اخبار کوتاه
 

کشف یک سازه قدیمی مدفون در خیابان بارون آواک تبریز
تبریز- خبرنگار اطلاعات: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از توقف عملیات عمرانی به دنبال پدیدار شدن بقایای یک سازه قدیمی مدفون در خیابان بارون آواک تبریز خبر داد.
مرتضی آبدار اظهار داشت: بر اثر نشست قسمتی از خیابان بارون آواک در عملیات عمرانی، بخشی از بقایای مدفون از یک سازه قدیمی پدیدار شد که دستور توقف عملیات از سوی اداره کل میراث فرهنگی استان صادر شد.
مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان‌شرقی با اشاره به این که بقایای کشف شده نیازمند مطالعه و بررسی است، ادامه داد: کارشناسان میراث فرهنگی استان در محل حاضر شده و در زمان مشخصی به مطالعه این بقایا خواهند پرداخت.
آبدار در خاتمه اظهار داشت: با تکمیل بررسی‌های در حال انجام از محل مذکور نتایج مطالعات متعاقبا به اطلاع عموم خواهد رسید.

فراخوان مشمولان کاردانی، دیپلمه و زیر دیپلم ‏
سرویس خبر:‌ سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی از مشمولان فارغ‌التحصیل مقطع کاردانی، دیپلمه و زیر دیپلم که برگ آماده به خدمت به تاریخ ۱۹ تیر امسال دریافت کرده اند، خواست برای اخذ معرفی نامه مشمولان به مراکز آموزش، به یکی از دفاتر پلیس ۱۰+ مراجعه و برابر اطلاعات مندرج در آن اقدام کنند.
سازمان وظیفه عمومی ناجا در اطلاعیه خود آورده است: مشمولان ساکن تهران بزرگ باید ساعت ۶ چهارشنبه نوزدهم تیر و مشمولان ساکن سایر استان‌ها نیز ساعت ۷ تاریخ ذکر شده، در محل و مراکزی که در برگ معرفی نامه مشمولان به مراکز آموزش نیروهای مسلح اعلام شده است، حضور یابند تا به خدمت دوره ضرورت اعزام شوند.‏

خودروهای توقیفی با اقساط یکساله ترخیص می‌شود
سرویس خبر: رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور ناجا جزئیات تسهیلات ویژه پلیس را برای ترخیص اقساطی خودروها و موتورسیکلت‌های توقیفی اعلام کرد.
سرهنگ احمد کرمی اسد با اشاره به این‌که تعداد زیادی وسیله نقلیه به دلیل بدهی بیش از یک میلیون تومان موضوع تبصره ماده ۸ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی در پارکینگ‌ها متوقف است و اکثر مالکان آنها امکان پرداخت بدهی جرایم خود را برای ترخیص وسیله نقلیه ندارند گفت: پلیس راهور ناجا با هماهنگی وزیر کشور و فرمانده ناجا طرح تقسیط جرایم معوقه خودروهای توقیفی را به مرحله اجرا گذاشته است.وی اضافه کرد: تمامی مالکان یا وکلای قانونی خودروهایی که بیش از یک میلیون تومان بدهی جریمه داشته و در پارکینگ‌ها متوقف هستند می‌توانند به ستادهای ترخیص در سراسر کشور بر اساس محل درج شده در قبوض توقیفی وسیله نقلیه خود مراجعه کنند.او با اشاره به این‌که ارائه اسناد هویتی و مالکیتی وسیله نقلیه خصوصاً شناسنامه وسیله نقلیه و کارت ملی مالک برای انجام مراحل ضروری است، گفت: متقاضیان دریافت این تسهیلات باید پس از مراجعه به ستادهای ترخیص نسبت به پرداخت هزینه‌های پارکینگ و حمل اقدام کرده و پس از آن تعهدی مبنی بر پرداخت جرایم معوقه خود حداکثر در بازه زمانی یک ساله با تعداد اقساط مشخص به پلیس ارائه کنند.
وی با اشاره به این‌که ارائه تسهیلات جدید ترخیص وسایل نقلیه توقیفی از ۱۱ تیر در سراسر کشور آغاز شده است، گفت: مالکان ۲۵۰ دستگاه خودرو از این تسهیلات استفاده کرده و خودرو خود را از پارکینگ ترخیص کرده‌اند.

اعتراف به ۳۰فقره قاپ زنی گردنبند
سرویس حوادث:‌رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران از دستگیری ۲ قاپ زن گردنبند با ۳۰ فقره اعتراف خبر داد. سرهنگ کامیار چهری دراین باره گفت: پرونده‌ای مبنی بر شناسایی ۲ قاپ زن گردنبند به پایگاه سوم پلیس آگاهی ارجاع شد. شاکی که خانم جوانی است،پس از مراجعه به پلیس آگاهی، به کارآگاهان گفت: هنگامی که داشتم وارد منزلم می‌شدم مرد جوانی به همراه من وارد ساختمان شد. ابتدا فکر کردم شاید مهمان یکی از مالکان ساختمان باشد. ولی زمانی که وارد پارکینگ شدم، همان فرد به سمت من حمله آورد با قاپیدن گردنبندم از ساختمان خارج شد و با موتور سیکلت فرار کرد. ‏رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران با بیان این‌که در تحقیقات بعدی تعدادی از ارقام پلاک انتظامی موتورسیکلت که توسط متهمان پوشانده شده بود، به دست آمد، افزود:مالک موتورسیکلت شناسایی و به پلیس آگاهی دعوت شد.
چهری با اشاره به این‌که مالک موتورسیکلت مدعی بود موتورسیکلتش را به صورت قولنامه‌ای به شخصی فروخته است، ادامه داد: در پایش‌های اطلاعاتی مشخص شد که خریدار موتورسیکلت از جمله متهمان سابقه دار بوده و سپس مخفیگاه وی و همدستش در محدوده خاوران شناسایی شد.
رئیس پایگاه سوم آگاهی اضافه کرد: با هماهنگی مقام قضایی هر ۲ متهم در عملیاتی هماهنگ دستگیر شدند و به ۳۰ فقره سرقت به همین شیوه با همکاری یکدیگر اعتراف کردند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ