اخبار کوتاه داخلی
 

قهرمانی کومیته مردان در کنار دیوار چین

تیم کومیته مردان ایران عنوان قهرمانی رقابتهای لیگ جهانی کاراته در چین را به خود اختصاص داد.به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کاراته، این دوره از مسابقات به مدت ۳ روز در شهر شانگهای چین برگزار شد که در نهایت تیم کومیته مردان موفق شد بالاتر از سایر تیم ها عنوان قهرمانی را کسب کند.سجاد گنج زاده مدال طلا، بهمن عسگری، صالح اباذری و سید علی کریمی مدال های نقره، مجید حسن نیا و مهدی خدابخشی نیز مدال های برنز تیم ایران در بخش مردان را کسب کردند. هدایت تیم ملی مردان برعهده شهرام هروی است، شهاب سلطانی نیز در این رقابت‌ها به عنوان مربی کنار تیم حضور داشت.در رده بندی نهایی تیم ها در مجموع مردان و زنان تیم ایران با یک طلا، ۳ نقره و ۲ برنز در مکان پنجم ایستاد. ژاپن با ۲ طلا یک نقره و ۶ برنز قهرمان شد. قزاقستان با ۲ طلا و یک نقره، ترکیه با ۲ طلا و یک برنز و چین میزبان با یک طلا، ۴ نقره و یک برنز عناوین دوم تا چهارم را به خود اختصاص دادند. فرانسه با یک طلا، یک نقره و ۳ برنز و اسپانیا با یک طلا و یک نقره به ترتیب صاحب رتبه های بعدی شدند.تیم بانوان ایران نیز توسط طراوت خاکسار و حمیده عباسعلی به ۲ مدال برنز دست یافتند.

دور ماندن نعمتی و جلالی‌پور از کسب مدال جهانی

در روز پایانی مسابقات جهانی پاراتیراندازی با کمان زهرا نعمتی و پوریا جلالی‌پور در دیدار رده‌بندی شکست خوردند و از کسب مدال بازماندند.به گزارش خبرگزاری فارس در این مسابقات که در هلند برگزار می‌شود در دیدار رده‌بندی مسابقات ریکرو بانوان، زهرا نعمتی با نتیجه ۶ بر ۲ مقابل حریفی از روسیه شکست خورد و در رده چهارم ایستاد.در ریکرو انفرادی مردان و در دیدار رده‌بندی، پوریا جلالی‌پور مقابل نماینده روسیه با نتیجه ۶ بر صفر شکست خورد و از کسب مدال بازماند.

نوزایی رئیس فدراسیون چوگان شد

نوزایی برای ۴ سال به عنوان رئیس فدراسیون چوگان انتخاب شد.به گزارش خبرگزاری فارس، مجمع انتخاباتی فدراسیون چوگان دیروز به ریاست محمدرضا داورزنی معاون حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش برگزار شد.کیکاووس سعیدی خزانه دار و سرپرست دبیرکلی کمیته ملی المپیک به عنوان نماینده این کمیته در مجمع حضور داشت.

یاشار بی‌غم، غزاله امیرابراهیمی، ابراهیم نوزایی و سیدرضا میرابوطالبی نامزدهای انتخابات بودند که بی غم قبل از انتخابات انصراف داد.میرابوطالبی هم در مجمع حضور پیدا نکرد این موضوع به منزله انصراف بود.

غزاله امیر ابراهیمی هم انصراف خود را اعلام کرد تا انتخابات با یک کاندیدا برگزار شود.در مجمع انتخاباتی ۱۹ نفر حق رای داشتند که در نهایت بعد از رای گیری ابراهیم نوزایی تنها کاندیدای باقی مانده در انتخابات با ۱۸ رای به مدت ۴ سال به عنوان رئیس جدید فدراسیون چوگان انتخاب شد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ