اخبار کوتاه خارجی
 

بیرانوند نامزد دریافت جایزه رویایی AFC

نام دروازه بان پرسپولیس و فدراسیون فوتبال ایران در بین نامزدهای اولیه جایزه رویایی AFCدیده می شود.

به گزارش سایت AFC، کنفدراسیون فوتبال آسیا در بخش جوایز سالیانه خود بخش رویایی ایجاد کرده است که در قسمت های مختلف توسعه و پیشگامی بخش های مرتبط با فوتبال آسیا را نشان می دهد.

بر این اساس، فدراسیون فوتبال ایران در قسمت فدراسیون الهام بخش قرار گرفته است.

کانون هواداران پرسپولیس در بخش NGOو علیرضا بیرانوند دروازه بان تیم ملی فوتبال ایران و پرسپولیس در بخش انفرادی نامزد شده اند.

دفاع نادال از جوکوویچ

تنیسور اسپانیایی از مرد شماره یک جهان به خاطر هو شدن توسط تماشاگران دفاع کرد.

تنیس اپن آمریکا به روزهای پایانی‌اش نزدیک می‌شود. فقط ۱۶ تنیسور در بخش مردان و بانوان انفرادی باقی ماندند. یکی از کسانی که شانس قهرمانی دارد رافائل نادال است.

نادال درباره حمایت هواداران اظهار داشت: صادقانه بگویم توصیف این احساسات خیلی سخت است. این حمایت گسترده باورنکردنی و خاص است. پیش از رقابت‌ها هم گفتم همیشه محبوبیت خاصی در نیویورک دارم. آنها خیلی پرانرژی و پرشور هستند و به من در زمین کمک می‌کنند.

وی نسبت به هو شدن نواک جوکوویچ به دلیل آسیب دیدگی و انصراف از ادامه بازی برابر استن واورینکا گفت: نتوانستم پایان این دیدار را تماشا کنم اما بر این باورم که جوکوویچ شایسته هو شدن نبود. او یک ورزشکار فوق العاده است. اگر در آن زمان از بازی انصراف داد به این خاطر بود که دیگر نمی‌توانست ادامه دهد. به همین خاطر برای او بیش از همه دردناک است تا کسانی که در ورزشگاه حضور داشتند. او پس از فتح ویمبلدون یک فرصت را برای قهرمانی در یک گرند اسلم از دست داد.

رونالدو بازیکن سال پرتغال شد

ستاره پرتغالی یوونتوس عنوان بهترین بازیکن سال کشورش را به دست آورد.

به گزارش ایسنا ، کریستیانو رونالدو با وجود جدایی از رئال مادرید فصل خوبی را تجربه کرد. او با یووه قهرمانی در سری Aو جام حذفی ایتالیا را به دست آورد و توانست با تیم ملی پرتغال هم قهرمان لیگ ملت های اروپا شود.

در مراسمی که سالانه فدراسیون فوتبال پرتغال برای انتخاب بازیکن سال با حضور مربیان و بازیکنان برگزار می‌کند کریستیانو رونالدو به عنوان بهترین بازیکن سال معرفی شد. در این مراسم رونالدو توانست با پشت سر گذاشتن برناردو سیلوا هافبک سیتی، برنو فرناندز بازیکن اسپورتینگ لیسبون، ژائو فیلکس گرانترین خرید تاریخ اتلتیکو مادرید و روبن نفز بازیکن ساوتهمپتون عنوان بازیکن سال پرتغال را به دست آورد. رونالدو بعد از دریافت این جایزه گفت: سال سختی بود اما خیلی زود به پایان رسید.خوشحالم که توانستم این جایزه را به دست آورم.

جایزه ویژه بنیاد پاپ به مسی رسید

لیونل مسی برنده جایزه ویژه بنیاد پاپ فرانسیس شد.

در رای‌گیری کودکان عضو این بنیاد، وی صاحب بیشترین رای شد و جایزه چهره برتر سال ۲۰۱۹ این بنیاد را از آن خود کرد.

این کودکان که حدود ۵۰۰ هزار نفر از ۱۹۰ کشور جهان هستند، بیشترین رای خود را به چهره آرژانتینی دادند.وی برای این منظور ۳۴٫۳۸ درصد آرا را کسب کرد.

همچنین در مراسمی که در واتیکان برای این منظور انجام شد، توپ ساخته شده توسط کودکان موزامبیکی به فوروارد خستگی‌ناپذیر بارسا هدیه شد.

نسخه مناسب چاپ