اخبار کوتاه
‏ تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی در یزد

سرویس شهرستان‌ها: هفدهمین اجلاس بین‌المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی پنجم تا هشتم شهریور جاری به میزبانی استان یزد برگزار می‌شود.

دبیر اجرایی هفدهمین اجلاس بین‌المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی در جمع مسئولان کمیته‌های این اجلاس با اعلام آمادگی کامل استان پیش آغاز به کار کرده است.

نباتی با اشاره به اینکه در این دبیرخانه‌ها سعی بر این شده که هر سال پیرغلامان جدید معرفی شوند، افزود: ۶۰۰ نفر از پیرغلامان امام حسین(ع) در این دبیرخانه انتخاب شده‌اند که عموماً پیرغلامان بالای ۵۰ سال سن هستند.

وی با اعلام اینکه امسال بیش از ۲۰ کشور در این اجلاس حضور دارند، گفت: برگزاری دو نشست علمی نیز با حضور استادان مختلف از برنامه‌های دیگر این اجلاس در استان یزد است.

تحویل ۱۱۰ واحد مسکونی به سیل‌زدگان عین ۲

سرویس شهرستان‌ها: ۱۱۰ واحد مسکونی متعلق به مردم سیل‌زده منطقه عین۲ اهواز که به دنبال سیل فروردین امسال با خسارت‌های گسترده‌ای همراه بود، توسط گروه‌های جهادی سپاه ولی‌عصر(عج) و قرارگاه سازندگی و خدمت رسانی بقیه‌الله(عج) تعمیر و بازسازی و به مناسبت عید غدیر به مردم سیل‌زده این منطقه تحویل شد.‏

تولیت حوزه علمیه بقیه‌الله(عج) گفت: وقت عمل به وعده‌ها فرا رسیده و مسئولان تحویل ۱۱۰ واحد مسکونی به سیل‌زدگان عین۲ خوزستان باید به تعهدات خود نسبت به مردم مناطق سیل‌زده این استان عمل کنند.حجت‌الاسلام‌والمسلمین سعید دسمی در آیین تحویل این واحدهای مسکونی به سیل زدگان گفت: سیل خوزستان خسارت‌ زیادی را به برخی مناطق به ویژه منطقه عین۲ اهواز وارد کرد، اما حضور گروه‌های جهادی، بسیج و طلاب از شهرهای مختلف به‌ویژه نیروهای قرارگاه حضرت بقیه‌الله(عج) در این منطقه خدمات شایانی را برای مردم به همراه داشت.‏منطقه‌ عین۲ در دو کیلومتری جنوب غرب اهواز، ۲۰ فروردین امسال با شکسته شدن سیل‌بند زیر آب رفت.‏

سرقت بانک در فومن باسوراخ کردن دیوار ‏

سرویس شهرستان‌ها:‌ سارقان به بانک ملی فومن دستبرد زدند. ‏سرپرست معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی گیلان گفت: متهمان از بانک ملی شعبه خیابان امام خمینی شهر فومن ۶۱۷ میلیون ریال سرقت کردند.

سرهنگ مجید رسول‌زاده افزود: سارقان با ایجاد یک سوراخ در دیوار پشتی ساختمان بانک که به یک باغ مخروبه مشرف است وارد خزانه بانک شدند و اسکناس‌ها را سرقت کردند.وی علت موفقیت سارقان در سرقت بانک را ضعف سامانه امنیتی بانک، غیرفعال بودن حسگر خزانه، حضور نداشتن نگهبان، تعبیه نشدن دوربین مداربسته در پشت ساختمان بانک و وجود باغ متروکه مجاور ساختمان بیان کرد.او گفت: تلاش پلیس برای شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان ادامه دارد. ‏

حسین هدایتی هنوز بخشی از بدهی‌ خود را تسویه نکرده است

سرویس خبر: ‌حسین هدایتی، بدهکار کلان بانک سرمایه که در جلسات محاکمه خود می‌گفت تا قبل از صدور حکم بدهی خود را تسویه می‌کند، به رغم گذشت ۳ ماه از محکومیتش به ۲۰ سال حبس، تاکنون هیچ بخشی از بدهی‌ خود را تسویه نکرده است.

سیامک مدیرخراسانی؛ وکیل مدافع هدایتی با اعلام این خبر درباره آخرین وضع تسویه بدهی هدایتی با بانک سرمایه اظهار داشت: موکل من تلاش‌های خود را برای تسویه بدهی انجام داده است اما تا‌کنون نتوانسته هیچ بخشی از بدهی خود را تسویه کند.او اضافه کرد: منتظر بودیم پرونده از سوی دادسرا برای رسیدگی به دادگاه ارسال شود اما فعلاً به شعبه‌ای که اخیراً دستور قرار بازداشت پوری حسینی را صادر کرده، ارجاع شده تا احتمالاً به صورت یک پرونده واحد برای رسیدگی به دادگاه ارسال شود.‏وی گفت: با این کار، در رسیدگی به پرونده موکل که موثر در تسویه بدهی با بانک سرمایه است، وقفه می‌افتد و تقاضا داریم هر چه زودتر این پرونده تعیین تکلیف شود.

نسخه مناسب چاپ