اخبار کوتاه خارجی
 

لاتزیو خواهان جذب آزمون

باشگاه لاتزیوی ایتالیا خواستار به خدمت گرفتن سردار آزمون مهاجم ایرانی زنیت سن پترزبورگ شد.به گزارش ایسنا و به نقل از اکسپرس، سردار آزمون در این فصل عملکرد خوبی در تیم زنیت سن پترزبورگ داشت و در ۳۳ بازی برای روبین کازان و زنیت توانست ۱۷ گل به ثمر برساند و ۷ پاس گل نیز ثبت کند.همین عملکرد خوب سبب شد که باشگاه لاتزیو خواستار به خدمت گرفتن این بازیکن ایرانی باشد. این باشگاه ایتالیایی قبلاً نیز خواستار جذب آزمون شده بود و اکنون برای بار دوم تمایل خود را به جذب بازیکن ایرانی نشان داده است.سردار آزمون در این فصل توانست قهرمانی در زنیت را در لیگ فوتبال روسیه به دست بیاورد. این اولین عنوان قهرمانی آزمون در فوتبال روسیه بود که به دست آمد و بازیکن ایرانی نیز در رده دوم برترین گلزنان لیگ قرار گرفت.

رونمایی رسمی از هازارد در فهرست ۳ معارفه بزرگ برنابئو

تهران- ایرنا- مراسم معارفه رسمی ادن هازارد در باشگاه رئال مادرید از حیث تعداد حضور تماشاگر در سانتیاگو برنابئو در فهرست سه معارفه بزرگ کهکشانی‌ها و ۶ معارفه بزرگ تاریخ فوتبال جای گرفت.در این مراسم حدود ۵۰ هزار هوادار رئال برای خوشامدگویی به ستاره بلژیکی به باشگاه محبوبشان در برنابئو گرد هم آمدند. این سومین باری بود که سکوهای سانتیاگو برنابئو این حجم از جمعیت را به خود می‌دید به‌ویژه پس از فصل فاجعه بار

۲۰۱۸ – ۲۰۱۹ و کوچ «کریستیانو رونالدو» به تورین.مراسم معارفه ریکاردو کاکا در ژوئن ۲۰۰۹ بیش از ۵۵ هزار هوادار را به ورزشگاه کشانده بود و این مراسم چند روز بعد و به دنبال رونمایی رسمی باشگاه از یکی دیگر از گرانقیمت های خود یعنی کریستیانو رونالدو که با حضور ۷۵ هزار نفر در سانتیاگو برنابئو همراه شد، به رده دوم فهرست بزرگ‌ترین معارفه‌های قوهای سفید مادرید منتقل شد.مراسم معارفه هازارد حاشیه دیگری نیز در دل خود جای داد و آن هم فریادهای بی وقفه هواداران برای خرید کیلین امباپه فوق‌ستاره جوان باشگاه پاری سن ژرمن بود.

فهرست ۱۰ معارفه بزرگ تاریخ فوتبال:۱- کریستیانو رونالدو: ۷۵ هزار نفر.۲ – مارادونا: ۶۵ هزار نفر.۳ – ابراهیموویچ: ۶۰ هزار نفر.۴ – نیمار: ۵۷ هزار نفر.۵ – کاکا: ۵۵ هزار نفر.۶ – هازارد: ۵۰ هزار نفر.۷ – فرناندو تورس: ۵۰ هزار نفر.۸ – کارلوس توز: ۴۵ هزار نفر.۹ – جیمز رودریگز: ۳۶ هزار نفر.۱۰ – داوید ویا: ۳۵ هزار نفر.

تورنتو فاتح لیگ حرفه ای امریکا شد

تیم بسکتبال تورنتو رپترز بالاخره با ثبت چهارمین پیروزی خود در ششمین بازی از سری فینال NBAبرای نخستین بار قهرمان شد.به گزارش “ورزش سه”، تیم های گلدن استیت و تورنتو رپترز در شرایطی در بازی ششم از سری فینال NBAبه مصاف هم رفتند که در ۵ بازی قبلی سهم تورنتو ۳ پیروزی و سهم گلدن استیت ۲ پیروزی بود. تورنتو برای نخستین باربود که حضور در فینال NBAرا تجربه و شانس خود را برای کسب عنوان قهرمانی در خانه حریف آزمایش می کرد. مثل

بازی های قبلی کار تا لحظات پایانی خیلی جذاب و پایاپای دنبال می شد. در نهایت این تورنتو بود که مقابل دیدگان تماشاگران حریف توانست با نتیجه ۱۱۴ بر ۱۱۰ به برتری دست پیدا کند و قهرمانی اش را در خانه گلدن استیت جشن بگیرد.این اولین قهرمانی یک تیم کانادایی در تاریخ این مسابقات به شمار می رود. همچنین کوای لنارد ستاره تیم رپترز و یکی از عوامل اصلی قهرمانی این تیم در این فصل به عنوان MVPسری فینال انتخاب شد. او حالا در کنار کریم عبدالجبار و لبران جیمز تبدیل به سومین بازیکن تاریخ NBAشد که با دو تیم مختلف، MVPفینال شده است.

Email this page

نسخه مناسب چاپ