اخبار کوتاه داخلی
 

نجمه خدمتی پرچمدار کاروان ایران در یونیورسیاد
نجمه خدمتی بانوی تیرانداز کشورمان پرچمدار کاروان ایران در مسابقات یونیورسیاد ایتالیا شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی، دکتر محمد رضا دهخدا رئیس فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی و رئیس کاروان اعزامی ایران به این رقابت‌ها، نجمه خدمتی عضو تیم تیراندازی دانشجویان را به عنوان پرچمدار کشورمان در مراسم افتتاحیه سی امین دوره یونیورسیاد جهانی دانشجویان در ایتالیا معرفی کرد.
خدمتی ۵ مدال طلا، نقره و برنز مسابقات یونیورسیاد دانشجویان در ۲۰۱۵ کره جنوبی را در کارنامه خود دارد.
نجمه خدمتی که از اعضای تیم ملی تیراندازی ایران به شمار می‌رود در مسابقات تیراندازی جام جهانی و کسب سهمیه المپیک که با حضور ۵۸۸ ورزشکار از ۶۷ کشور جهان از ۳ تا ۹ اردیبهشت ماه در پکن برگزار شد، توانست نخستین سهمیه المپیک تابستانی ۲۰۲۰ توکیو را برای ایران به دست آورد.
وی نشان طلای بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ که در اینچئون کره جنوبی برگزار شد در کارنامه دارد. خدمتی از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ رکورد دار فینالِ جوانان جهان بود.
سی امین دوره بازی های یونیورسیاد تابستانی دانشجویان جهان ۲۰۱۹ از ۱۲ تا ۲۳ تیرماه در شهر ناپل ایتالیا برگزار می شود.

کارزار پایانی تیم ملی والیبال برای حضور در مرحله نهایی
تیم ملی والیبال ایران پس از سفری نیم روزه وارد کشور بلغارستان شد تا در هفته پنجم لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ شرکت کند.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، تیم ملی والیبال ساعت ۲:۳۰ بامداد روز دیروز به وقت تهران با ورود به پلودیوو میزبان هفته پنجم لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ در هتل پارک اسپا مستقر شد.
ملی‌پوشان ایران ساعت ۱۵:۲۰ دقیقه بعد از ظهر روز سه شنبه به استانبول رفتند و ساعت ۱۹:۲۵ دقیقه به صوفیه پرواز کردند. تیم ملی والیبال با ورود به صوفیه، مسافت دو ساعته فرودگاه تا شهر پولودیوو را طی کردند و بعد از ۱۲ ساعت به هتل محل اقامت خود
رسیدند.
سعید معروف، سید محمد موسوی، امیر غفور، میلاد عبادی‌پور، فرهاد قائمی، محمدجواد معنوی‌نژاد، علی شفیعی، پوریا فیاضی، مسعود غلامی، محمدرضا حضرت‌پور، جواد کریمی، علی اصغر مجرد، پوریا یلی و محمدرضا مؤذن ترکیب تیم ملی ایران را در این هفته تشکیل می‌دهند.
* برنامه بازی‌های تیم ملی ایران در هفته پنجم
بازی اول: ایران – صربستان، جمعه ۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۰
بازی دوم: ایران – بلغارستان، شنبه ۸ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۰
بازی سوم: ایران – آمریکا، یکشنبه ۹ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۰

داور بازی ذوب آهن و الاتحاد اردنی است
اسامی داوران بازی تیم‌های فوتبال ذوب آهن ایران و الاتحاد عربستان اعلام شد.
به گزارش سایت «کوره»، با اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا، دهم مخادمه داور اردنی دیدار تیم‌های فوتبال ذوب آهن ایران و الاتحاد عربستان را در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا قضاوت
می‌کند.
احمد مونس، محمد بکار و احمد فیصل هم کمک‌های این داور اردنی هستند.
دیدار رفت ذوب آهن و الاتحاد روز دوشنبه ۱۴ مرداد در امارات برگزار خواهد شد.

کفاشیان و ترابیان ۵ سال از فعالیت های فوتبالی
محروم شدند
علی کفاشیان رئیس سابق فدراسیون فوتبال و عباس ترابیان رئیس سابق کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی با رای کمیته اخلاق در پرونده فساد معروف به شرکت ام پی سیلوا، به ۵ سال محرومیت از هرگونه فعالیت فوتبالی محکوم شدند.
کفاشیان و ترابیان در این پرونده علاوه بر محرومیت از فوتبال به پرداخت جریمه نقدی هم محکوم شده‌اند.
با توجه به این که حقوق فدراسیون فوتبال در این پرونده تضییع شده است طبق این رأی حقوقی، فدراسیون مکلف شده است تا در مراجع قضائی دادگستری هم از کفاشیان و ترابیان اعلام شکایت کیفری و حقوقی برای مطالبه وجه دهد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ