اخبار کوتاه
کشف ۴۰ میلیاردریالی کاغذ و روغن خوراکی‏

سرویس شهرستان‌ها: فرمانده انتظامی استان البرز از کشف ۲ انبار بزرگ کاغذ خارجی و روغن خوراکی به ارزش ۴۰ میلیارد ریال خبر داد.

سردار عباسعلی محمدیان افزود: در کشف اول در پی رصد انبارهای دپو کالا دراستان دربازرسی از یک انبار در مشکین دشت ۵۲۰ رول کاغذ خارجی به میزان ۱۷۰ تن کشف و ۲ نفر در این زمینه دستگیر شدند.‏

او گفت: ارزش این تعداد کاغذ حدود ۲۰ میلیارد ریال برآورد شده است. ‏سردار محمدیان گفت:‌ مأموران انتظامی استان همچنین در یک کارگاه بسته بندی غیرمجاز مقادیری روغن خوراکی قاچاق به ارزش ۲۰ میلیارد ریال کشف و ضبط کردند.وی افزود: درتحقیقات پلیس مشخص شد که مواد اولیه روغن‌های خوراکی بدون اسناد گمرکی به صورت قاچاق وارد کشور شده که سه نفر دراین زمینه دستگیر شدند و تحقیقات ادامه دارد.

همچنین جواد محمدی فشارکی مدیر بازرسی ونظارت اصناف استان اصفهان از کشف انبار احتکار کاغذ۴‏A‏ در اصفهان خبر داد.‏‏ ‏

ادامه اسکان اضطراری سیل‌زدگان در اردوگاه‌ها

سرویس شهرستان‌ها: مدیر کل جمعیت هلال احمر خوزستان ازادامه اسکان ۸۵۲ نفر از افراد آسیب‌دیده در سیل در اردوگاه‌های اسکان اضطراری استان خبرداد.

علی خدادادی گفت: ۵۶۱ نفر در اردوگاه ثامن‌الائمه(ع) حمیدیه، ۱۸۶ نفر در سالن ورزشی تختی سوسنگرد و ۱۰۵نفر در سالن ورزشی‌هادی‌آباد شهرستان کارون مستقر هستند.

‏بازجویی از حسین هدایتی در پرونده قتل یک وکیل ‏

سرویس حوادث: حسین هدایتی متهم پرونده بانک سرمایه، در پرونده قتل وکیل حمید حاجیان تحت بازجویی ویژه قرار گرفت.

بازپرس پرونده قتل این وکیل از آنجا که درجریان محاکمه حسین هدایتی نامی ازاین وکیل مقتول برده شده بود ،دستور تحقیق از متهم این پرونده را صادر کردوحسین هدایتی از زندان به دادسرای امورجنایی تهران ناحیه ۲۷ تهران انتقال یافت و با دستور بازپرس ویژه قتل به اداره ۱۰ پلیس آگاهی سپرده شد تا درباره این جنایت تحت بازجویی قرار گیرد. حمیدحاجیان چهارم اردیبهشت جاری در خیابان کامرانیه جنوبی درپارکینگ دفتر وکالت هدف شلیک گلوله قرار گرفت و کشته شد. ‏

مؤمنی: ‏۱۱ درصد تولید ناخالص ملی صرف مبارزه با موادمخدر می‌شود

سرویس شهرستانها: دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در سفر به استان البرز از مرکز «سپکا» ویژه آموزش سگ‌های پلیس در بخش چهارباغ استان دیدن کرد.

سردار اسکندر مومنی در این بازدید گفت: بعد از تحریم این مجموعه با جدیت بیش از پیش به تربیت و آموزش سگ‌های بومی اقدام کرد که شاهد موفقیت در این عرصه هستیم.‏

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: سالانه بیش از ۸۰۰ تن انواع مواد مخدر در کشور کشف می‌شود که سگ‌های مواد یاب حدود ۱۰ درصد آن را شناسایی می‌کنند.او افزود: با وجود اینکه جمهوری اسلامی ایران در خط مقدم مبارزه با مواد مخدر قرار دارد اما در این بخش نیز تحریم‌ها آثاری در پی داشته است.

وی اضافه کرد: با توجه به این‌که بیش از ۱۱ درصد تولید ناخالص ملی صرف هزینه‌های مستقیم و غیرمستقیم مبارزه با موادمخدر می‌شود، اما متاسفانه تحریم‌های جهانی اثرگذار است.

برخورد نفتکش آمریکایی با ۲ قایق حامل سوخت، ۹ هزار بشکه بنزین را به دریا ریخت

آمریکا: برخورد یک نفتکش با دو قایق حامل سوخت در هیوستون آمریکا ؛ موجب نشت ۹ هزار بشکه بنزین به درون دریا شد.نفتکش ۷۵۵ فوتی (۲۳۰ متری ) «جنسیس ریور» با دو قایق حمل سوخت که هردو آنها در مجموع ۲۵هزار بشکه بنزین با خود حمل می‌کردند در کانال کشتیرانی هیوستون در تگزاس برخورد کرد.

این برخورد سبب شکاف در یکی از دو قایق و نشت ۹ هزار بشکه بنزین به دریا شد و قایق دیگر نیز واژگون شد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ