اخبار کوتاه خارجی
 

آزمون در جمع برترین گلزنان تاریخ سوپر جام روسیه
مهاجم ایرانی زنیت سن پترزبورگ به تاریخ بهترین گلزنان سوپر جام روسیه ملحق شد.به گزارش خبرگزاری فارس تیم فوتبال زنیت با حضور سردار آزمون، ستاره ایرانی اش در سوپر جام روسیه به مصاف لوکوموتیو موسکو رفت و علی رغم درخشش دوباره سردار ولی زنیت با حساب ۳ بر ۲ باخت و قهرمانی را از دست داد.سردار آزمون در این دیدار نیز مثل تمام بازی های گذشته تیمش گلزنی کند و هر دو گل تیمش را به ثمر رساند ولی در نهایت نتوانست مانع شکست تیمش شود.سایت اسپورت اکسپرس روسیه درباره رکورد شکنی آزمون نوشت: سردار با زدن ۲ گل در سوپر جام روسیه در لیست بهترین گلزنان این مسابقه قرار گرفت. پیش از این دو بازیکن برزیلی و ژاپنی به ترتیب در سال های ۲۰۰۷ و ۲۰۱۳ موفق شده بودند ۲ گل در سوپر جام روسیه به ثمر برسانند.

ثبت یک رکورد دیگر برای فدرر
تنیسور سوییسی با پیروزی برابر لوکاس پویل یک رکورد جدید در گرند اسلم به نام خود ثبت کرد.به گزارش ایسنا، در ادامه بازی‌های دور سوم تنیس ویمبلدون راجر فدرر برابر لوکاس پویل قرار گرفت و با پیروزی ۳ بر صفر به مرحله یک هشتم نهایی صعود کرد.تنیسور سوییسی در ست نخست ۷ بر ۵ پیروز شد. سپس ست دوم را با نتیجه ۶ بر ۲ به خود اختصاص داد و در ادامه با شکست ۷ بر ۶ حریف فرانسوی‌اش یک رکورد دیگر به نام خود ثبت کرد. مرد شماره ۳ جهان سیصد و پنجاهمین پیروزی اش را در گرند اسلم جشن گرفت.فدرر امروز در مرحله یک هشتم نهایی به مصاف برتینی خواهد رفت.
آقای خاص به گرانترین پیشنهاد مربیگری «نه» گفت
تهران- ایرنا- خوزه مورینیو سرمربی پیشین تیم فوتبال منچستریونایتد پیشنهاد دندان گیر ۱۰۰ میلیون یورویی (۸۸ میلیون پوندی) باشگاه چینی گوانگژو اورگراند را رد کرد.اسکای اسپورت در گزارشی مدعی شد که گوانگژو قصد داشت برای استفاده از خدمات مرد پرتغالی به ازای هر فصل و با احتساب پاداش‌ها ۲۸ میلیون پوند پرداخت کند؛ پیشنهادی که می‌توانست بزرگ ترین پیشنهاد مربیگری جهان در رشته فوتبال لقب بگیرد.علاوه بر این، گفته می‌شود که باشگاه چینی حتی این حق را هم برای آقای خاص قائل شده بود که مدت زمان قرارداد را نیز تعیین کند.با وجود اینکه مورینیو این پیشنهاد را رد کرده اما ملاقات با جیایین برای سرمربی پرتغالی که با این پیشنهاد و ابراز تمایل «خاص بودن» وی به توان ۲ رسیده است، خوشایند و مسرت بخش بود.

اخراج سرمربی و استعفای رئیس فدراسیون فوتبال مصر
رئیس فدراسیون فوتبال مصر بعد از حذف این تیم از جام ملت های آفریقا از پست خود کناره‌گیری کرد. سرمربی تیم هم اخراج شد.به گزارش ایسنا و به نقل از elsport، در جام ملت های آفریقا یک شگفتی بزرگ رقم خورد. تیم ملی فوتبال مصر میزبان این رقابت‌ها که شانس اصلی قهرمانی هم بود در یک هشتم نهایی به مصاف آفریقای جنوبی رفت و با یک گل تن به شکست داد تا وداعی زود هنگام با این رقابت‌ها داشته باشد.بعد از حذف مصر “هانی ابوریده” رئیس فدراسیون فوتبال این کشور استعفا کرد و رسما از فعالیت در این سمت کناره گیری کرد. رئیس فدراسیون فوتبال مصر تاکید کرد که آگیره سرمربی تیم و همه اعضای کادر فنی هم از کار برکنار و اخراج شده‌اند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ