با غذاهای اسیدی ـ قلیایی تا ژرفای تندرستی
از بدن خود با میوه‌ها و گیاهان محافظت کنیم
 

در این روزها با نوشتن درباره زیانبار بودن گوشتخواری، مگر دشنام برای خود نمی‌خرم؛ ولی اگر اینک در فراوانی گوشت هم بسر می‌بردیم و بهای گوشت از سیب‌زمینی هم ارزان‏‎تر بود و گاوان و گوسفندان و بره‌ها در چراگاه‌ها و زیر نور نوازشگر خورشید ماغ می‌کشیدند و گله‌ای دیگر زیر سایه‌سار درختان توسکا ‌لمیده بودند، دامداران، چهارپایان خود را در دشت‌زارها و هوای پاک و با یونجه و واش‌ طبیعی پرورش می‌دادند و مگر دست نوازش بر سرشان نمی‌کشیدند و تنها گوشت گوسفند ارگانیک تولید می‌شد و در هیچ گوشت‌فروشی شهر، مگر ارگانیک و کم‌چرب وجود نمی‎داشت، باز از شرافت گیاهخواری می‌نوشتم که بیشتر برازنده انسان است.

نوازش تن بیشتر با گیاه
اگر یک گل خانگی دارید، برای همیشه شاداب‎بودنش نخستین چیزی که باید بدانید این است که آیا یک خاک قلیایی نیاز دارد یا اسیدی. بدن انسان نیز از چنین ویژگی برخوردار است.
«گیاه» قلیا است ولی گوشت «اسید». برای همین ابن‌سینا می‌گوید اگر می‌خواهید خود را قوی کنید انگبین و سکنجبین میل کنید و اگر می‎خواهید لشکریان متجاوز دشمن را ناتوان سازید برایشان از فایده‌های ترشی بگویید.
گیاه و میوه نوازشگر تن است ولی گوشت و لبنیات به تن انسان اسید می‌پاشد. برای همین باید در خورش‏‎های گوشتی‎تان، سبزی‌های خوشبو بریزید و در کنار دیس خورش سر میز، یک سبد سبزی خوردنی قرار داد. ‏PH‏ قلیایی بدن انسان باید در حدود ۷ باشد و ‏PH‏ اسیدی بدن انسان باید ۳ باشد؛ این نشان می‌دهد که باید بدن خود را قلیایی نگه‌داریم تا به قلب، کبد و گوارش و شش ما خون قلیایی برسد.
ترشی سم است و گوشت بدتر از ترشی؛ چون هردو بی‎اندازه اسیدی‌اند. کباب گوشت گاو و گوساله به سبب سفتی، جویدن و گوارشش سخت است برای همین آن را مایه‌دار (مری‌نئیت) می‌کنند که هم‌زمان فرایند پخت پایین بیاید و هم نرم شود؛ اما مواد مری‌نئیت مانند کیوی و سرکه، گرچه برخی میکرب‌هایش را می‌کشد، ولی گوشت را اسیدی‌تر می‎کند و هم ویتامین سی‏C ‎‎ را تباه می‌سازد. این‌ها لشکری از غذاهای اسیدی است: غذاهای آماده کارخانه‌ای، کیک، نوشیدنی‌های کارخانه‌ای، الکل، شیر، کافئین، تخم مرغ ماشینی، شیرین کننده‎ صنعتی، پسته شامی، گردو (با بادام درختی خورده شود و بدون پنیر)، پاستا، برنج بی‌سبوس، نان بی‎سبوس٫ گندم بی‎سبوس؛ سوسیس، کالباس٫
کمی گیاهخواری بیشتر
بپندارید در جهان، رژیمی به نام گیاهخواری نبود و به جایش رژیمی وجود داشت به نام گوشتخواری؛ چه رخ می‌داد؟ خون جانوران بیشتری ریخته می‌شد، گاز متان بیشتری به اتمسفر زمین فرستاده می‌شد؛ بیماری قلبی، چنگار و فشارخون بیشتری را مردم باید تاب می‌آوردند، چهارپایان بیشتری شکنجه می‌شدند که ننشینند، نخوابند و بی‌بهره از نور خورشید باشند، در سلولی بی‌نور در بازداشتگاه گاوداری و مرغداری بسر ببرند، بیشتر بخورند، خود را زودتر بپرورند و در پذیرایی آدم‏‎ها‏، گوساله و شیر و گوشت و خز بیشتری پس بدهند.
یک نمونه کوچک از رفتار متمدنانه انسان با جانور در چین ـ بزرگترین تولیدکننده خز در جهان جریان دارد؛ در آن‌جا پوست روباهای قطبی پرورشی را زنده‌زنده از تن‌شان جدا می‌کنند. این سرگذشت دردناک گاوها و گوساله‌ها و گوسفندها و خوک‌ها و روباه‌های بی‌زبان است که انسان آزمند و پول‌پرست برای زبان‌بسته‌ها رقم زده است و ما خزپوشان و گوشت‌خوران، تشویق‌گرشان هستیم.
دستاورد تغذیه قلیاییر گیاهی
دستاوردهای گوشت‌خواری چیست: بیماری انسان، تولید گاز متان و آلودگی محیط زیست؛ اما دستاوردهای گیاهخواری چیست: تندرستی، درمان چنگار، جلوگیری از تولید گاز متان، حفاظت از محیط‌زیست. اما آغاز گیاهخواری و راه افتادن در این مسیر از کجاست و این رژیم را باید با خوردن چی?ها آغاز کرد؟ ‏
با آب! بامداد که بر می‎خیزید ناشتایی یک لیوان آب غیریخچالی بنوشید؛ ساعت ده بامداد و ۴ عصر نیز یک لیوان آب بنوشید؛ شب هنگام خواب، نیم‌فنجان آب بنوشید که تا بامداد بدن بی‌آب نماند؛ نیم‌ساعت پیش از هر غذایی یک لیوان آب بنوشید؛ پس از دو نیم‌ ساعت پس از چاشت و ناهار و شام نیز یک لیوان آب بنوشید که به ۷ یا ۸ لیوان برسد.
نیاز انسان به آب مانند نیاز انسان به اکسیژن است آب سبب می‌شود اسیدها شسته و از بدن بیرون ریخته شود. البته ورزشکاران حرفه‌ای در مرز دچارشدن به بیماری به سبب استفاده زیاد از آب‌اند. آنان به سبب تمرینات زیاد ورزشی، بیش از اندازه آب می‌نوشند و کلیه را سرریز آب می‌کنند و سلول‌ها را متورم می‌سازند که گاه به مرگ می‌انجامد.
دومین غذای مهم نمک دریا تصفیه نشده است؛ پیش و پس از هر غذا دو انگشت شست و اشاره را وادارید که چند دانه نمک (‏Pinch‏ ) بردارد و روی زبان شما بگذارد که خود به خود آب شود؛ پیش از به رختخواب رفتن نیز چند دانه نمک نیاز دارید که محیط دهان و دندان و سرخنای شما را قلیایی نگه ‎دارد و باکتری‌ها را بی‌جان سازد و به رفلکس اجازه ویرانگری ندهد. دارچین: پزنده غذا در روده است و در آدمای سرد، یبوست را درمان می‎کند و سردی و تری را می‌گیرد از دستگاه گوارشی که سنگین و گازدار است. اندکی نمک و دارچین پیش از غذا تونیک دستگاه گوارش است؛ کمی نمک (یک پنس) پیش از غذا تری و سرمای شکم و سوزش سر دل را از میان می‌برد و به سستی و بی‌انرژی و گوارش بد و اشتهای دروغین اجازه پایداری نمی‌دهد؛ نمک مانند یک موسیقی آرامبخش است که سبب جذب غذا از سوی بدن می‌شود و حال بیمار در بستر را خوب می‌سازد.
کسانی که دست به اعتصاب غذا به ویژه نخوردن آب و مایعات می‌زنند، بدن‌شان آسیب می‌بیند؛ در روند گرسنگی (پرهیز اعتراضی از غذا ـ اعتصاب) پس از ۳ هفته بدن به خوردن خود مشغول می‎شود یعنی به تجزیه ماهیچه‌ها می‌پردازد؛ در این میان آسیب سلول‌های عصبی و مغز از همه بیشتر است زیرا غذای‌شان تنها گلوکز (قند خون) است و نمی‌توانند از «درشت مغزی‌ها» چربی یا پروتئین تغذیه کنند و سیستم عصبی به کل از هم می‎پاشد، آنچه که بر سر بابی‌سندز آمد.
همان‌گونه که گفته شد تغذیه قلیالی (بازها) با آب آغاز می‎شود و با آب‎میوه‌ خانگی، سبزی‌خوردن، میوه‌های خشک، کشمش شانی، اَنجیر، رازیانه و کلم‌های سبزبروکلی ادامه می‌یابد؛ ورزش روزانه و تنفس ریتمیک نیز سبب می‌شود «باز» در بدن جریان یابد و گردش خون طبیعی باشد و اسیدیته بدن کم شود در این میان، دوچرخه‌سواری در طبیعت بسیار مفید است.‏
خاک
‏PH‏ طبیعی آب آشامیدنی نزدیک به ۷ است در حالی که بیش‎تر ماهیان آب شیرین دورـ و ـ بر ‏‎۵٫۵ ‎‏ تا ۷٫۵‎‏ می‌توانند زندگی کنند؛ برخی ماهیان دیگر نیز تنها در پی‌هاش ۸ زنده می‎مانند؛ در این میان بدن انسان نیز خواهان ‏PH‏ خودش است.
خاک‌های ایران بیشتر قلیایی است؛ اگر پی‌هاش بالای ۷ باشد، خاک قلیایی و آهک‌اش هم بالاست؛ ‏ پرسش این است که چه ایرادی دارد؟ خب گیاه نمی‎تواند از خاک سرب، آهن، روی، منگنز دریافت کند؛ اگر هم پی‌هاش پایین باشد ۴ یا ۵، خاک اسیدی خواهد بود و گیاه از زیادی ویتامین و مواد کانی مسموم شده و خواهد مرد. ‏ پی‎هاش بنفشه افریقایی ۶ تا ۷ است ولی ارکیده ۴ تا ۵؛ به دیگر سخن، بنفشه افریقایی قلیایی‌دوست اما ارکیده اسیددوست است. هر گیاهی ویژگی زیستی خود را دارد و باید خاک مناسب آن را تهیه کرد. ‏ بهتر است ۸ بخش از بشقاب غذای انسان قلیایی باشد و تنها دو بخش از غذاهای اسیدی پر شود. غذاهای قلیایی انرژی‌بخش است و گرمای بدن را بالا می‌برد ولی غذاهای اسیدی سرد است. ‏
بدن انسان برای داشتن کارکرد خوب و پیشگیری از بیماری‌ها نیاز به ‏pH‏ نزدیک به ۷ دارد؛ اگر غذای اسیدی کمتری بخوریم، شانس دچارشدن به بیماری‌های قلبی، گرفتگی رگ، دیابت و آلزایمر کاهش می‌یابد.
اما با اسیدی ‌شدن ‏pH‏ خون، بدن مواد کانی مانند کلسیم را از استخوان‌ها بیرون می‌کشد تا میزان اسیدیته بدن را پایین بیاورد؛ این وضعیت زمانی پیش می‌آید که گوشت قرمز، شکر و نان و برنج بی‌سبوس می‌خورید و از سبزی و میوه نشانی نیست یا سهم اندکی در رژیم غذایی ما دارد؛ انسان باید بکوشد در هر نوبت بشقاب غذای خود را از سبزی خام پر کند و جای اندکی برای نان و برنج و خورش و دیگر غذاها مانند پنیر، ماکارونی بگذارد و مواد ‌جبرانی (مصلح) را از یاد نبرد و گوشت را با سبزی تازه و ماکارونی را با کلم بروکلی و پنیر را با زیره و گردو و انجیر خشک میل کند.
پیامد خوردن غذاهای اسیدی، رفلکس، ترش کردن، خستگی، درد قلب، گرفتگی رگ، افزایش وزن‌، چاقی، دیابت، سنگ ‌کلیه، نارسایی‌ مثانه، کاهش سیستم ایمنی بدن، پوکی‌استخوان، درد استخوان و زانو، سردرد، سرگیجه، استرس، کم‌خوابی و خشکی پوست است.

آیا بی‌جانشین؟
آیا ‏B12‎‏ گوشت جانشین ندارد؟ استفاده میانه از تخم مرغ بی‌گمان ارزشمند است. تخم مرغ یک غذای کامل و سرشار از پروتئین با کلسترول ناچیز است. می‌توان روزانه از مزایای این ماده غذایی سود برد به ویژه اگر محلی و ارگانیک و همراه با سبزی خوردن باشد. یا شیرهای گیاهی مانند شیرسویا و یا شیربادام. همچنین می‌توان برای تامین کلسیم بدن، از ارده، کلم بروکلی و بادام بهره برد.‏
کمبود ویتامین ب ۱۲ در کسانی که گوشت نمی‌خورند رایج است ولی این ویتامین در تخم مرغ و گیاهان نیز وجود دارد.
برای تامین آهن و دچار نشدن به کم خونی، می‌توان اسفناج، آجیل، جعفری، چغندر، جو و کلم بروکلی بهره برد. بسیاری از گیاهان ذخیره‌گاه پروتئین‌اند مانند دانه‌ها، حبوب، گندم، جو و نخود فرنگی.
گیاهخواری نسبت به گوشتخواری برتری دارد. باید دریافت که این رژیم از چه زاویه‎ای زیر پرسش است. درست است که بسیاری از ریز‌مغذ‌ها در غذاهای جانوری وجود دارد؛ با این وجود نمی‌توان گفت کدام یک از این رژیم‌ها بر دیگری برترند.
نخست باید دید یک انسان بر سر دوراهی در چه وضعیتی است؛ تندرست یا بیمار؛ در شمالگان یا در روستا. گاه گیاهخواری نسبت به دیگر رژیم‌های غذایی برتری دارد و در قلمرویی دیگر شاید گیاهخواری مطلق نه تنها مفید نیست بلکه زیانبار است.
بی گمان گیاه‌خواری کلسترول و تری‌گلیسیرید خون انسان را درمان می‎کند. ولی این رژیم گیاهی مطلق برای کسانی که دچار بیماری کاهش ماهیچه بدن هستند، یا مشکل تغذیه بد هستند نمی‌تواند خوب باشد. پیروی از رژیم غذایی گیاهی کامل هم سخت است ولی می‎توان با کاهیدن از مواد غذایی اسیدی به بدن خود کمک کرد. ‏
علی درویشی

نسخه مناسب چاپ