استعفای یک استاندار و ۱۰ فرماندار برای حضور در انتخابات مجلس
در حالی حدود ۸ ماه تا برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی زمان باقی مانده است که رئیس ستاد انتخابات کشور از استعفای یک استاندار و ۱۰ فرماندار برای حضور در انتخابات خبر داد.

به گزارش ایسنا، جمال عرف با بیان اینکه تاکنون ۳۰ نفر از مجموعه وزارت کشور برای شرکت در انتخابات استعفا داده اند، گفت: استاندار کهگیلویه و بویراحمد و ۱۰ نفر از فرمانداران در مهلت مقرر استعفا داده‌اند که هیچ‌کدام از استعفاها صوری نبوده و بلافاصله افراد دیگری جایگزین این نفرات شده یا می‌شوند.

طبق مقررات، افرادی که مشمول قانون انتخابات بوده و امکان کاندیداتوری برای انتخابات مجلس شورای اسلامی را دارند، باید از ۱۰تا ۱۶خرداد ۱۳۹۸از سمت خود استعفا کرده و استعفای آنها مورد تایید قرار گرفته باشد. در این زمینه در جلسه اخیر هیات دولت، حسین کلانتری، استاندار منتخب استان‌ کهگیلویه و بویراحمد رأی اعتماد گرفت و جایگزین استانداران مستعفی شد.

عرف، همچنین با اشاره به این که بر اساس نص صریح قانون، کسی حق استفاده از امکانات دولتی برای تبلیغ له یا علیه کسی را در انتخابات ندارد، گفت: نظارت‌ها به‌صورت مستمر انجام می شود و با افراد متخلف برابر قانون برخورد و قطعا در تائید صلاحیت‌ها این موارد هم لحاظ خواهد شد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ