اخبار کوتاه خارجی
 

مکزیک قهرمان رقابت های کونکاکاف شد

تیم ملی فوتبال مکزیک موفق شد با غلبه بر آمریکا عنوان قهرمانی رقابت های گلد کاپ (رقابت های کونکاکاف) را به دست آورد.به گزارش خبرگزاری فارس، تیم های فوتبال آمریکا و مکزیک در ورزشگاه سولجرفیلد شهر شیکاگو به مصاف هم رفتند و این شاگردان تاتا مارتینو بودند که با یک گل پیروز شدند و عنوان قهرمانی گلد کاپ (رقابت های کونکاکاف) را بدست آوردند.تک گل این بازی را دوس سانتوس در دقیقه ۷۳ وارد دروازه آمریکا کرد.مکزیک با این برد برای هشتمین بار در این مسابقات قهرمان شد.امریکایی ها این فرصت را داشتند تا با پیروزی در این بازی تعداد قهرمانی خود را به مکزیک برسانند اما این فرصت را از دست دادند.

امریکا قهرمان جام جهانی زنان شد

جام جهانی فوتبال ۲۰۱۹ فرانسه با قهرمانی تیم ملی زنان آمریکا به پایان رسید.به گزارش ایسنا، جام جهانی فوتبال زنان در فرانسه، با قهرمانی آمریکا به پایان رسید. شاگردان جیل الیس با پیروزی ۲ بر صفر برابر هلند برای دومین دوره پیاپی جام قهرمانی را بالای سر بردند. گل‌های این تیم را مگان رپینو (از روی نقطه پنالتی) و رز لاول به ثمر رساندند. پیش از این سوئد با پیروزی ۲ بر یک مقابل انگلیس عنوان سوم این بازی‌ها را به دست آورده بود. رپینو جایزه توپ طلا و کفش طلا را به دست آورد و دستکش طلایی به ساری فان فینندال، دروازه‌بان هلند رسید که در بازی فینال عملکرد درخشانی داشت و بارها دروازه تیمش را نجات داد.

محرومیت ۲ ساله بیخ گوش مسیِ

تهران- ایرنا- گزارش‌های اخیر حاکی از آن است که کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی (کنمبول) قصد دارد تا خود به جنجال‌های ناشی از اظهارات انتقادآمیز و تند لیونل مسی فوق ستاره آرژانتین ورود کرده و در این صورت می‌تواند برجسته‌ترین بازیکن جهان را به مدت ۲ سال محروم کند.کاپیتان تیم ملی آرژانتین پس از شکست مقابل شیلی در نیمه نهایی کوپا آمریکا، سازمان دهند گان و داوران این تورنمنت را به “فساد” و تبانی برای قهرمان کردن برزیل متهم کرد.جادوگر آبی‌اناری‌ها در ادامه و پس از کسب مقام سوم این رقابت‌ها با گفتن جمله “کوپا برای قهرمانی برزیل مهیا شده است، امیدوارم داوران و کمک داور ویدئویی بازی فینال را تحت تاثیر قرار نداده و بگذارند پرو برای قهرمانی بجنگد که البته به نظر من محتمل نیست” از شرکت در مراسم اهدای مدال برنز نیز امتناع کرد.

پاداش ۵ر۱۱ میلیون دلاری برزیل با قهرمانی در کوپا آمریکا

تیم ملی برزیل با قهرمانی در مسابقات کوپا آمریکا ۲۰۱۹ مبلغ ۱۱ و نیم میلیون دلار پاداش دریافت کرد.به گزارش خبرگزاری فارس، تیم ملی برزیل در فینال مسابقات کوپا آمریکا ۲۰۱۹ به مصاف تیم ملی پرو رفت و در نهایت با نتیجه ۳ بر یک به پیروزی رسید و قهرمان این دوره شد.کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی پاداش این مسابقات را اعلام کرد. برزیل به عنوان قهرمان ۱۱ و نیم میلیون دلار و پرو به عنوان نایب قهرمان ۹ میلیون دلار کسب کردند.تیم های قطر و ژاپن دو میهمان آسیایی این مسابقات نیز به خاطر حضور در این مسابقات و عدم صعود از مرحله گروهی یک میلیون و ۲۵۰ هزار دلار کسب کردند. تیم ملی کلمبیا که در مرحله یک چهارم نهایی مقابل شیلی در ضربات پنالتی مغلوب شده بود نیز مبلغ ۶ میلیون دلار از این مسابقات کسب کرد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ