اخبار کوتاه
همکاری ایران و افغانستان برای ایجاد ترافیک کالا در بندر چابهار
تفاهمنامه همکاری جذب سرمایه گذار و ایجاد ترافیک کالا در بندر چابهار دیروز با حضور دکتر نهاوندیان معاون اقصادی رئیس جمهوری میان مقامات ایران و افغانستان به امضا رسید. در قالب این تفاهمنامه، بخش خصوصی افغانستان متعهد شد نسبت به ایجاد ترافیک بار، جذب و انتقال کالای ترانزیتی از مسیر بندر چابهار به بازارهای هدف اقدام کند.

بازگشت وجوه ارزی راکد شرکت پتروپارس
با اقدام به‌موقع دستگاه‌های مسئول، وجوه ارزی راکد در یکی از صرافی‌ها به حساب شرکت پتروپارس واریز شد.
به گزارش شانا، با اقدام به‌موقع وزارت نفت و دستگاه‌های ذی‌ربط ، وجوه راکد در حساب یکی از صرافی‌ها به حساب‌های مورد تأیید شرکت پتروپارس بازگشت و خوشبختانه خسارتی به بیت‌المال وارد نشد.حدود یک هفته پیش در پی بررسی صورت‌های مالی یکی از شرکت‌های زیر مجموعه پتروپارس (به نام پتروپارس ایران) معلوم شد مبالغی ارز به صورت راکد در حساب یکی از صرافی‌های طرف حساب باقی مانده است که به‌منظور جلوگیری از سوء‌استفاده‌های احتمالی، مدیر مالی آن شرکت که در محل کار خود حاضر بود به همراه صراف مرتبط از سوی مراجع ذیصلاح امنیتی و قضایی تحت تحقیق و بررسی‌های قانونی قرار گرفتند.

قیمت انواع سیمان افزایش یافت
براساس تصمیم اعضای انجمن صنفی کارفرمایان سیمان، قیمت انواع سیمان خاکستری و سفید از امروز افزایش می یابد.
به گزارش تسنیم، انجمن صنفی کارفرمایان سیمان به منظور بررسی مشکلات و مسائل صنعت سیمان و ارائه راه حل های مناسب و عملیاتی در جهت برون رفت از وضعیت کنونی و جلوگیری از توقف کار کارخانجات و بروز تنش های کارگری، جلسه هم اندیشی با حضور مدیران عامل شرکت‌های تولیدکننده سیمان و کارشناسان این بخش برگزار کرد و در نهایت با افزایش ۳۷ درصدی قیمت انواع سیمان فله و پاکتی موافقت شد.

فرونشست ۱۴ سانتیمتری زمین در جنوب تهران
معاون فنی سازمان نقشه برداری کشور از فرونشست ۱۴ سانتیمتری زمین در مناطق ۱۷ و ۱۸ و ۱۹ تهران خبر داد. به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه برداری، یحیی جمور در نشست مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری که به بررسی ابعاد پدیده فرونشست در کشور اختصاص داشت، با اشاره به اینکه تاکنون حدود ۳۰ جلد اطلس فرونشست از سوی سازمان نقشه برداری کشور تهیه شده است، افزود: هم اکنون شهرداری تهران، شهرداری اصفهان، سازمان مدیریت بحران و سایر دستگاه‌ها نسبت به این موضوع حساس شده اند و سازمان نقشه برداری کشور هم گزارش مطالعات مستمر خود را به تمامی مراکز تصمیم گیر در کشور ارائه می‎کند.

نرخ تورم خرداد استان تهران ۹ر۳۸ درصدشد
نرخ تورم دوازده‌ ماهه منتهی به خرداد ۱۳۹۸ استان تهران از سوی مرکز آمار ایران ۹ر۳۸ درصد محاسبه شد.
به گزارش فارس، این نرخ ۳ر۱درصد بیشتر از متوسط کشور است. در این ماه درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه پارسال ۲ر۵۱ درصد شد. یعنی خانوارهای استان تهران به‌طور میانگین ۲ر۵۱ درصد بیشتر از خرداد ۱۳۹۷ برای خرید یک «مجموعه کالا و خدمات یکسان» هزینه کرده‌‌اند که نسبت به این اطلاع در ماه اردیبهشت امسال ۲ر۱ واحد درصد افزایش‌ یافته است.

Email this page

نسخه مناسب چاپ