اخبار کوتاه خارجی
 

یاران رونالدو جایزه ۵ر۱۰ میلیون یورویی گرفتند

تیم ملی فوتبال پرتغال با قهرمانی در رقابت‌های لیگ ملت‌های اروپا صاحب جایزه قابل توجهی شد.به گزارش خبرگزاری فارس، پرتغال موفق شد در دیدار نهایی لیگ ملت‌های اروپا،‌ یک بر صفر هلند را شکست دهد و به مقام قهرمانی نخستین دوره بازی‌ها برسد.یاران کریستیانو رونالدو از این راه نه فقط صاحب افتخاری جدید شدند و موقعیت خود را در فوتبال قاره سبز مستحکم‌تر کردند، بلکه از نظر مادی نیز صاحب رقم قابل توجهی پاداش شدند.براساس اعلام روزنامه رکورد، چاپ لیسبون، تیم قهرمان بازی‌ها از اتحادیه فوتبال اروپا«یوفا» ۱۰٫۵ میلیون یورو جایزه نقدی دریافت کرد.هلند که به مقام نایب قهرمانی بازی‌ها رسید،‌صاحب پاداش ۹ میلیون یورویی شد.پرتغال که در مرحله نیمه نهایی سوئیس را شکست داد ، بعد از قهرمانی یورو ۲۰۱۶ صاحب عنوان مهم دیگری شد.

جایزه۳ر۲ میلیون یورویی نادال از قهرمانی در رولان گاروس

تنیسور اسپانیایی با قهرمانی در رولان گاروس نتوانست به صدر رنکینگ مردان صعود کند اما بیش از دو میلیون یورو کسب کرد.به گزارش ایسنا و به نقل از آس، رافائل نادال با پیروزی ۳ بر یک مقابل دومینیک تیم توانست برای دوازدهمین بار فاتح رولان گاروس شود. تنیسور اسپانیایی هر ۱۲ فینال خود را در این رقابت‌ها با پیروزی پشت سر گذاشته است. او علاوه بر کسب ۲ هزار امتیاز یک جایزه گرانقیمت نیز به دست آورد.امسال ارزش جوایز رولان گاروس نسبت به سال گذشته هشت درصد افزایش یافت. باید خاطر نشان کرد که جوایز مردان و زنان در همه زمینه‌ها برابر است. بر این اساس نادال مانند اشلی بارتی با کسب عنوان قهرمانی ۲.۳ میلیون یورو دریافت کرد. تنیسورهای فینالیست یعنی دومینیک تیم و مارکتا وندروسووا با دریافت ۱.۱ میلیون یورو از پاریس بازگشتند.

افت ارزش نیمار در بازار نقل و انتقالات

تهران- ایرنا- براساس تازه ترین آمار مرکز بین المللی مطالعات فوتبالی ( CIES)، ارزش نیمار با افتی وحشتناک از ۲۱۳ میلیون یورو در ابتدای سال جاری میلادی به ۱۲۰ میلیون یورو تنزل یافته است.مهاجم برزیلی باشگاه پاری سن ژرمن در چند فصل اخیر بیشتر از آنکه به واسطه کارهایی که در زمین بازی انجام می‌دهد تیتر روزنامه‌ها باشد به دلیل رفتارهای عجیب و غریب خارج از زمین و همچنین مصدومیت‌های زیادش کانون توجه رسانه‌ها بوده است.مرد برزیلی با هم تیمی‌هایش وارد تنش شده، مشکلات بدنسازی و آمادگی وی ادامه دارد و اخیراً نیز به آزار جنسی متهم شده است.

تازه‌ترین مصدومیت نیمار، کوپا آمریکا را از دستان وی پراند و تعدادی از حامیان مالی وی را مجبور کرد تا موضع خود را در قبال فوق ستاره برزیلی مورد تجدید نظر قرار دهند.شرکت مسترکارت آمریکا نیمار را از کمپین تبلیغاتی خود حذف کرده و شرکت‌های دیگر همچون نایک و ردبولز نیز در شرف انتشار بیانیه هستند.

سیلوا بهترین بازیکن لیگ ملت های اروپا شد

ستاره خط میانی تیم‌ ‌ملی فوتبال پرتغال به عنوان بهترین بازیکن نخستین دوره لیگ

ملت های اروپا انتخاب شد.به‌ گزارش ‌ایسنا ‌و ‌به نقل از اسکای اسپورت، تیم‌ ‌ملی فوتبال پرتغال در دیدار پایانی لیگ ملت‌های اروپا توانست با یک گل هلند را از پیش رو برداردو جام قهرمانی را در این رقابت که برای نخستین بار برگزار شد، بالای سر برد.اتحادیه فوتبال اروپا در پایان این رقابت‌ها برناردو سیلوا، ستاره خط میانی تیم‌ ‌ملی فوتبال پرتغال را به عنوان بهترین بازیکن جام انتخاب کرد. فرانکی دی یونگ هلندی هم توسط تیم فنی یوفا به عنوان بهترین بازیکن جوان لیگ ملت‌ها برگزیده شد. کریستیانو رونالدو نیز به دلیل هت تریکی که در مرحله نیمه نهایی مقابل سوئیس انجام داد توانست جایزه آقای گلی این رقابت‌ها را دریافت کند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ