استاندار خراسان رضوی: دنبال توامند سازی روستائیان هستیم
 

مشهد – خبرنگار اطلاعات: استاندار خراسان رضوی گفت: علاوه بر ائمه جمعه که باید در زمینه ترویج فرهنگ اقتصادی سعی خود را بکنند، خبرنگاران هم باید گفتمان اقتصاد فرهنگی را رواج دهند.

علیرضا رزم حسینی در نخستین نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه که با حضور جمعی از مدیران استانی در تالار شهر مشهد برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، افزود: برای ۳۲ دستگاه تکلیف برای ساماندهی حاشیه شهر مشهد مشخص شده است که در همین باره برای هشت محله طرح نجات اجرا خواهد شد.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: در کنار همه طرح ها ، یک منشور همدلی هم راه اندازی خواهد شد که در قالب آن همه برای آبادانی استان همدل خواهند بود.

وی گفت: در حوزه اقتصاد دنبال توامند سازی مردم در روستاها هستیم البته برای این از روستا شروع کردیم که مهاجرتی که در جریان است را متوقف کنیم چون تاکنون خدماتی به روستاها برده ایم که نتیجه عکس داده است و نتوانسته نیاز اشتغال آن ها را تامین کند.

رزم حسینی تاکید کرد: در ابتدای کارمان دو مسیر پیش رو داشتیم، یا از طریق بودجه های دولتی وظایف قانونی خود را انجام دهیم یا درمسیر دوم در کنار همه این وظایف کارهای جدیدی برای برون رفت از شرایط اقتصادی موجود پیدا کنیم.

وی با اشاره به نامگذاری سال های زیادی از سوی رهبر معظم انقلاب با موضوع اقتصادی گفت: این نکته بیانگر اهمیت موضوع اقتصاد است که اگر در این زمینه تقویت نشویم حتما آسیب پذیر خواهیم بود.

استاندار خراسان تاکید کرد: هر کشوری اگر به پیشرفت رسیده است، در آرمان ها و اهداف خود وحدت داشته است که اگر ما هم این ویژگی را داشته باشیم حتما شرایط خوبی را در کشور و استان خواهیم داشت.

وی درباره مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی گفت: مدل ما یک مدل مدیریتی است که می تواند بسیار در نظام اقتصادی موثر باشد، بر اساس این مدل اگر ما سرمایه گذاری را افزایش دهیم،علاوه بر ایجاد شغل سبب رشد شاخص های اقتصادی خواهد شد.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه آن طور که باید در جامعه به فرهنگ اقتصادی پرداخته نشده است، افزود: علاوه بر ائمه جمعه که باید در زمینه ترویج فرهنگ اقتصادی سعی خود را بکنند، خبرنگاران هم باید گفتمان اقتصاد فرهنگی را رایج کنند. امروز با توجه به سرعتی که در انتخاب معین ها انجام گرفت نهایتا ۸۵ شرکت مسئولیت توسعه محلی و توامندسازی جوامع روستایی را پذیرفته اند که به امید خدا به ۱۰۰ معین خواهند رسید.

استاندار خراسان رضوی با بیان این که شرط موفقیت مدل اقتصاد مقاومتی پیگیری ارکان حکومت و مقامات استانی است، افزود: برای این که بتوانیم مرتبا فعالیت معین ها را رصد کنیم یک نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی راه اندازی کردیم که خارج از دولت هم قرار دارد.

رزم حسینی افزود: از زمان آغاز اجرای طرح اقتصاد مقاومتی در استان ۷۵۴ موافقت نامه امضا شده است که پای هر کدام از آن ها امام جمعه، سرمایه گذار، نماینده مجلس، فرماندار و نماینده دادگستر امضا کرده اند.

استاندار خراسان رضوی به بیان سیاست های مدیریت استان در حوزه ورزش پرداخت و تاکید کرد: مدیران کل ورزشی و نخبگان ورزشی را جمع خواهیم کرد تا پیشینه استعداد ورزشی استان را شناسایی کنیم که این طرح هم در حوزه ورزش و جوانان آماده خواهد شد.

رزم حسینی خطاب به خبرنگاران و مدیران رسانه گفت: در طرح اقتصاد مقاومتی نیازمند توجه اصحاب رسانه هستیم و می خواهیم که رسانه ها در استان منادی وحدت باشند بر این اساس از کار تبلیغ کنند نه شخص.

نسخه مناسب چاپ