشکار سال ۲۰۱۹

تهران- ایرنا- لیونل مسی فوق ستاره آرژانتینی باشگاه بارسلونا در فهرست پر در آمدترین ورزشکاران جهان منتشر شده از سوی نشریه فوربس، صدرنشین شد تا بار دیگر رقیب سنتی خود یعنی کریستیانو رونالدو را شکست دهد.کاپیتان آبی اناری‌ها در سال جاری در مجموع ۱۲۷ میلیون دلار در آمد داشته، این در حالی است که فاصله وی با نفر دوم این فهرست یعنی رقیب سنتی و همیشگی خود کریستیانو رونالدو ۱۸ میلیون دلار است.در فهرست مذکور که سه جایگاه نخست آن را فوتبالیست‌ها از آن خود کرده اند، نیمار ستاره برزیلی و جنجالی پاری سن ژرمن با ۱۰۵ میلیون دلار درآمد در سال گذشته جایگاه سوم را به خود اختصاص داده است.در فهرست سال ۲۰۱۹ سائول کانسلو آلوارز بوکسور با ۹۴ میلیون دلار درآمد پردرآمدترین ورزشکار غیر فوتبالیست است که از این مبلغ تنها ۲ میلیون دلار آن پاداش بوده و این بدان معنا است که درآمد خالص وی بدون پاداش‌ها و افزونه با مسی برابر است.

هیگوییتا: تیم کی‌روش قهرمان نشود موهایم را می‌تراشم

سنگربان افسانه‌ای تیم‌ ‌ملی فوتبال کلمبیا به حمایت از کی‌روش پرداخت و از اقدام عجیب خود در صورت قهرمان نشدن این تیم در کوپا آمه ریکا برزیل گفت.به‌ گزارش ‌ایسنا ‌و ‌به نقل از elsport، رنه هیگوییتا، دروازه‌بان اسطوره‌ای کلمبیا با موهای منحصر به فردش که در حال حاضر هم چهره خاصی به او داده‌اند امید زیادی برای قهرمانی تیم‌ ‌ملی کشورش در این رقابت‌ها دارد.

دروازه‌بان اسطوره‌ای کلمبیا که در حال حاضر ۵۲ سال سن دارد، در این باره گفت‌: اگر تیم‌ ‌ملی فوتبال کلمبیا قهرمان نشود موهایم را خواهم زد. کلمبیا فوتبال خوبی را به نمایش می‌گذارد. باید به حمایت از شجاعت کی‌روش پرداخت و امیدوار به کسب نتایج بهتر با این سرمربی شد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ