استعفای فرمانده یگان کماندویی رژیم صهیونیستی در پی شکست سال گذشته از مقاومت ‌غزه
سرویس خارجی: پس‌لرزه‌های عملیات «لبه شمشیر» مقاومت فلسطین در سال گذشته همچنان در سرزمین‌های اشغالی و میان مقامات ارتش رژیم صهیونیستی ادامه دارد تا جایی که فرمانده عملیات ویژه ارتش رژیم صهیونیستی در پی ناکامی‌اش در عملیات معروف خان‌یونس در غزه، استعفای خود را به رئیس ستاد کل ارتش این رژیم تحویل داد.
۲۰ آبان سال گذشته (۱۱ نوامبر ۲۰۱۸) گروهی از کماندوهای ارتش رژیم صهیونیستی در عملیاتی مخفی و از پیش طراحی شده به منطقه‌ای در شرق خان یونس حمله کرده و یکی از فرماندهان ارشد گردان‌های شهید عزالدین القسام را به شهادت رساندند اما پس از آن میان نیروهای مقاومت و کماندوهای صهیونیست درگیری شدید رخ داد که در پی آن تعدادی از نظامیان رژیم صهیونیستی کشته یا زخمی شدند.
در این حال جنبش حماس اعلام کرد که استعفای این مقام ارتش رژیم صهیونیستی نشان دهنده وارد آمدن ضربه بزرگ به ارتش این رژیم است.
از سویی نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت تل‌آویو خود را آماده می‌کند که در صورت لزوم در غزه عملیات گسترده نظامی انجام دهد.
خبر دیگر اینکه محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان با بیان اینکه داماد ترامپ در نشست بحرین از اول تا آخر دروغ‌هایی را برای عرب‌ها سر هم کرد، گفت: میانجیگری صرف آمریکا برای دستیابی به توافق به درد نمی‌خورد. در خبری دیگر برخی منابع رژیم صهیونیستی از توافق قطر و این رژیم برای ایجاد منطقه صنعتی در غزه با سرمایه‌گذاری قطر خبر دادند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ