اخبار کوتاه داخلی
 

2 طلای متقی و فیروزپوردر کشتی آزاد قهرمانی نوجوانان آسیا

دو نماینده کشورمان به مدال طلای رقابت‌های کشتی آزاد نوجوانان قهرمانی آسیا در قزاقستان دست یافتند.به گزارش خبرگزاری فارس، در رقابت‌های کشتی نوجوانان آزاد آسیا، در وزن ٦٥ کیلوگرم امیرحسین متقی در دور نخست با نتیجه ١٠ بر صفر ناگایشی از ژاپن را شکست داد.وی در دور دوم با حساب ٧ بر ٢ گوسوامی از هند را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد.مقتی در این مرحله نیز مقابل کولداشیف از ازبکستان را با نتیجه ۴ بر یک برد و به دیدار فینال راه یافت.متقی در دیدار فینال احمداف کشتی گیر روسی الاصل از تاجیکستان را با نتیجه ۶ بر یک مغلوب کرد و صاحب مدال طلا شد.

در وزن ٨٠ کیلوگرم امیرحسین فیروز پور در دور اول با نتیجه ١٠ بر صفر ژو از چین را مغلوب کرد. در دور دوم با نتیجه ٩ بر ٤ شکراف از تاجیکستان را شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شود. فیروزپور در این دیدار نیز با نتیجه ۱۰ بر صفر و ضربه فنی شیمیزو از ژاپن را مغلوب کرد و به فینال رسید. وی در دیدار نهایی آمانگالی از قزاقستان را با نتیجه ۷ بر ۳ مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.تیم ایران در پایان مسابقات روز نخست با ۵۰ امتیاز در جایگاه نخست قرار دارد.

حضور زهرا نعمتی در مسابقات آزمایشی المپیک

زهرا نعمتی برای حضور در مسابقات آزمایشی المپیک توکیو دوشنبه راهی ژاپن می‌شود.به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تیروکمان، مسابقات آزمایشی تیرو کمان، یکسال پیش از بازی‌های المپیک از ۱۹ تا ۲۶ تیرماه در توکیو و در محلی که قرار است مسابقات تیر و کمان برگزار شود، انجام شود.زهرا نعمتی عضو تیم ملی، مجید میررحیمی سرمربی تیم ریکرو و امید نجاری مدیر تیم‌های ملی در این مسابقات حضور دارند و قرار است فردا شب راهی توکیو شوند.گفتنی است کلیه هزینه‌های این سفر برعهده اسپانسر زهرا نعمتی خواهد بود.

پایان بازی های جهانی کارگران با رکورد مدالی ایران

ششمین دوره بازی های جهانی کارگران با کسب ۱۳۸ مدال توسط ورزشکاران ایران به پایان رسید.به گزارش ایسنا، در روز پایانی بازی‌های جهانی کارگران در تورتوسای اسپانیا، ورزشکاران ایران موفق به کسب ۶۱ مدال طلا، ۴۸ مدال نقره و ۲۹ مدال برنز شدند و در مجموع به ۱۳۸ مدال دست یافتند.این در حالی است که در دوره قبلی این بازی‌ها ایران موفق به کسب ۲۵ مدال طلا شده بود و در این دوره بهترین نتیجه تاریخ ورزش کارگران ایران در بازی‌های جهانی رقم خورد.

طلای پرتاب چکش و ۴۰۰ متر مانع برای ایران در جام کازانف

دو نماینده دوومیدانی ایران در روز نخست رقابت‌های بین المللی جام کازانف در ماده های پرتاب چکش و ۴۰۰ متر بامانع موفق به کسب دو مدال طلا شدند.

به گزارش ایسنا، دراین روز رضا مقدم در ماده پرتاب چکش موفق شد با ثبت رکورد ۷۲.۳۷ متر به عنوان نخست دست یابد ومدال طلا بگیرد.همچنین مهدی پیرجهان ملی پوش دو و میدانی ایران در ماده ۴۰۰ متر با مانع با ثبت زمان ۴۹.۹۵ ثانیه ضمن کسب عنوان نخست رکورد ملی ایران را نیز بهبود بخشید.

او پیش از این نیز با زمان ۵۰.۰۷ ثانیه رکورددار این ماده بود که در جریان مرحله نخست مسابقات لیگ طلایی امسال به ثبت

رسید.

Email this page

نسخه مناسب چاپ