اخبار کوتاه خارجی
 

بازتاب رفتار آمریکایی ها با والیبالیست‌های ایران

رفتار مغرضانه آمریکایی ها در فرودگاه شیکاگو علیه بازیکنان تیم ملی ایران با بازتاب گسترده ای در رسانه های والیبالی جهان همراه بود.

به گزارش ایسنا تیم ملی والیبال ایران برای حضور در مرحله نهایی لیگ ملت‌های والیبال در حالی وارد شیکاگو شد که با معطلی چند ساعته مواجه و باعث شد بازیکنان ایرانی ساعت‌ها در فرودگاه بمانند و در نهایت به هتل محل اقامت خود برسند.

این رفتار آمریکایی ها که در گذشته نیز علیه بازیکنان تیم ملی والیبال ایران رخ داده است در رسانه‌های والیبالی جهان بازتاب گسترده‌ای داشت. sport لهستان نوشت: والیبالیست‌های ایرانی در بدو ورود به آمریکا با مشکلات زیادی روبرو شدند و شاهد یک رفتار غیرحرفه ای بودند. روابط بین تهران و واشنگتن در ماه‌های اخیر به تنش کشیده شده است و به نظر می‌رسد این درگیری و تنش به زمین والیبال هم کشیده شده است و برای بازیکنان تیم مالی والیبال ایران مشکل ساز شده است. وزارت امور خارجه ایران به این اتفاقات واکنش نشان داده است. در حال حاضر معلوم نیست دلیل این کار آمریکایی‌ها چه بوده است.

polsatsportنیز نوشت: سفیر سوئیس در تهران به دلیل اتفاقاتی که در فرودگاه شیکاگو برای تیم ملی والیبال ایران رخ داد، به وزارت امور خارجه احضار شد.

sportowefaktyنوشت: روابط سیاسی و دیپلماتیک بین دو کشور ایران و آمریکا باعث شد تا بازیکنان ایران در راه ورود به آمریکا با مشکل روبرو شوند.

sport.onetهم از اعتراض مقامات ایرانی و داوری سرپرست فدراسیون والیبال ایران به مقامات آمریکایی در رابطه با معطلی چند ساعته ملی پوشان والیبال ایران در فرودگاه شیکاگو خبر داد.

سخنگوی گارد گمرک شیکاگو عنوان کرد این رفتار کاملاً قانونی و بر طبق مقررات بوده است و رفتار غیر عادی رخ نداده است.

صلاح: می‌خواستیم قهرمانی را به هواداران پیشکش کنیم

ستاره خط حمله لیورپول از هواداران تیم کشورش به دلیل حذف از رقابت‌های جام ملت‌های آفریقا پوزش خواست.به گزارش خبرگزاری فارس محمد صلاح از طریق فضای مجازی بعد از باخت تیمش در مرحله حذفی رقابت‌های جام ملت‌های آفریقا برابر آفریقای‌جنوبی عنوان کرد:باورکردنی نیست اما این اتفاق تلخ رخ داد و همه ناراحت شدیم.متاسفانه از جام‌ ملت‌ها حذف شدیم.انتظار داشتیم که همراه با هم تا پایان جام پیش برویم و حتی جام قهرمانی را به هواداران‌ پرشورمان اهداکنیم.وی افزود:از تک تک هواداران تشکر می‌کنم که از تیم ملی حمایت کردند.امیدوارم از اشتباهات پند بگیریم.

دنی آلوس در انتظار پیشنهاد بارسا

دنی آلوس که از اتلتیکومادرید و چندین تیم برزیلی پیشنهاد دارد امیدوار است بتواند پیشنهادی از بارسا دریافت کرده و در این تیم بازی کند.به گزارش خبرگزاری مهر بنا به ادعای مطبوعات اروپایی در برزیل آلوس پیشنهادهای زیادی دارد و از آنجایی که به زودی قراردادش با پاریس به اتمام می‎رسد و بازیکن آزاد می ‎شود می‌تواند هریک از این پیشنهادها را قبول کند.هرچند او هنوز تصمیمی نگرفته، اما امیدوار است بتواند به اسپانیا بازگردد و این بزرگترین خواست حال حاضر او است. در حال حاضر او از اتلتیکومادرید پیشنهاد دارد، اما امیدوار است بتواند دوباره در بارسا حضور پیدا کند.

او توانسته با بارسا ۶ قهرمانی لیگ و ۴ قهرمانی لیگ قهرمانان کسب کند و گفته می‎شود با اینکه ۳۶ سال سن دارد، والورده حاضر است پیشنهاد قراردادی یک ساله به او بدهد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ