اخبار کوتاه داخلی
 

اعتراض وزارت خارجه به معطلی تیم‌ والیبال در فرودگاه شیکاگو

تهران – ایرنا – وزارت امور خارجه به رفتار دولت آمریکا با تیم‌ملی والیبال ایران و معطلی بازیکنان در فرودگاه شیکاگو اعتراض کرد.به گزارش اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، محسن بهاروند مدیرکل آمریکای وزارت امور خارجه از طریق سفیر سوئیس در تهران به معطل کردن تیم والیبال کشورمان در فرودگاه شیکاگو برای ورود به آمریکا اعتراض کرد.وی ضمن اعتراض به رفتار مقامات آمریکایی تصریح کرد: اگر آمریکا نمی‌تواند منصفانه و بی‌طرفانه میزبان همه تیم‌های ورزشی باشد بهتر است از میزبانی مسابقات ورزشی خودداری کند.تیم ملی والیبال ایران که برای شرکت در مرحله نهایی لیگ ملت‌ها به شیکاگو سفر کرده است در فرودگاه این شهر چهار ساعت معطل شد.تیم ملی والیبال ایران بامداد شنبه از تهران راهی شیکاگو شد تا در مرحله نهایی لیگ ملت‌ها به میدان برود. کاروان تیم ایران پس از حدود ۳۰ ساعت به شیکاگو رسید اما در این فرودگاه هم دچار مشکل شد.مسئولان فرودگاه شیکاگو برخلاف رویه معمول، تیم ایران را حدود چهار ساعت معطل کردند تا کارهای مربوط به خروج تیم از فرودگاه انجام شود.

اعتراض فدراسیون والیبال

سرپرست فدراسیون والیبال هم برخورد آمریکایی ها را با تیم ملی در فرودگاه دلیل انصراف سفرش به شیکاگو اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از فدراسیون والیبال، افشین داوری سرپرست فدراسیون والیبال در تشریح اتفاقاتی که برای تیم ملی ایران در شیکاگو رخ داد، گفت: قبل از سفر، مکاتبات جهت اخذ روادید با فدراسیون جهانی، IOCو فدراسیون آمریکا انجام شد. با توجه به هماهنگی‌های انجام گرفته و بر خلاف سال گذشته، تمامی اعضای تیم ملی روادید حضور در کشور آمریکا را دریافت کردند و از کاروان ایران انگشت نگاری صورت نگرفت.

او در ادامه عنوان کرد: اعتراض ما به تاخیر تیم ملی در ورود به کشور آمریکا است زیرا کاروان‌های اعزامی ایران هر کدام بیش از ۴ ساعت در فرودگاه معطل شدند. این موضوع در شرایطی اتفاق افتاد که ما پیش از این در نامه نگاری‌ها نحوه میزبانی خود و تکریم از مهمانان ایران در هفته‌های گذشته را به مسئولین گوشزد کردیم. در نهایت این میزبانی باعث شد تا ما سریعاً نامه اعتراضی خود را به فدراسیون جهانی و فدراسیون والیبال آمریکا ارسال کنیم و روز یکشنبه بعد از ورود تیم ملی و استقبال دور از انتظار کشور میزبان، اعتراض رسمی ما به دست مسئولان رسید.

سرپرست فدراسیون والیبال در ادامه اضافه کرد: همچنین در این نامه اعتراضی اعلام کردیم که نسبت به این موضوع واکنش نشان خواهیم داد. همان گونه که در نامه ارسالی روز یکشنبه به فدراسیون آمریکا و اشاره به نحوه استقبال، تردید خود را برای حضور در شیکاگو اعلام کردیم، متعاقباً نیز در نامه ای جداگانه به دلیل آنکه می‌بایست کرامت نظام جمهوری اسلامی ایران حفظ گردد، صراحتاً انصراف خود را با وجود در اختیار داشتن بلیت و روادید از حضور در شیکاگو اعلام کردم.

بیانیه وزارت ورزش

در این باره وزارت ورزش و جوانان هم در بیانیه ای نسبت به رفتار ناشایست امریکا با اعضای تیم ملی والیبال ایران اعتراض کرد.به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از پایگاه خبری وزات ورزش و جوانان در این بیانیه آمده است : رفتار مقامات آمریکایی به عنوان میزبان مرحله نهایی لیگ ملتهای جهان با تیم ملی والیبال ایران زننده و بر خلاف منشور المپیک و روح حاکم بر مناسبات ورزشی جهان است.

متاسفانه آمریکا در حالی برای سومین سال پیاپی میزبان این مرحله است که هیچگونه توجهی به معیارهای میزبانی و حضور تیم های شرکت کننده و قهرمانان ملی ایران قائل نیست. وزارت ورزش و جوانان ضمن محکوم کردن رفتار غیر ورزشی و خارج از قواعد میزبانی رویدادهای جهانی از سوی آمریکا، امیدوار است با توجه به تکرار این رفتار ، افتخار برگزاری رویدادهایی در این سطح از سوی فدراسیون جهانی به این کشور واگذار نگردد . انتظار داریم برای جبران این رفتار ناشایست مقامات امریکا از

ملی پوشان عذرخواهی کند و فدراسیون جهانی والیبال نیز دلجویی

شایسته ای از تیم ایران و قهرمانان آن به عنوان نمایندگان مردم ایران داشته باشند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ