اخبار کوتاه
رونمایی از ۳داروی جدید در مشهد

سرویس شهرستان ها: سه محصول جدید شرکت داروسازی ثامن با حضور تولیت آستان قدس رضوی در مشهد رونمایی شد.

به گزارش آستان نیوز، شرکت داروسازی ثامن وابسته به هلدینگ سلامت و داروی سازمان اقتصادی رضوی سه محصول جدید خود شامل «سدیم کلراید استنشاقی ۷درصد (سالین هایپر تونیک)»، «پتاسیم کلراید ۱۵درصد در آمپول ۱۰میلی‌لیتری پلی پروپیلنی» و «لووفلوکساسین تزریقی» را در مراسمی با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی و جمعی از مدیران در این شرکت رونمایی کرد.

واکنش پلیس به سرقت مجسمه قیصر امین‌پور

سرویس حوادث: رئیس پلیس آگاهی تهران از ورود این پلیس به ماجرای سرقت سردیس «قیصر امین‌پور» در سعادت آباد خبر داد.

سردار علیرضا لطفی در گفتگو با ایسنا گفت: موضوع سرقت سردیس قیصر امین‌پور در منطقه سعادت‌آباد عصر پریروز از طریق مسئولان سازمان زیباسازی شهرداری به پلیس آگاهی اطلاع داده شد.وی گفت: پلیس به یکسری از افراد مظنون است اما این که این افراد حتماً سارقان مجسمه ها باشند.تحقیقات در این باره ادامه دارد.

‏ ‏حکم ۱۰ کارگر هفت‌تپه صادر شد‏

‏ ایلنا: حکم دادگاه ده کارگر مجتمع نیشکر هفت‌تپه در شوش صادر شد.‏

بر اساس رای دادگاه ۹ نفر از کارگران به تحمل ۸ ماه حبس تعزیری و ۳۰ ضربه شلاق محکوم شدند که تا پایان مدت تعیین شده توسط دادگاه به صورت تعلیق خواهد بود و یک کارگر دیگر نیز از اتهام‌های مطروحه تبرئه شد.‏دادگاه این کارگران بیست و سوم مرداد امسال برگزار شد و پیش از این، هفت کارگر این مجتمع به هشت ماه حبس تعلیقی و ۳۰ ضربه شلاق تعلیقی محکوم شده بودند. این حکم نهایی نیست و قابل تجدیدنظر است.

المان نخستین بانوی روزنامه‌نگار ایران در سمنان نصب می شود

سرویس شهرستان ها: مشاور شهردار سمنان از تلاش برای نصب المان مزین‌السلطنه مریم عمید سمنانی در ساختمان کارخانه نساجی سمنان که یکی از قدیمی‌ترین کارخانه‌های کشور است، خبر داد .

به گزارش ایسنا، مریم عمید سمنانی، مشهور به مزین‌السلطنه که از او به عنوان نخستین بانوی روزنامه‌نگار ایران یاد می‌شود، اهل سمنان و مدیر مسئول نشریه «شکوفه» از نشریات تأثیرگذار در تاریخ مطبوعات کشور بوده است. وی همچنین دو مدرسه ویژه بانوان را در تهران راه‌اندازی کرده و از اعضای انجمن همت خواتین در آن دوره بوده است.

ساختمان تاریخی شورای شهر و یا کارخانه ریسمان‌ریسی در مرکز شهر سمنان واقع شده است و امروزه یکی از نمادهای بزرگ و مهم صنعتی سمنان محسوب می‌شود. کارخانه نساجی پارس که در دهه نخست قرن حاضر بنا شد یکی از نخستین کارخانه‌های کشور است که حدود یک قرن قدمت دارد. برج کارخانه در سال ۷۹در فهرست آثار ملی ثبت شده است.

سمیه قاسمی، مشاور شهردار سمنان در جلسه نصب المان بانو عمید در شهرداری سمنان، اظهار داشت: نصب این اثر حجمی از بانو عمید در نخستین کارخانه استان سمنان که اکنون از آن به عنوان شورای شهر سمنان استفاده می‌شود منوط به موافقت اعضای شورای شهر سمنان است.

دستگیری دزد جواهر۱۵ میلیاردتومانی در غرب تهران

سرویس حوادث: ‌فردی که با همکاری دو نفر دیگر هنگام معامله صوری برای خرید یک قطعه جواهر ۱۵۰میلیاردریالی اقدام به زورگیری آن از صاحب جواهر کرده بودند ، دستگیر شد.

ماموران کلانتری وردآورد از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰با خبر شدند که یک قطعه جواهر به ارزش چندین میلیاردتومانی از مردی ۵۲ ساله در محدوده خیابان جوزانی غرب تهران به شیوه زورگیری مورد سرقت قرار گرفته است.

با حضور ماموران در محل شاکی گفت که یک مدال با قطعه جواهر زمرد ۱۰۱قیراطی و الماس و یاقوت زرد طلای ۱۸عیار از وی به سرقت رفته است.

ماموران با استفاده از شیوه و شگردهای پلیسی موفق شدند مخفیگاه یکی از سارقان را در محله نواب شناسایی کنند که با هماهنگی مقام قضایی به این محل رفتند و سارق را دستگیر کردند. همچنین در بازرسی از محل قطعه جواهر سرقتی که بر اساس برآوردها بیش از ۱۵۰میلیارد ریال قیمت داشت کشف شده و به مالباخته تحویل داده شد. تحقیقات برای دستگیری دو متهم دیگر این پرونده ادامه دارد.

نسخه مناسب چاپ