اسپانیا وآرژانتین، فینالیست های شایسته جام جهانی بسکتبال
 

تیم ملی بسکتبال اسپانیا در پایان یک بازی سخت توانست استرالیا را شکست داده واولین فینالیست رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۹ چین شود.

به گزارش ایسنا، در نخستین بازی مرحله نیمه نهایی رقابت‌های جام جهانی بسکتبال ۲۰۱۹ چین دو تیم اسپانیا و استرالیا به مصاف یکدیگر رفتند که اسپانیا مدعی کسب عنوان قهرمانی با برتری ۹۵ – ۸۸ در پایان وقت اضافه دوم به عنوان نخستین تیم راهی فینال این مسابقات شد.

در حالی این بازی به سود اسپانیا به پایان رسید که استرالیا تا ۴ ثانیه مانده به پایان بازی ۷۰ – ۶۹ از اسپانیا پیش بود، اما دو تیم در پایان کوارتر چهارم با نتیجه ۷۱ – ۷۱ به تساوی رسیدند تا بازی به وقت اضافه کشیده شود. در ادامه نیز هیچ یک از دو تیم قصد تسلیم شدن نداشتند و با کسب ۹ امتیاز در وقت اضافه اول، بار دیگ در امتیاز ۸۰ مساوی شدند. با شروع وقت اضافه دوم اما این تیم اسپانیا بود که با بهره بردن از تجربه بازیکنانی چون گسول ۱۵ امتیاز را مقابل ۸ امتیاز استرالیا کسب کرد تا با نتیجه ۹۵ – ۸۸ پیروز این بازی نفسگیر شود.

در پایان این دیدار “مارک گسول” سنتر نام آشنای تیم ملی اسپانیا با کسب ۳۳ امتیاز، ثبت ۶ ریباند، ۴ پاس گل ۲ بلاک شات و تاثیرگذاری ۳۳ ستاره میدان شد.همچنین “اندرو بوگات” سنتر تیم استرالیا با کسب ۱۲ امتیاز، ۹ ریباند ۱ پاس گل، ۱ توپ ربایی و تاثیرگذاری ۲۰ بهترین بازیکن تیمش شد. “پتی میلز″ با کسب ۳۴ امتیاز برای استرالیا امتیاز آورترین بازیکن این دیدار بود.

در دیگر دیدار مرحله نیمه نهایی نیز تیم آرژانتین با ارائه یک بازی فوق العاده و در حالی که در طول بازی از فرانسه پیش بود با درخشش اسکولا حریف خود را ۸۰ بر ۶۶ شکست داد تا حریف اسپانیا در دیدار فینال باشد. بازی های رده بندی و فینال فردا برگزار خواهد شد در حالی که فرانسه واسترالیا هم برای مقام سومی با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

بدترین نتیجه تاریخ بسکتبال آمریکادر جام جهانی

دو شکست پیاپی برابر فرانسه و صربستان سبب شد تا بدترین نتیجه تاریخ بسکتبال آمریکا در رقابت‌های جهانی رقم بخورد.

به گزارش ایسنا و به نقل از اسپورت، تیم ملی بسکتبال آمریکا پس از باخت برابر فرانسه در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۹ در چین، در بازی مقابل صربستان نیز تن به شکست داد تا در بهترین حالت در رده هفتم جهان قرار گیرد که این نتیجه ضعیف‌ترین عملکرد تاریخ آمریکا در رقابت‌های قهرمانی جهان است. اگر ششمی آمریکا در رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۰۲ یک افسوس بزرگ برای این تیم بود، هفتمی در رقابت‌های ۲۰۱۹ یک تحقیر برای یانکی‌ها در بسکتبال محسوب می‌شود.

سرمربی تیم ملی بسکتبال آمریکا بعد از باخت برابر فرانسه گفته بود که برابر بهترین فرانسه تاریخ قرار گرفته است و هیچ‌وقت چنین تیم قدرتمندی ندیده است. آن شکست اولین شکست آمریکا در بسکتبال قهرمانی جهان از سال ۲۰۰۶ محسوب می‌شد. حالا آمریکا، تیم صاحب سبک در بسکتبال، تحقیر سال ۲۰۰۲ را به شکلی بدتر تجربه کرد. این نتیجه نشان داد فاصله تیم‌ها در بسکتبال جهان کم‌تر شده است و خیلی از تیم‌ها بازیکنان زیادی در لیگ NBA دارند و آمریکا نیز فهمید که برای کسب طلای المپیک در بسکتبال کارش سخت‌تر از قبل شده است و باید بهترین تیم ممکن خود را به این رقابت‌ها بفرستد.

شایان ذکر است که در رقابت‌های قهرمانی جهان در چین، تیم‌های نیجریه، آرژانتین، آمریکا، ایران، فرانسه، اسپانیا و استرالیا توانستند سهمیه المپیک را به دست بیاورند تا در کنار ژاپن ۸ تیم از ۱۲ تیم شرکت کننده در بسکتبال المپیک باشند و چهار تیم دیگر نیز در ادامه در رقابت‌های انتخابی المپیک که چند ماه دیگر برگزار می‌شود مشخص خواهند شد.

نسخه مناسب چاپ