اخبار کودکان و نوجوانان
بهترین فیلم نوجوان جشنواره اصفهان
فیلم سینمایی «اقیانوس پشت پنجره» موفق به دریافت یک پروانه زرین، یک جایزه اصلی و یک دیپلم افتخار در بخش‌های مختلف این جشنواره شد.
پروانه زرین بهترین فیلم نوجوان و جایزه اصلی یونیسف (صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد) به بابک نبی‌زاده، نویسنده و کارگردان فیلم «اقیانوس پشت پنجره» و دیپلم افتخار بهترین بازیگر نیز به محمد آزادی برای بازی در این فیلم تعلق گرفت.
همچنین جایزه‌ بهترین فیلم جلوگاه امید از مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودکان در امور بین‌الملل، جایزه‌بهترین فیلم بخش جلوگاه امید از سوی شهردار اصفهان به تهیه‌کننده و کارگردان این فیلم وجایزه‌ بهترین بازیگر شامل دیپلم افتخار و یک دستگاه دوچرخه به محمد آزادی بازیگر نقش برهان از سوی سازمان حمل و نقل شهری اصفهان برای ترویج فرهنگ دوچرخه‌سواری
‌و ایجاد کسب و کار تعلق گرفت.
فیلم «اقیانوس پشت پنجره» داستان برهان، نوجوان باهوش روستایی در جزیره‌ای دورافتاده و بسیار زیبا است که مردم در آن به سختی زندگی می‌کنند. او گروهی را جمع می‌کند، به نقاط دیدنی جزیره می‌رود و برای گردشگران خارجی موسیقی و نمایش اجرا می‌کند. زندگی رونق می‌گیرد و گردشگران بیشتری به جزیره می‌آیند اما یک مشکل بزرگ در راه است…

فیلمی پر از امید
جعفر قاسمی، بازیگر نقش معلم مدرسه در فیلم «اقیانوس پشت پنجره» گفته است: این فیلم، پر ا‌ز امید است. حدود ۱۵ سال است که در استان هرمزگان به عنوان بازیگر تئاتر فعالیت می‌کنم و در چند فیلم سینمایی هم بازی کرده‌ام.
فیلم‌« اقیانوس پشت پنجره» حال و هوای مناطق جنوبی ایران و ساکنان این مناطق را درک کرده است و به خوبی تمامی ویژگی‌های مردم و منطقه جنوب ایران را مدنظر قرار داده است و لابه‌لای لحظات مختلف فیلم، عشق و محبت جنوبی و مردم جنوب به زیبایی تمام، مقابل چشمان شما به تصویر کشیده می‌شود.
همچنین حس امید در تمامی پلان‌ها و سکانس‌های این فیلم، ویژگی بارز این اثر سینمایی برای گروه سنی کودک و نوجوان است که فارغ از هر گونه شعار و کلیشه، به تصویر کشیده شده است.

کتابخانه‌ کودک‌محور دایان
گروه خبر با من بخوان، خبر خوبی در سایت کتابک دارد به شرح زیر:
در منطقه ۱۷ و در جنوب تهران و نزدیک خط راه‌آهن، یک کتابخانه‌ کودک‌محور از تیرماه امسال فعال شده است که برنامه‌های جذاب و خلاقانه‌ای با رویکرد آموزش خلاق و در پیوند با ادبیات در آن اجرا می‌شود.
این کتابخانه زیبا با بیش از ۱۴۰۰ جلد کتاب پذیرای کودکان و نوجوانان محله است.

محرم در راه است
اگر برای دهه‌های محرم و عزاداری امام حسین (ع) و یاران باوفایش آماده می‌شوید؛ به یاد کودکان و نوجوانان سراسر دنیا باشید و برای سلامتی و صلح همه آنها دعا کنید که دست‌های کوچک شما، بی شک پر از اجابت خواهد شد.

code

نسخه مناسب چاپ