ارتش امارات رسماً عقب‌نشینی از یمن را آغاز کرد
سرویس خارجی : دستیابی انصارالله یمن به موشک‌های پیشرفته بالستیک ، «کروز» ، پهپادهای تهاجمی دور برد و به دنبال آن، حملات پی در پی موفق به زیرساخت های حیاتی رژیم سعودی در عمق خاک عربستان در چارچوب استراتژی « نبرد فرسایشی» علیه سعودی ها ، مقامات امارات را بر آن داشت تا قبل ازعملی شدن تهدیدات خطرناک انصارالله علیه «ابوظبی»، زودتر از سعودی ها خروج از باتلاق این جنگ را آغاز کنند.
به گفته برخی منابع، امارات پس از تخلیه مقر فرماندهی خود در غرب یمن و خروج نیروهای این کشور از این منطقه در سواحل دریای سرخ، آن را به فرماندهان سعودی و سودانی عضو ائتلاف سعودی تحویل داد. این مقر فرماندهی در شهر «المخا» واقع در غرب استان «تعز» یمن قرار دارد. در همین حال، «یحیی سریع»، سخنگوی نیروهای مسلح یمن در سخنانی اعلام کرد: نیروهای مسلح یمن انبارهایی راهبردی از انواع موشک های بالستیک و «کروز» و پهپادها‌یی در اختیار دارند که برای سال ها مقاومت در برابر دشمن کافی است.‌
وی افزود: پهپاد تهاجمی و انتحاری«صماد ۳»با تکنولوژی پیشرفته‌ای ساخته شده است به طوری که رادارهای دشمن نمی‌توانند آن را رهگیری کنند.«سریع» ادامه داد: پهپاد هجومی «صماد ۳»مسافتی بین ۱۵۰۰تا ۱۷۰۰کیلومتر را پرواز می‌کند و در چندین عملیات موفق که فرودگاه‌های عربستان و امارات را هدف گرفتیم، مورد آزمایش قرار گرفت. در همین حال سخنگوی نیروهای مسلح یمن از کشته شدن ۴۵ نفر از عناصر شبه‌نظامی وابسته به ائتلاف سعودی در حمله موشکی نیروهای یمنی به نجران واقع در جنوب عربستان خبر داد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ