اختصاص ۲۵ هزار میلیارد تومان برای ایجاد یک میلیون شغل در امسال
شورای عالی اشتغال موضوع اختصاص ۲۵ هزارمیلیارد تومان منابع مالی برای ایجاد یک میلیون و ۹۰ هزار شغل در سال ۹۸ را بررسی می کند.

این مطلب را محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دیروز دراولین کمیسیون تخصصی شورای عالی اشتغال اعلام کرد و افزود: نشست اصلی شورای عالی اشتغال بزودی به ریاست دکتر روحانی رئیس جمهوری برگزار خواهد شد. وی با تشریح جلسه کمیسیون تخصصی شورای عالی اشتغال گفت: بررسی ها نشان می دهد که با وجود فشارهای ظالمانه، سیاست های اشتغالزایی، سیاست‌های خوبی بوده است به طوری که در حوزه کشاورزی میزان اشتغالزایی روند معقولی را طی کرده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: همچنین در حوزه گردشگری با ایجاد مراکز جدید گردشگری و قالب های مختلف پیشرفت های خوبی حاصل شده است و قریب به ۲۰۰ هزار شغل هم در سال گذشته در حوزه گردشگری ایجاد شده است. وی با بیان اینکه برای سال ۹۸ برنامه‌ای با مشارکت تمام دستگاه‌ها در دبیرخانه شورای عالی اشتغال تهیه شده است، گفت: برای اجرای این برنامه ۲۵۰۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات عمومی از محل تبصره ۱۸ قانون بودجه ۹۸ کل کشور به عنوان یارانه سود تسهیلات در نظر گرفته شده است. همچنین ۲۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای ایجاد یک میلیون و ۹۰ هزار فرصت شغلی اختصاص می یابد.

وی با تأکید بر لزوم مقابله با واردات کالاهای مشابه داخل، افزود: یارانه مابه التفاوت نرخ سود تسهیلات بانک ها باید جبران شود؛ علاوه بر این برای توسعه اشتغال باید از ظرفیت مالیات و تأمین اجتماعی به عنوان یک سیاست مهم با هدف رونق تولید و تثبیت اشتغال بهره بگیریم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی رفع موانع فضای کسب و کار را از الزامات توسعه اشتغال و رونق تولید عنوان کرد و گفت: همچنین در کنار برنامه ایجاد اشتغال باید نظارت بر طرح ها هم در دستور کار قرار گیرد که در همین زمینه در اقدامی اساسی، اسامی تمامی دریافت کنندگان تسهیلات اشتغال روستایی را با هدف شفاف‌سازی منتشر کردیم تا مشخص شود چه کسانی برای ایجاد چه مشاغلی، در چه استانی و برای ایجاد چند شغل تسهیلات دریافت کرده اند. وی همچنین گفت: از مجموع ۵ر۱ میلیارد دلار منابع صندوق توسعه ملی تاکنون بیش از ۷هزار میلیارد تومان تسهیلات با نرخ‌های ۴، ۶ و ۱۰ درصد در اختیار متقاضیان قرار گرفته است که اسامی آنها از طریق سایت وزارت کار قابل مشاهده است.

به گزارش ایرنا از خانه ملت، وزیر کار همچنین با یادآوری اختصاص ۷۵۰میلیون دلار تسهیلات ارزان قیمت در دور نخست به روستاییان، گفت: دوره دوم پرداخت تسهیلات ارزان قیمت در روستاها از ماه آینده آغاز می شود.

Email this page

نسخه مناسب چاپ