اخبار کودکان و نوجوانان
 

دوستان ایرانی محیط زیست
برگزیدگان مسابقه نقاشی ژاپن شدند
پنج کودک و نوجوان عضو مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان موفق به کسب جایزه و دیپلم افتخار نهمین مسابقه بین‌المللی نقاشی محیط‌زیست «کائو» کشور ژاپن در سال ۲۰۱۸ شده‌اند. در این مسابقه که با موضوع «ما باهم دوست محیط‌زیست هستیم» برگزار شد، از بین ۱۲۵۶۳ اثر رسیده از ۴۴ کشور جهان، پنج نفر از ایران به نام‌های ملیکا احدی، ۱۰ ساله از قروه استان همدان، جایزه کائو و دیپلم افتخار و پریماه کیانی، ۱۳ ساله از جونقان استان چهارمحال و بختیاری، نگین یار علی، ۱۲ ساله از داران استان اصفهان، اسرا عباس‌قلی‌زاده، ۱۲ ساله از ماکو استان آذربایجان غربی و آتنا حسینی، ۱۰ ساله از یاسوکند استان کردستان، دیپلم افتخار کسب کردند.

نمایش نخودی و دیو خشکسالی در خرم‌آباد
این روزها، کودکان و نوجوانان خرم‌آباد می‌توانند به مرکز کانون در شهرشان بروند و نمایش «نخودی و دیو خشکسالی» را به تماشا بنشینند. داستان این نمایش این است: خداوند دعای پیرزنی را مستجاب می‌کند و پسری به نام نخودی به او می‌بخشد. نخودی از پیرزن می‌شنود که دیو خشکسالی چشمه‌ها و قنات‌ها را خشک کرده است. نخودی با شجاعت تصمیم می‌گیرد که به جنگ دیو برود. پس از سفری طولانی و ردشدن از خطرات زیاد، موفق به شکست دادن او می‌شود و دوباره آب به چاه‌ها و قنات‌ها بر می‌گردد.

فراخوان جشنواره بین‌المللی نقاشی «صلح و دوستی»
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸، آخرین مهلت ارسال نقاشی برای ششمین دوره جشنواره ملی و سومین جشنواره بین‌المللی نقاشی «صلح و دوستی» است که از سوی سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر برگزار می‌شود. همه دختران و پسران ۴ تا ۱۲ ساله می‌توانند نقاشی با موضوع «صلح و دوستی» روی کاغذ A۴ بکشند و مشخصات کامل خود شامل نام و نام خانوادگی، سن (روز، ماه و سال)، جنسیت، نشانی کامل و تلفن همراه خود را هم بنویسند و به آدرس: سمنان، بلوار هلال‌احمر، ابتدای ۲۰ متری وحدت، جمعیت هلال‌احمر استان سمنان بفرستند یا از طریق شماره تماس ۳-۰۲۳۳۳۴۵۸۲۸۱ اطلاعات لازم را کسب کنند.

code

Email this page

نسخه مناسب چاپ