استاندار تهران: شمار فارغ‌التحصیلان بیکار نسبت به سال ۹۶ افزایش یافته است
استاندار تهران با بیان این که بسیاری از مشاغل در استان تهران بیمه تأمین اجتماعی ندارند، گفت: آمایش سرزمینی برای توسعه هر شهرستان تهیه شده است که بر اساس آن پیش می‌رویم.

به گزارش فارس، انوشیروان محسنی‌بندپی در چهارمین جلسه شورای اشتغال استان تهران با حضور دستگاه‌های ذیربط ، اظهار داشت: کشور در جنگ اقتصادی و تحریم قرار دارد و راه خروج از این بن‌بست اشتغال، تولید و حمایت از کالای ایرانی است و حداکثر استفاده از توان تولید کشور به سازمان صنعت معدن و تجارت استان ابلاغ شده است و هر گونه تلاشی صورت بگیرد که فضای کسب و کار را رونق ببخشد از آن حمایت می‌کنیم.

استاندار تهران افزود: در ۴۴ هکتار اراضی کشاورزی استان کسب و کار کشاورزی باید رونق پیدا کند و مهارت آموزی انجام شود.‌بندپی بیان داشت: باید مهارت آموزی برای فارغ‌التحصیلان بخش کشاورزی انجام شود و از این که چقدر تحصیلکرده در این حوزه داریم آمار بسیار دقیقی وجود ندارد. ‌ باید تمامی انرژی و توانمان را در حوزه اشتغال به کار بگیریم و شرایطی را مهیا کنیم که رونق تولید در استان داشته باشیم.‌استاندار تهران گفت:۴ میلیون و۸۰۰ هزار دانشجو داریم و نظام آموزشی ما خلاقیت، مهارت و جرات به کار هم ایجاد نکرده است. هر دانشجو فارغ‌التحصیل پزشکی اکنون قدرت کار دارد، ولی در سایر رشته‌ها اینطور نیست. ‌دانشجوی کشاورز ما شاید هنوز مزارع را ندیده است و حتی نمی‌داند آفت چیست.‌استاندار تهران گفت: اتباع غیرمجاز هم در استان تهران شاغل هستند که این موضوع باید مورد بررسی قرار بگیرد تا میزان اشتغال واقعی را به دست آوریم.

وی همچنین در حاشیه این جلسه در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: مسائلی درباره رونق تولید، بهبود فضای کسب و کار و شرایط و بستر این که بتوانیم فضای کسب وکار را بهتر و بهبود ببخشیم و موانع تولید را برطرف کنیم، مطرح شد.

وی بیان داشت: شمار فارغ‌التحصیلان بیکار نسبت به سال ۹۶ افزایش یافته است و در این زمینه باید آسیب‌شناسی صورت بگیرد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ