دادستان کل کشور:
از تولید، اشتغال و سرمایه‌های بانکی صیانت می‌کنیم
 

سرویس شهرستانها: قوه قضائیه برای حمایت از تولید، علاوه بر حفظ اشتغال، به صیانت از سرمایه‌های بانکی که به عنوان تسهیلات به کارآفرینان پرداخت می‌شود، توجه ویژه خواهد کرد.

حجت‌الاسلام و‌المسلمین ‌‌محمد جعفر منتظری دادستان کل کشور در مراسم تودیع و معارفه دادستان سمنان، بابیان این مطلب و با اشاره به شعار سال و حمایت و رونق تولید و کسب و کار افزود: در کنار حفظ اشتغال و جلوگیری از توقف تولید، باید به نحوه پرداخت تسهیلات کارآفرینی و تولید نیز توجه کرد تا حقی از صاحبان اصلی این سپرده‌ها که مردم هستند تضییع نشود.

وی تجاوز به حقوق عامه را از مصادیق دیگری دانست که قوه قضائیه به صورت مستمر آن را پیگیری می‌کند. منتظری گفت: زمینخواری‌ها، کوه خواری‌ها و تعرض به حریم و بستر دریا و رودخانه‌ها از جمله جرائمی است که برای احقاق حقوق عامه به آن توجه ویژه خواهیم کرد.

دادستان کل کشور افزود: به زودی با ابلاغیه جدیدی، مباحث پیشگیری و صیانت در دادسراها به‌صورت اجرایی و جدی‌تری رصد و انجام می‌شود.

منتظری به تلاش استکبار جهانی در جبهه فرهنگی هم اشاره کرد و گفت: دستگاه قضا، تمام قد با توطئه استکبار برای تضعیف فرهنگ حجاب و عفاف ‌مقابله خواهد کرد.

در این مراسم، محمد شریف ابراهیمی با حکم رئیس قوه‌قضائیه، به عنوان دادستان عمومی و انقلاب کل استان سمنان معرفی و از حیدر آسیابی دادستان قبلی سمنان نیز قدردانی شد.‌دادستان کل کشور در سفر یک روزه به سمنان از دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان و زندان مرکزی سمنان دیدن و از نزدیک نحوه رسیدگی به امور قضایی و مشکلات موجود را بررسی کرد.

اعترافات نزار زکا ‏

دادستان کل کشور از اقدامات و مصاحبه‌های نزار زکا پس از آزادی مشروط انتقاد کرد.

منتظری گفت: اسناد و مدارک و تصاویر و مصاحبه‌ها و فیلم‌های این پرونده موجود است و در صورت ادامه یافتن اقدامات ناجوانمردانه این فرد، قوه قضائیه مستندات موجود را منتشر خواهد کرد تا مشخص شود چه کسی دروغ می‌گوید.‏

Email this page

نسخه مناسب چاپ